Author Topic: Zmiany w grze  (Read 3758 times)

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
Zmiany w grze
« on: December 28, 2014, 03:16:39 PM »
Witam
Kiedy po bożemu będzie można przyjść do sąsiada za miedzy grody mu popalić dziewki wychędożyć a majątek zagrabić dla siebie?

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Zmiany w grze
« Reply #1 on: December 29, 2014, 03:44:12 PM »
@jakubbb: dokładnie wtedy, kiedy sąsiad zza miedzy będzie mógł zrobić to samo (powołując się na swoje wyznanie) - nie wcześniej i nie później.

Mniej metaforycznie mówiąc, trwają prace nad zaprojektowaniem modułu walki. Zależy nam na tym, aby jednocześnie:
- miała elementy strategiczne
- nie dawała nadmiernej przewagi graczom nie-odchodzącym-od-komputera

A czy Twoi sąsiedzi w grze 230 grają, czy może masz wrażenie, że niektórzy z nich tylko założyli lokacje i zrezygnowali? Może potrzebna jest nowa runda przeglądu i usuwania nieaktywnych królestw?

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: December 29, 2014, 09:50:31 PM »
Powiem Ci że poza ruchami Chorwackimi i spóźnionym zapłonem Gruzinów nie widziałem żadnych oznak życia w 230. Czy myśleliście by możliwość pisania prywatnych wiadomości była jedynie poprzez wysłanie listu przez jednostkę do jakiegoś miasta lub jednostki innego gracza. Byłaby możliwość również przejmowania takich jednostek.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: December 29, 2014, 11:50:33 PM »
Zaglądając w ranking gry 230 http://gizarmo-pomocnik.appspot.com/pointsChart?gameId=230&serverId=main widzę, że przede wszystkim całkiem wyraźnie gra Królestwo Jerozolimy - ostatnio jego linia idzie ostro w górę.
Wygląda na to, że tym państwem gra gracz Arve. http://gizarmo-pomocnik.appspot.com/ranking?gameId=230&serverId=main Wprawdzie nie jest aktywny na forum, ale często widzę ten nick na czacie w grze. Może możesz z nim zagadać właśnie tam?

Postaram się zrobić znów przegląd nieaktywnych i aktywnych królestw od strony serwera i jakieś porządki (poprzednie chyba zadziałały bez problemów?). Potrzebuję na to jednak trochę czasu naraz, a w grudniu jest z tym słabo :-/

Czy myśleliście by możliwość pisania prywatnych wiadomości była jedynie poprzez wysłanie listu przez jednostkę do jakiegoś miasta lub jednostki innego gracza. Byłaby możliwość również przejmowania takich jednostek.

Myślę, że teraz jest całkiem dobry moment na zastanawianie się, jak by miała wyglądać dyplomacja w Gizarmie. Opisane przez Ciebie rozwiązanie (wiadomości tylko wewnątrz samej gry, nie na czacie ani forum) wydaje mi się trochę podobne do Laventhara (ale moge się mylić - jeśli tak, prosiłabym o wyjaśnienie różnicy). Jak sprawdza się ono na dłuższą metę w tamtej grze?

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: December 30, 2014, 01:02:27 PM »
Skąd Ty znasz Laventhar?!  :o

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #5 on: December 30, 2014, 02:28:12 PM »
Skąd Ty znasz Laventhar?!  :o

Hm, zauważyliśmy, że kilku z graczy często wspomina o tej grze, więc zaczęliśmy się jej przyglądać (wcześniej nikt z nas jej nie znał). Poczytaliśmy zasady, niektóre osoby spróbowały chwilę pograć - oczywiście za krótko, żeby dobrze "poczuć" rozgrywkę. Żeby się wciągnąć, ewidentnie potrzeba więcej czasu. I może lepiej wylosowanego królestwa na początku (dołączałam 2 razy, bo po jakimś czasie nieaktywności znika królestwo - i za drugim razem trafiłam znacznie gorzej niż za pierwszym). Na pewno mocną stroną Laventhara jest oryginalność mechaniki, dzięki zaprojektowaniu i zrobieniu tej gry przez konkretnego autora. To jest naprawdę super.

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: December 30, 2014, 03:16:36 PM »
Ja lava gram od początku 2013 roku, wiem że bardzo polecałem gizarmę na forum ale nikt się nie chwalił by zaczął w nią grać.

Wracając do mojego pomysłu to jest następujący:
Czat zostaje, forum zostaje.
Lecz jedyna możliwość pisania privów jest tylko poprzez wysyłania takiego listu przez swoją jednostkę do jednostki drugiego gracza, fajne by było gdyby list mógł czytać tylko król lub osoba uczona w szkole. Oczywiście byłaby możliwość przejęcia takiego listu przez innych graczy co dałoby wyjątkową cząstkę oryginalności, nawet przebijając laventhar.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #7 on: January 01, 2015, 03:37:18 PM »
Ja lava gram od początku 2013 roku, wiem że bardzo polecałem gizarmę na forum ale nikt się nie chwalił by zaczął w nią grać.

Myślę, że jednak Twoje działania przyprowadziły parę osób :-) Na pewno jeden gracz chwalił się tutaj, a pamiętam że jeszcze ktoś gdzie indziej wspominał o tej grze - teraz nie mogę znaleźć, więc być może to było na czacie.

Wracając do mojego pomysłu to jest następujący:
Czat zostaje, forum zostaje.
Lecz jedyna możliwość pisania privów jest tylko poprzez wysyłania takiego listu przez swoją jednostkę do jednostki drugiego gracza, fajne by było gdyby list mógł czytać tylko król lub osoba uczona w szkole. Oczywiście byłaby możliwość przejęcia takiego listu przez innych graczy co dałoby wyjątkową cząstkę oryginalności, nawet przebijając laventhar.

Czyli chodzi o coś w rodzaju wysyłania poselstwa do innego państwa. Z możliwością przejęcia wiadomości. A wtedy na forum prywatne wiadomości wyłączyć?

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: January 01, 2015, 06:18:22 PM »
Tak chodzi mi o tryb poselstw, co do wyłączania prywatnych wiadomości na forum to patrzę na to tak:

1. Prywatne wiadomości na forum są wyłączne dla osób które grają na tym samym świecie.

lub

2. Prywatne wiadomości nie są zakazane na forum lecz gracze w grze dostają specjalne nazwy jak w świętej pamięci laventharze po który nie mogą się zidentyfikować na forum.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #9 on: January 04, 2015, 02:55:15 PM »
Rozumiem. Myślę że przeniesienie dyplomacji z forum do gry, czy ogólniej sformalizowanie dyplomacji byłoby dobre. Wyrównywałoby to szanse osób mniej i bardziej "wygadanych". Trzeba tylko pokombinować, jak to zrobić dobrze.

Te wiadomości przesyłane przez posłów - chyba dobrze żeby mogły zawierać fragmenty mapy?

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #10 on: January 04, 2015, 05:18:30 PM »
Co rozumiesz przez fragmenty map?

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #11 on: January 05, 2015, 02:21:04 AM »
Optymalna byłaby mozliwość współdzielenia odkrytych fragmentów mapy. Jeśli nie, to może udostępnianie screenshota z jakimiś notatkami? A Ty co o tym sądzisz?

Offline jakubbb

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: January 05, 2015, 07:22:36 PM »
Szczerze mówiąc to obstawiałbym za brakiem takiego gadżetu. Jest to mapa europy w której można się połapać co, jak i gdzie. Jeżeli ktoś chciałby przyszykować mapę inwazji to może ją zrobić wrzucić na neta a link w prywatnej wiadomości przesłać władcy.

Offline hubtus

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: January 05, 2015, 11:31:23 PM »
Te wiadomości przesyłane przez posłów - chyba dobrze żeby mogły zawierać fragmenty mapy?
Sam pomysł przesyłania części mapy wydaje mi się dobry rozwiązaniem, ale według mnie warto by było to ograniczyć do pokazania miast drugiego gracza, najkrótszych połączeń między jego miastami oraz połączenia między stolica naszego państwa i drugiego gracza. Takie rozwiązanie ułatwiało by handel między królestwami w  początkowej fazie gry, gdy mapa jest w niewielkiej części odkryta. Poza tym nie psuło by tak bardzo frajdy z eksploracji mapy :).