Author Topic: Gra 218  (Read 7146 times)

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Gra 218
« on: August 02, 2014, 10:33:43 AM »
To moja pierwsza gra w tę grę i od razu jestem w niej zakochany. Oczywiście, zrobiłem rozpoznanie bojem zamiast przeczytać instrukcję, więc na dzień dobry rozwaliłem sobie ekonomię i zmarnowałem startowe surowce na budynki nie przydatne na starcie. Od kilku dni naprawiam, co napsułem i jest "światełku w tunelu  :D

Do gry ściągnałem kilku znajomych i gadamy na FB, o naszych "dokonaniach", ale jest tu jeszcze Siemak i ktoś jeszcze z czasem dołączy, więc myślę, że ten temat się przyda.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Gra 218
« Reply #1 on: August 02, 2014, 02:00:13 PM »
To moja pierwsza gra w tę grę i od razu jestem w niej zakochany. Oczywiście, zrobiłem rozpoznanie bojem zamiast przeczytać instrukcję, więc na dzień dobry rozwaliłem sobie ekonomię i zmarnowałem startowe surowce na budynki nie przydatne na starcie. Od kilku dni naprawiam, co napsułem i jest "światełku w tunelu  :D
O, to tak jak ja pierwszy raz grałem ;) Chociaż ja dołączyłem dość blisko innego gracza, i zanim się ogarnąłem to zajął mi co lepszy teren... ale to inna mapa była, teraz jest więcej miejsca.

Widzę w pomocniku, że masz plac targowy (co się średnio przydaje na początku), ale pozostałe budynki wyglądają OK. I dochód ze sprzedaży ubrań jest, i nawet jakiś wóz ze skarbami. Tylko postulowałbym więcej osadników, bo budowanie ulepszeń terenu bardzo pomaga.

W każdym razie witamy w Gizarmie :) Jakbyście mieli jakieś pytania jak co działa, albo pomysły na zmiany, to zawsze chętnie rozmawiamy na forum :)

Liosan
« Last Edit: August 02, 2014, 02:04:11 PM by liosan »

Offline Siemak

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: August 02, 2014, 03:19:00 PM »
Siemano. Z tego co zaobserwowałem na pomocniku to idzie Ci całkiem dobrze. Jest to moja druga gra, więc start poszedł w miarę gładko.
Niestety najbliższe 2 tyg nie będę aktywny, więc nastawię sobie transport surowców do pobliskiej wieży. Mam tylko nadzieje, że gospodarka mi zbytnio na tym nie ucierpi.

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: August 03, 2014, 11:26:22 AM »
No za dwa tygodnie, to mam nadzieję mieć już wszystko wyprostowane i dobrze prosperujące.

A co do pomysłów, to mam ich sporo, ale muszę znaleźć chwilę by je wpisać na forum.

Offline Izymil

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: August 04, 2014, 10:55:36 PM »
To ja właśnie jestem jednym z namówionych znajomych Gabika :)
Gra na prawdę fajna- przede wszystkim daje pole do kombinowania a nie zmusza do nerwowego pośpiechu.
Na początku byłem odcięty od królestwa z powodu nieumiejętności uruchomienia gry na staruteńkim macu.
Teraz staram się trochę ogarnąć ale też bez głębszej znajomości instrukcji. Moje państwo jest na poziomie rozwoju adekwatnym do nazwy ;)

Dość nieźle idzie mi powiększanie zasobów złota. Od początku zarabiam na ubraniach wreszcie udało mi się do tego dołożyć garnki. Podatki wysokie a zadowolenie rośnie lub co najmniej nie spada ;). Państewko za to malutkie i wiele surowców wciąż w zerowym stanie. No i przyrost naturalny też wiele do życzenia pozostawia- zdaje mi się że to właśnie teraz powinien być mój główny punkt skupienia.

Aha- miałem w niespodziance 100 szlachetnego drewna. Chętnie bym sprzedał za narzędzia lub trunki.

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: August 06, 2014, 06:58:41 PM »
Trunków jeszcze nie mam  :'( Narzędzia już produkuję, ale nie wiele, bo 3szt./h, a są potrzebne do niemal wszystkiego... Cieszę się, że udało Ci się dołączyć. Mamy do siebie blisko, więc będzie trzeba zbudować drogę, to handel będzie łatwiejszy na przyszłość.

Offline Izymil

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: August 07, 2014, 11:47:16 AM »
Już do Ciebie dotarł mój zwiadowca, odkryłem też najkrótszą drogę. Jak tylko będziemy mieli jakiś pomysł na handel, możemy zacząć :)
Eh...Ile błędów zrobiłem, ale za to jakie to ciekawe ;) Za mało zabezpieczyłem sobie dostęp do surowców budowlanych (deski, narzędzia że o cegłach nie wspomnę), skupiłem się tylko na towarach za które jest kasa ;)

No ale już wytapiam żelazo, produkuje deski i wciąż nieźle zarabiam, przyrost naturalny też się trochę poprawił dzięki polom i awansom rolników. Powiem tyle- planowanie na wiele dni do przodu to trudna sprawa, ale za to daje efekty i satysfakcje.

Offline Izymil

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: August 08, 2014, 09:47:05 PM »
Ze względu na sporo kasy, obniżyłem podatki i liczę na szybszy rozwój miast. Stolica pod każdym względem ciągnie państwo w górę, zadowolenie tam dobija do 80 i ekonomia dobra- Jestem dumny :D Moje trzecie miasto podnosi się kolan ;)- ma co jeść, na czymś zarabia i zadowolenie przestało spadać.   W dłuższej perspektywie ma się zajmować trunkami. Zrobił mi się spory zapas garnków w stolicy, zaczynam je rozwozić. Ciekawa rzecz- spadło w stolicy zapotrzebowanie na garnki i ubrania. Co u Was ? :)

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: August 09, 2014, 08:23:35 AM »
Popyt w miastach zależy od liczby mieszkańców i zmienia się wraz z nią.
Mam już czwarte miasto - taką leśniczówkę sobie zrobiłem (otoczone lasami liściastymi) - będą tam tylko farmerzy i drwale... Zaraz postawię piąte miasto - tym razem po to by wydobywać sól, bo jest zapotrzebowanie na nią w mojej stolicy.
Praktycznie nie mam niczgo na sprzedaż, bo moje miasta konsumują wszystko, co tylko naprodukuję.

Offline Izymil

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: August 09, 2014, 03:54:12 PM »
Nie jestem pewien, ale chyba zmienił mi się pomimo stałej populacji. Może jest coś takiego jak inflacja popytu ?
Wow, Twoja kraina imponuje, szczególnie ilością surowców budowlanych.
Też mam dobrą lokalizacje na osadę drwalską wśród lasów liściastych- teraz żałuje, że nie założyłem tam trzeciego miasta zamiast wśród słonecznych stoków i czarnoziemów.

Chyba póki co nie mamy czym handlować, co ? ;)

PS.- Odkryłem w swojej okolicy wieżę bazyliszka.

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #10 on: August 10, 2014, 05:12:05 PM »
Moja stolica sprzeda 200 narzędzi za 200 desek.

Aha, Kamilu. Pozwoliłem sobie przysunąć granicę bliżej Ciebie. A to oznacza, że i drogę też...
« Last Edit: August 11, 2014, 03:31:34 PM by Gabik »

Offline Izymil

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: August 11, 2014, 07:26:10 PM »
To rozpocznijmy projekt budowania bratniej współpracy ;) Trzeba by wyciąć trochę lasów między nami- zajmiesz się tym czy podzielimy ? Proponuje wytyczyć drogę nad brzegiem jeziora na wschodzie.

Niestety póki co nie mam dla Ciebie desek ale zbudowałem nową osadę z przeznaczenie na drwalską. Może się w ogóle tak nastawimy że ty narzędzia a ja deski i handel będzie stały ? Wkrótce też rozpoczynam produkcje trunków. Mam też dostęp do kości słoniowej :)

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: August 11, 2014, 10:50:51 PM »
Cieśnina między dwoma jeziorami, pole "Łąki 4490" - tam doprowadzę drogę, tak wtorek wieczór, ew. w środę...
Jak będzie trzeba, to poprowadzę dalej.
Update: Koniec budowy wyznaczyło mi na 14.08 14:21

200 narzędzi w stolicy mam do odbioru, nie wiem czy będę w stanie sprzedawać stale, ale spróbuję.

Produkcję desek (dodatkową) też uruchamiam, bo deficyt mam spory (6 miast, to już spore potrzeby).

Z towarów "luksusowych" potrzebuję sól i ją wydobywam. Lada moment inne miasta osiągną 12 ludków, więc poznam nowe potrzeby. Jakby co, mogę uruchomić wydobycie kamieni szlachetnych.

Alkoholu dalej nie udało mi się uruchomić...
« Last Edit: August 12, 2014, 08:17:41 AM by Gabik »

Offline Izymil

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: August 14, 2014, 04:36:58 PM »
Hej !

Mam dla Ciebie deski- 200 za 200 narzędzi. Kolejne dobre wieści to to że wylosowałem zapotrzebowanie na kamienie szlachetne :) Udało mi się uruchomić produkcje piwa i będę miał nadwyżki. Może piwo za kamienie ?
Jak możemy sfinalizować transakcje ? Jeden tragarz czy po jednym z każdej strony ? No i kto do kogo miałby przyjść ?

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #14 on: August 14, 2014, 09:18:44 PM »
@Izmil
Jak widzisz, pojechałem z drogą nieco dalej (do Twojej granicy)  8)

W mojej stolicy są do odbioru narzędzia 200 szt. W tej chwili mam deficyt karawan i nie dam rady Ci ich przywieźć.

Uruchamiam wydobycie kamieni szlachetnych. Wystaw w swojej stolicy ofertę 200 alkoholu za 200 kamieni. Zanim zgromadzę kamienie, to już pewnie będę miał karawanę by je do Ciebie przywieźć.