Author Topic: Wchodzenie na bagno - czas.  (Read 1998 times)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
Wchodzenie na bagno - czas.
« on: September 23, 2014, 10:52:00 AM »
Zdaje się, że jest jakiś bug z wchodzeniem na bagno grupy jednostek (lekki kawalerzysta + piechury), już 2 raz mi się zawiesili (czas 00 do końca i ciągle się przesuwa), pewnie kiedyś wejdą, tak jak wcześniej. Teraz wystąpiło to przy ataku.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Wchodzenie na bagno - czas.
« Reply #1 on: September 23, 2014, 12:00:23 PM »
Wydaje mi się (ale mogę się mylić), że czas prognozowany jest brany od kawalerzystów, a czas realny od piechurów.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #2 on: September 23, 2014, 12:24:19 PM »
Zrobiłem test i czas prognozowany jest dla wszystkich taki sam (kawalerzysty, piechura i grupy mieszanej), więc nie wiem. Poczekam te 2h50min i zobaczymy, o której wejdą.

EDIT.

Wygląda na to, że chodzi tylko o szacowanie czasu. Otóż co turę "ucieka" 5minut i od połowy pokazuje już 00, a przejście na pole odbywa się normalnie (czyli wszyscy weszli razem). Może jeszcze zobaczę, czy problem występuje przy grupie niemieszanej (2 kawalerzystach, 2 piechurach).

PS. Modyfikowana wiadomość wyświetla się jako nowa, czy nie widać tego z "Home"?
« Last Edit: September 23, 2014, 03:27:12 PM by wojtu »

Offline Siemak

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: September 23, 2014, 05:16:54 PM »
Niestety modyfikowana wiadomość nie pojawia się ponownie w okienku. Mnie też czasem to irytuje. Niestety nie mam pojęcia, czy zmiana wymagałaby jednego kliknięcia w jakichś opcjach. /summon @hydro

Co do tematu. Dzięki wielkie za informacje, spróbuję sprawdzić, o co chodzi.

Edit. Po ponownym przemyśleniu. Chyba odświeżenie ikonki byłoby wygodniejsze niż nowy komunikat w okienku na dole.
« Last Edit: September 23, 2014, 05:41:56 PM by Siemak »

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #4 on: September 23, 2014, 07:22:00 PM »
Problem nie występuje przy grupach jednorodnych. Można jeszcze sprawdzić, czy to wina kawalerzysty, czy np. przy zwiadowcy też by występował.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to też myślę, żeby nie pokazywać edycji jako nowej wiadomości, tylko starą jeszcze raz podświetlać.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #5 on: September 23, 2014, 07:44:50 PM »
Problem nie występuje przy grupach jednorodnych. Można jeszcze sprawdzić, czy to wina kawalerzysty, czy np. przy zwiadowcy też by występował.

Ciekawe, może faktycznie jeden konkretny rodzaj jednostek powoduje problem.

Jak właściwie się Wam wyświetlają edytowane wiadomości i o jakim okienku mówicie? O tym info center, co załączam na screenie? To tam chyba nie umiem ustawić, aby edytowany post wyświetlał się ponownie.
Jak wyedytujemy post, to pojawia się przy nim etykietka "new", która jest widoczna z Home, kiedy wiadomość jest na wierzchu. Ale jak zasypało go kilka innych postów, to nie będzie widać, trzeba szukać widokiem "Unread Posts" i czasem zdarza się coś przeoczyć. Dlatego czasem lepiej napisać nowy post, który od nowa się wyświetli i zwróci na siebie uwagę.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #6 on: September 23, 2014, 07:49:43 PM »

Jak właściwie się Wam wyświetlają edytowane wiadomości i o jakim okienku mówicie? O tym info center, co załączam na screenie? To tam chyba nie umiem ustawić, aby edytowany post wyświetlał się ponownie.
Jak wyedytujemy post, to pojawia się przy nim etykietka "new", która jest widoczna z Home, kiedy wiadomość jest na wierzchu. Ale jak zasypało go kilka innych postów, to nie będzie widać, trzeba szukać widokiem "Unread Posts" i czasem zdarza się coś przeoczyć. Dlatego czasem lepiej napisać nowy post, który od nowa się wyświetli i zwróci na siebie uwagę.

A, o tą etykietkę mi chodziło, raczej w "info center" nie zaglądam. Czyli jest okey, bo się zastanawiałem, czy będzie widać, że coś dopisałem z "home". Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #7 on: September 23, 2014, 07:55:05 PM »
Jak coś jest ważnego, to lepiej napisać nowy post, nawet w odpowiedzi na swój poprzedni, dobra? Wiem, że na niektórych forach nie pozwalają, ale moim zdaniem to jest bardzo praktyczne, więc na gizarmowym forum można :-)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #8 on: September 23, 2014, 09:43:24 PM »
Dobra, dobra.