Author Topic: "duch" w mieście (grafika)  (Read 1648 times)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
"duch" w mieście (grafika)
« on: October 02, 2012, 12:01:54 AM »
Nie wiem, czy to się kwalifikuje jako błąd, ale nie mogę znaleźć wcześniejszego zgłoszenia n/t, ani żadnego uzasadnienia dla tego efektu. Po wylogowaniu, odświeżeniu strony i ponownym zalogowaniu efekt się utrzymuje.

Chodzi o to, że na ekranie nowo założonego miasta jest dodatkowa nieklikalna postać, w miejscu, gdzie generalnie nie da się postawić mieszkańca. W tym mieście jest tylko jeden mieszkaniec; osadnik w roli rolnika, wyświetlony we właściwym miejscu. Pokazuję to na screenie 0018.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
Re: "duch" w mieście (grafika)
« Reply #1 on: October 02, 2012, 09:58:03 AM »
To nie duch, to gość :). Jeżeli obca jednostka wejdzie na twoje miasto jest widoczna w tamtym miejscu. Problem polega na tym, że interfejs zupełnie nie mówi co się dzieje.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: October 02, 2012, 11:07:15 AM »
Dzięki za wyjaśnienie, rozumiem. Nawet już widzę w API, która to z jednostek sąsiada ("id":"53","idKingdom":"4","idSpecialty":"0","idOccupation":"72","learningFlag":"0","level":"0","expiriance":"0","attitude":"500000","reg":"487").

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: October 03, 2012, 03:14:20 PM »
Wystąpiła sytuacja, w której "gość" się przedstawił:

Kiedy na polu miasta / w garnizonie stoi moja jednostka + jest wybrana (niebieskim kółkiem) na ekranie mapy, wtedy na dole ekranu mapy oprócz mojej jednostki pojawia się ikonka z opisem tej drugiej jednostki - "gościa".

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: October 03, 2012, 06:11:13 PM »
Tak, zgadza się, przy dużym szczęściu można gościa podejrzeć. Docelowo szczęście ma nie być potrzebne :)