Author Topic: nowe miasta - nowe zasady  (Read 1510 times)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
nowe miasta - nowe zasady
« on: September 12, 2014, 07:36:24 PM »
Mamy zamiar wprowadzić do gry pewne ograniczenie w stawianiu nowych miast. Nowe miasta będzie dało się postawić tylko w odległości do 6 pól od innego miasta tego samego królestwa z wybudowaną palisadą. Zmiana będzie wprowadzona 21 września. Do tego czasu wszystko będzie działać po staremu.

Zmiana jest wprowadzona, ze względu na możliwość zbyt szybkiej ekspansji królestw na początku gry.

Pozdrawiamy
Zespół Gizarmy

Offline Seti

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: nowe miasta - nowe zasady
« Reply #1 on: September 12, 2014, 09:17:33 PM »
Mam wrażenie że to nie spowolni szybkiej ekspansji.
Problemem jest to że dowolny osadnik w sekundę może pacnąć nowe miasto. Moim zdaniem odległość nie ma tutaj nic do rzeczy (ofc mogę się mylić bo gram dopiero od tygodnia).

Wydaje mi się że przydałoby się coś w rodzaju kosztu założenia nowego miasta, np: na każde kolejne miasto musimy wydać 100 drewna.
Osadnik po rozkazie wybudowania miasta tworzy jakby "plac budowy". Następnie tragarzami dostarczamy drewno (na podobnej zasadzie jak dostarczanie towarów do odbudowy wież).
Jak już dostarczymy sobie drewno to osadnik (jako budowniczy) stawia sobie przez kilka godzin nowe miasto.

Oczywiście koszt przydałoby się w jakiś sposób dobrać tak żeby nie był za wysoki ale dał graczowi do myślenia: czy konstruować dalej budynki w stolicy czy może zbierać na nowe miasto?
Koszt mógłby rosnąc także w zależności od ilości posiadanych już miast.
« Last Edit: September 12, 2014, 09:20:37 PM by Seti »

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #2 on: September 12, 2014, 10:51:01 PM »
Ależ to ograniczy ekspansję Seti: koszt założenia miasta w odległości >6 pól od stolicy to będzie nowe miasto + 200 desek do budowy palisady + czas budowy palisady ;)

Offline Seti

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: September 12, 2014, 11:01:34 PM »
A o to chodzi, jakoś nie załapałem z pierwszego posta że od miasta bez palisady nie można stawiać miast, chociaż jest napisane jak byk :P
W sumie teraz to ma sens ;)  Dzięki za wytłumaczenie.
« Last Edit: September 12, 2014, 11:03:44 PM by Seti »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: September 21, 2014, 09:26:39 PM »
Mamy zamiar wprowadzić do gry pewne ograniczenie w stawianiu nowych miast. Nowe miasta będzie dało się postawić tylko w odległości do 6 pól od innego miasta tego samego królestwa z wybudowaną palisadą.

Zmiany wprowadzone.