Author Topic: Przekręcenie się wartości stanu skarbca  (Read 1168 times)

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Przekręcenie się wartości stanu skarbca
« on: November 21, 2014, 10:45:15 PM »
Na wstępie chcę zaznaczyć, że błąd dotyczy gry numer 205 czyli w poprzedniej wersji jednak jestem całkowicie przekonany, że dotyczy to także nowej wersji.
Dodaję tutaj, bo nie da się zrobić nowego tematu w dziale wersji 0.81.

Przez ciekawość zajrzałem do swojego starego królestwa popatrzeć na moje zgromadzone miliony :)

Stan skarbca w gizarmopomocniku nie wygląda błędnie, chociaż z moich prostych obliczeń wynika, że chyba jest zaniżony, bo powinno być 2.8 - 3 miliony :D
http://gizarmo-pomocnik.appspot.com/overview?gameId=205&kingdom=17&serverId=main

Natomiast w grze wygląda tak, jak na screenie poniżej - w skarbcu -1626062, w zadowoleniu jeden wielki błąd - wyświetlony komunikat o bankructwie, poziom dobrobytu milion, zadowolenie rzekomo spadające do zamieszek (co 5 minut nic się nie dzieje, a prognoza znowu odlicza kolejne 5 minut).

W skrócie - ktoś przyoszczędził 4 bajty i zamiast long dał inta na stan skarbca :D Wartość zmiennej "przekręciła się", i z moich ~3 milionów zrobiło się -1.6 miliona, bo po 2.2 m zrobiło się -2.2 m, i potem nabiło jeszcze na plus jakieś 600 tysięcy.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
Re: Przekręcenie się wartości stanu skarbca
« Reply #1 on: November 21, 2014, 10:50:59 PM »
Zlokalizowaliśmy problem i przygotowujemy się do jego naprawienia :) Dzięki za zgłoszenie.

Problem jest bardziej złożony, otóż 64 bitowy serwer ma twój skan skarbca zapisany poprawnie, jednak wysyła go jako już liczba 32 bitowa. Klient więc wariuje z prognozami - które nigdy się nie zdarzą, bo serwer ma poprawne dane :)