Author Topic: Filmik  (Read 2223 times)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
Filmik
« on: October 02, 2014, 09:57:45 AM »
Siemak zrobił fajny filmik przedstawiający grę: https://www.youtube.com/watch?v=BEk-267dEyE

Można wysłać znajomym na zachętę :)

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: Filmik
« Reply #1 on: October 02, 2014, 10:37:45 PM »
Widziałem. Może dał by ktoś radę zrobić taki video-tutorial dla nowych? Podzielony na kilka części tematycznie?

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: October 06, 2014, 10:41:28 PM »
A gdyby robić taki video-tutorial - jakie zagadnienia powinny się w nim Waszym zdaniem znaleźć?

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: October 07, 2014, 02:10:44 AM »
Co do uczenia nowych graczy - myślę że lepiej niż video-tutorial posłużyłby in-game tutorial, do tego przyjemniej poznaje się grę będąc jej uczestnikiem ;)
(teraz są niby bardzo popularne wszelkiej maści video z wszystkich możliwych gier, ale z drugiej strony wiemy że gizarma potrzebuje jakiegoś wprowadzenia-tutoriala)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #4 on: October 07, 2014, 02:16:36 AM »
Lethern - jedno nie wyklucza drugiego. Video-tutoriale mają tę zaletę, że może je obejrzeć osoba nie będąca graczem i podjąć decyzję o zostaniu graczem ;-)

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: October 09, 2014, 06:39:25 AM »
Nie ma sensu robić in-game tutorial (pewnie byłby efektywniejszy w uczeniu zasad rozgrywki), ale właśnie video tutorial, bo można go wykorzystać marketingowo, a uczyć gry przy okazji.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #6 on: November 24, 2014, 10:31:27 PM »
Według mnie potrzebny jest zarówno tutorial w grze (pozostaje kwestia jak on powinien działać, opcje są różne), jak filmiki pokazujące działanie gry. Dzięki filmikom może mniej graczy będzie się rejestrować tylko po to, żeby zobaczyć jak gra wygląda ;-)