Author Topic: Wytwórca porcelany  (Read 1203 times)

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
Wytwórca porcelany
« on: August 01, 2012, 12:28:27 AM »
Proponował bym zmniejszenie levelu wymaganego by Wytwórca porcelany mógł pracować do levelu 7 gdyż:
1) porcelana nie jest specjalnie wartościowa (to tylko 20 złota) i nie sprzedaje się w dużych ilościach - czyli mały popyt = mały zysk
2) ogromne koszty wytrenowania takiego wytwórcy! Trzeba zbudować Uniwersytet (co już swoje kosztuje) a w zamian uzyskuje się znowu-nie-tak-bardzo potrzebnego rzemieślnika

To tylko jednak takie przemyślenia, być może jego duże koszty mają być jakimś wyzwaniem :)

Offline squizzz

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Wytwórca porcelany
« Reply #1 on: August 01, 2012, 12:58:03 AM »
Główną zaletą porcelany jest to, że można ją wytwarzać tam, gdzie nie ma możliwości wytwarzać wina (dużo pagórków) i ubrań (niedźwiedzie), więc można ukierunkować miasto na wydobycie gliny i przetwarzanie jej. Co do kosztów, to mogę się mylić - ale to chyba nie wymaga uniwersytetu, bo szkoli się w piecu garncarskim (ale pewności nie mam..)

A co do tego że coś się nie opłaca - to wcale nie wada - jeśli coś się nie opłaca, nikt nikogo nie zmusza do inwestowania w to :) Całe piękno strategii polega też na tym, aby podejmowanie długoterminowych decyzji (czy profit jest wart świeczki) nie było zbyt proste i oczywiste.

Pozdrawiam

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: August 01, 2012, 05:36:47 PM »
Jeżeli chodzi o wytwórcę porcelany, na początku rzeczywiście myślałem, żeby uczyć go na uniwersytecie, ale po przemyśleniu sprawy wydaje mi się, że lepiej, żeby uczył się w piecu garncarskim.

W moim zamyślę porcelana i zegary to dwa zasoby, które można wytwarzać dopiero po przeprowadzeniu długich badań, które dają pewien bonus, ale można sobie bez nich poradzić. Wszystko zależy od gejmstajlu - gracz wojownik będzie maksował płatnerza, gracz handlarz np. wytwórce porcelany. Dlatego wydaje mi się, że 7 poziom jest właściwy, tym bardziej, że piec garncarski ma wydajność 200%, czyli jednostki w nim pracujące / uczące się robią to 2 razy szybciej.

Jeżeli produkcja porcelany okazała by się nieopłacalna ze względu na nakłady na wyuczenie specjalisty, myślę, że lepiej zmienić cene tego zasobu.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #3 on: August 01, 2012, 07:21:06 PM »
Czyli "wytwórca porcleany" to teraz Garncarz na poziomie 8? Dobrze rozumiem? Czy będzie tak, że jednostka którą będę chciał wyuczyć na wytwórcę porcelany będzie po prostu siedzieć i zajmować miejsce a gdy osiągnie poziom 8 zacznie produkować porcelanę? Bo to w sumie już nie wiem jak to ma być...

Offline majsin

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: August 01, 2012, 07:39:29 PM »
Czyli "wytwórca porcleany" to teraz Garncarz na poziomie 8? Dobrze rozumiem?
Wg mnie, Nie.
Czy będzie tak, że jednostka którą będę chciał wyuczyć na wytwórcę porcelany będzie po prostu siedzieć i zajmować miejsce a gdy osiągnie poziom 8 zacznie produkować porcelanę?
Wg mnie, Tak.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: August 01, 2012, 11:13:23 PM »
Ostatecznie rozwiązanie jest takie:
* Wytwórca porcelany NIE JEST garncarzem
* wytwórca porcelany uczy się do 7 poziomu w piecu garncarskim, od poziomu 7 może rozpocząć pracę. Podczas nauki marnuje tylko glinę na eksperymentowanie (nic nie produkuje).

Mam nadzieje, że teraz jest to zrozumiałe :)

Polepszyłem trochę cenę i popyt na porcelanę bo chyba faktycznie była zbyt niska