Author Topic: Wersja 0.75  (Read 6979 times)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
Wersja 0.75
« on: September 18, 2012, 05:55:04 PM »
Witam wszystkich

W tym wątku chciałem powiedzieć jak widzę poważne upgrady gizarmy

W niedalekiej przyszłości chciałbym wydać kolejną wersje Gizarmy (0.75). Zmiany w tej wersji będą na tyle duże, że nie będe ich stosował w aktuajnej wersji (0.74), żeby nie psuć toczących się gier.

W momencie wydania 0.75 postawie nowy serwer tej wersji, serwer 0.74 będzie chodził nadal tak długo jak będą chętni do korzystania z niego, ale nie będzie on już upgradowany, wszelkie zmiany będą dotyczyły nowego serwera.

Co wejdzie w 0.75
* system talentów króla
* odważniejszy balans zasad
* małe zmiany w zasobach
* zmiana sposobu produkcji koni
* mapa europy (obecna też będzie dostępna)
* dodam kilka nowych terenów i zasobów specjalnych
* zmiana częstości występowania zasobów specjalnych

pozdrawiam
Troll

Offline julusmaximus

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: Wersja 0.75
« Reply #1 on: September 18, 2012, 07:06:24 PM »
Czekamy z entuzjazmem! Tylko proponowałbym, żeby przy starcie nie tworzyć odrazu miast, tylko umieścić na mapie ok. 10 jednostek. Gracze niech sami wybiorą dokładną lokację ich pierwszych miast.
No i przydałaby się już wtedy opcja "dołącz do produkcji..." dla pionierów (albo też innych jednostek, ale to niekoniecznie).
214 India, 226 Chanat Kazański, 227 Królestwo Polskie

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #2 on: September 18, 2012, 07:22:26 PM »
Jak wejdzie 0.75 to nie gram w 0.74. Nie ma szans bym ogarnął. IMHO osiągnąłem ten stan rozwoju w którym niezależnie ile by napisać narzędzi itd. to nic nie pomoże - trzeba inwestować masę czasu (którego aktualnie nie mam za dużo).

Zmiany super ale... mam nadzieję że wraz z wersją 0.75 dasz wszystkich aktywnych testerów na jedną mapę byśmy mogli się powyrzynać. :D:D:D

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #3 on: September 18, 2012, 07:54:48 PM »
To ja czekam na 0.75 z niecierpliwością, z chęcią zmierzę się z innymi graczami na równej stopie :P I tak wykorzystałem już całe miejsce, jakie wynegocjowałem z Khronem. Więc będę od razu prosił o skasowanie tamtej gry i przeniesienie na nową wersję :)

Czekamy z entuzjazmem! Tylko proponowałbym, żeby przy starcie nie tworzyć odrazu miast, tylko umieścić na mapie ok. 10 jednostek. Gracze niech sami wybiorą dokładną lokację ich pierwszych miast.
Z tym rozwiązaniem jest problem, bo bez króla w stolicy koszty utrzymania są dobijające. Ja bym chętnie dostał jedną twierdzę-stolicę na początek :)

Liosan

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: September 18, 2012, 08:08:45 PM »

Silnik gry zwariowałby gdybyś nie miał żadnych miast. Poza tym w tej chwili nowe miasto możesz założyć tylko blisko fortecy której byś nie miał. Zmiana którą proponujesz jest wbrew pozorom bardzo duża i raczej nie dam rady jej wdrożyć w 0.75 (ale na przyszłość jest to ciekawa opcja)

No i przydałaby się już wtedy opcja "dołącz do produkcji..." dla pionierów (albo też innych jednostek, ale to niekoniecznie).

Mam zamiar dodać taki rozkaz, ale do 0.75 chyba nie dam rady

Zmiany super ale... mam nadzieję że wraz z wersją 0.75 dasz wszystkich aktywnych testerów na jedną mapę byśmy mogli się powyrzynać. :D:D:D

W europie na pewno dam więcej graczy na mapie, ale nigdzie nie napisałem, że w 0.75 będzie walka. To dopiero w 0.8x (będzie to prawdopodobnie następna wersja po tej).

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #5 on: September 18, 2012, 09:48:40 PM »
Eh, no tak, człowiek w tej grypie to ma omany i czyta co chce a nie to co napisane :D

Ale szkoda że nie ma walki :( A chociaż handel pomiędzy graczami? (w stylu: możliwość zostawiania surowców w osadach nienależących do mojego królestwa?)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #6 on: September 18, 2012, 10:13:32 PM »
Ale szkoda że nie ma walki :( A chociaż handel pomiędzy graczami? (w stylu: możliwość zostawiania surowców w osadach nienależących do mojego królestwa?)

Dobry pomysł, myślę, że dałbym radę coś takiego na szybko dodać.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #7 on: September 20, 2012, 11:09:16 PM »
Ja też oczywiście jak będzie 0.75, to zakończę testowanie 0.74 .

A co to będzie "odważniejszy balans zasad" ?

« Last Edit: September 21, 2012, 12:52:48 AM by hydro »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #8 on: September 21, 2012, 01:59:31 PM »
Tak w skrócie:
* Przyśpieszę budowę niektórych budynków
* Dodanie nowych terenów wymusi pewne zmiany w zasadach
* Talenty króla wymuszają zmiany w zasadach
* Z tego co widzę, kapłani mają za mały wpływ
* Zmiany w zasobach wymuszają zmiany w zasadach
* Spróbuje powrócić do myśliwych produkujących jedzenie

Troll

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #9 on: September 24, 2012, 12:19:39 PM »
Najbardziej z tego co piszesz zastanawia mnie kwestia przyspieszenia budowy niektórych budynków. Wydaje mi się, że mechanizm tego przyspieszenia może być bardzo różny: 
albo zmniejszenie ilości potrzebnego czasu,
albo zmniejszenie ilości potrzebnych na dany budynek materiałów i narzędzi,
albo zmiana w pozyskiwaniu / przetwórstwie drewna.

Drewno (kłody, deski) jest w mechanice gry na tę chwilę bardzo ciekawym zasobem i daje Ci duże pole manewru, ale wszystkie zmiany w jego użyciu mogłyby się bardzo propagować na całą rozgrywkę. Nie chcę tu zaśmiecać wątku dot. nowej wersji, więc założę temat w dyskusjach.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #10 on: September 27, 2012, 08:39:55 PM »
Serwer wersji 0.75 zostanie uruchomiony o ile wszystko pójdzie dobrze w następny poniedziałek (8 październik). Początkowo miałem zamiar zrobić to w ten poniedziałek, ale okazało się, że zmiany związane z mapą są bardziej pracochłonne niż myślałem.

pozdrawiam
Troll

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #11 on: September 27, 2012, 09:12:50 PM »
Mapa Europy?

Jak tak to fajnie, mi się już znudziło budowanie Imperium w 0.74, niestety...

Będzie można handlować pomiędzy graczami? Jak z wyborem lokacji? Może dać miejsca startowe w stolicach co większych państw europejskich do wyboru przez graczy?

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #12 on: September 27, 2012, 09:39:59 PM »
Pisałem już wcześniej o europie.

Handel oczywiście będzie, jeżeli nie od samego początku to bardzo szybko powinien się pojawić (na razie na takiej zasadzie jak mówiliśmy - czyli możliwość zostawienia zasobów w obcym mieście).

Miejsca startowe można oczywiście zrobić tak jak proponujesz, problemem może być stworzenie interfejsu do wyboru lokacji początkowej, więc z wyborem gwarancji nie dam :).

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #13 on: September 27, 2012, 10:34:32 PM »
A tam interfejs, zgłaszamy się na forum! :D

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #14 on: September 28, 2012, 10:03:27 AM »
Ok, przekonałeś mnie. W przyszłym tygodniu otworze zapisy na forum w takim razie :).