Author Topic: Mniejsze mapy, turniej  (Read 1614 times)

Offline Seti

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Mniejsze mapy, turniej
« on: October 12, 2014, 09:00:45 PM »
Brakuje mi mniejszych map dla 2 - 6 graczy.
Gram teraz na mapie Europy i od pewnego momentu rozgrywka się ciągnie - może to dla tego że bardziej podoba mi się początek i część środkowa gry. :) Zacząłbym coś nowego, ale z drugiej strony żal mi zostawiać grę bez ukończenia celu.
Osobiście wolałbym od czasu do czasu zagrać jakiegoś szybkiego szpila niż jedną grę prowadzić przez pół roku (można by też pomyśleć nad grami z inną prędkością - ale osobiście aktualna mi odpowiada).
Fajnie gdyby można było też się "ugadywać" na gry - czyli kilka aktywnych graczy chce się zmierzyć więc tworzą sobie jakąś grę tylko dla siebie (tak żeby nikt jej w międzyczasie nie podkradł).

Gdyby były mapy dla dwóch graczy można by też pomyśleć o jakimś turnieju/lidze.
Ogólnie chodzi mi o coś w rodzaju że najpierw robimy zapisy, a następnie na podstawie liczby chętnych graczy losujemy kilkuosobowe grupy.
W etapie grupowym każdy grałby z każdym więc trzeba by się zastawić nad jakąś sensowną ich wielkością.
O określonym czasie z automatu zostają utworzone gry 1 vs 1. Każdy pewnie miałby na raz do rozegrania kilka gier (w zależności ile osób w grupie).
Z góry jest też ustalony cel gry oraz czas zakończania. Przykładowo celem jest odbudowanie większej ilość wież. Wszystkie nierozstrzygnięte gry kończą się z automatu po np. miesiącu i wynik jest ustalany na podstawie punktów.
Po miesiącu podsumowanie i kolejne rundy (można się dopisać/wypisać).

Ogólnie tak tylko zarzucam pomysłem, nie wiem czy takie coś by się w ogóle sprawdziło. ;)
Sam regulamin turnieju pewnie musiałby zostać bardziej przemyślany - chciałem tylko nakreślić coś przykładowo.

« Last Edit: October 12, 2014, 09:06:18 PM by Seti »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Mniejsze mapy, turniej
« Reply #1 on: October 16, 2014, 03:06:54 PM »
Według mnie małe mapy do gry "taktycznej" by się sprawdziły, opcja ograniczenia ilości graczy na takiej mapie do 2 (pojedynek) też.

Gra turniejowa to fajny pomysł, nie umiem jednak powiedzieć, na ile wykonalne na obecnym etapie byłoby jej wprowadzenie od strony administracyjno-programistycznej, aby działało to jako jeden z trybów gry.

Jak sądzicie, czy ma sens wprowadzenie tego etapami, tzn. początkowo uzgadnianie pojedynków i prowadzenie drabinki turnieju tu na forum? Co powinno być kryterium zwycięstwa, czy możliwe poddawanie gry, jaki warunek walkoweru?

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #2 on: October 19, 2014, 02:42:15 PM »
Niby fajny pomysł, ale wydaje mi się, że nie było by za bardzo chętnych...

Teraz ludzie mają dość gizarmy po miesiącu, gracze są raczej zajęci i w wolnych chwilach zaglądają. Sama gra też nie jest taka do ciągłej gry, ale nie umiem powiedzieć dlaczego, jest wiele gier co się robi ciągle to samo...

Można spróbować dać mapę na 2 osoby (np. wyciąć kawałek z jakiejś już gotowej, albo zrobić nową jeśli są chęci) i kto chętny będzie dołączał lub na forum się umówią chętni. Jeśli się sprawdzi można próbować ustalać jakieś ogólne zasady i myśleć nam mechaniką. Teraz chyba nie ma sensu się za to brać, dla kilku osób (nikt tu się nie wypowiedział nawet).

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: October 19, 2014, 06:21:52 PM »
Mhm, zapytam więc inaczej:

Kto byłby chętny do gry na mapie dla 2 - 6 osób?

I może dołożę ankietkę, żeby ustalić konkretną ilość lokacji startowych.

Sama gra też nie jest taka do ciągłej gry, ale nie umiem powiedzieć dlaczego, jest wiele gier co się robi ciągle to samo...

Gdyby dało się ustalić, dlaczego, to byłoby super :-)

Offline Seti

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: October 19, 2014, 06:37:02 PM »
Teraz chyba nie ma sensu się za to brać, dla kilku osób (nikt tu się nie wypowiedział nawet).

Zgadzam się że nie ma sensu w tej chwili organizować turnieju jeżeli nie ma graczy.
Ale kto wie - może za pół roku lub za rok?

Pewnie w tym kierunku lepiej by było iść małymi krokami, czyli np próbować dodać mniejsze mapy.
Ankieta zweryfikuje czy mają one racje bytu i będzie można myśleć dalej :)

Nie zaprzeczam że na ten cały temat może być jeszcze za wcześnie - po prostu piszę co mi przychodzi do głowy ;)
« Last Edit: October 19, 2014, 06:44:47 PM by Seti »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: October 20, 2014, 11:13:53 PM »
To może spróbujmy zrobić mapę 1 vs 1. Jestem ciekaw jak by się to sprawdziło. Pomyślałem o zrobieniu np. mapy Brytanii. Była by rozgrywka Szkoci vs Anglicy.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #6 on: November 04, 2014, 08:49:53 PM »
Na razie w ankiecie wypowiedziały się 2 osoby. Znaczy, chyba nie przemawia do Was ten pomysł?