Author Topic: Gra 214  (Read 3930 times)

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Gra 214
« on: May 27, 2014, 04:52:31 AM »
(tu wstaw jakiś nudny wstęp)

Można spokojnie powiedzieć że jest 6 aktywnie grających osób oraz miejsca dla kolejnych 2 nowych graczy

Od siebie powiem, że mogę ewentualnie pohandlować kością słoniową, moje wioski położone są we wschodniej części (dolna połowa), choć blisko mam niestety tylko do jednego gracza (chyba że powstanie transport wodny, to przygodo witaj)

Sama gra sprawia mi osobiście dużo frajdy, ale naprawdę fajnie by było, gdyby inni gracze byli aktywni pod względem interakcji - po przejrzeniu paru starych tematów fajnie się poznaje te krótkie historie z handlowaniem, "walką" o surowce i poznawaniem okolicy

(W mojej opinii dobrych graczy grających w darmowe gry jest niewiele, często i gęsto masa graczowa składa się z chamów, wannabe-cwaniaków i dzieci
Tutaj oczywiście nie podzielam tych obaw, jedynie co to wiem że dla niektórych gra mogłaby być równie dobrze single-player i ominą zabawę w królestwa-role-playing)

Jestem gotowy przygotować grupę łopatobudowlańców tylko pod zbudowanie szlaku handlowego do zaprzyjaźnionych odległych stepów ;p
« Last Edit: May 27, 2014, 04:57:41 AM by lethern »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
Re: Gra 214
« Reply #1 on: May 31, 2014, 12:35:28 AM »
Cześć

Ja gram Germanią, więc spory kawałek od Ciebie. Popyt na kość słoniową jeszcze mi się nie wylosował, ale niedługo rozpocznę wydobycie soli.

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: June 02, 2014, 10:06:41 AM »
Straciłem wieści od mojego zwiadowcy, który dotarł już do krańców świata
ciekawe dlaczego..

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: June 02, 2014, 12:51:37 PM »
Zapędzili go w kozi róg :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #4 on: June 02, 2014, 02:13:40 PM »
Straciłem wieści od mojego zwiadowcy, który dotarł już do krańców świata
ciekawe dlaczego..

W jakim sensie straciłeś wieści?

Da się stamtąd wyjść przez mieliznę.

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: June 06, 2014, 01:30:19 PM »
@Up
faktycznie, znowu napływają raporty od zwiadowcy :P (nie pomyślałbym że można zejść tam dalej)

dostałem dziś od tragarza z Altin Orda kamienie szlachetne, bardzo mnie ten podarunek ucieszył (przy okazji ratuje mi gospodarkę pieniężną :D)
you made my day!
« Last Edit: June 06, 2014, 01:36:12 PM by lethern »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #6 on: June 06, 2014, 11:32:38 PM »
Ta mielizna pod mgłą jest rzeczywiście mało widoczna. Też jej nie zauważyłem :)

Offline mikser

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: June 10, 2014, 03:54:23 PM »
dostałem dziś od tragarza z Altin Orda kamienie szlachetne, bardzo mnie ten podarunek ucieszył (przy okazji ratuje mi gospodarkę pieniężną :D)

A ja Ci dziękuję za kość słoniową! I to 2x więcej niż tych kamieni ode mnie było...
W dwóch miastach wylosowała mi się ambra, spróbuję przedostać się do wielorybów. Jest u mnie dużo drewna szlachetnego, może uda mi się zacząć za jakiś czas produkcję harf.

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: June 18, 2014, 09:02:13 AM »
Pierwsza wieża odbudowana :)
<szampan>

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #9 on: June 18, 2014, 10:29:38 AM »
+1

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #10 on: July 25, 2014, 01:30:34 AM »
Od jakiegoś czasu można skupić się na rozbudowie miast, jako że wieże są pobudowane
Pomimo ponad 40 karawan, ciągle czuje że ich mi brakuje, a właśnie zaplanowałem budowę dwóch nowych sporych miast.. Od paru tygodni chciałem zrobić generalny porządek z karawanami i poustawiać im pętle od nowa, ale im więcej ich jest tym bardziej odkładam tę chwilę... Chyba karawany ze mną wygrały ;) i będę aby dodawał nowe pętle, reperując problemy jakie się pojawią. Tylko mam nadzieję że zostawienie królestwa na parę dni nie zawali mi gospodarki

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #11 on: July 26, 2014, 05:11:43 PM »
Od jakiegoś czasu można skupić się na rozbudowie miast, jako że wieże są pobudowane

W zasadzie sam odbudowałeś prawie 80% wież :o

Od paru tygodni chciałem zrobić generalny porządek z karawanami i poustawiać im pętle od nowa, ale im więcej ich jest tym bardziej odkładam tę chwilę... Chyba karawany ze mną wygrały ;) i będę aby dodawał nowe pętle, reperując problemy jakie się pojawią. Tylko mam nadzieję że zostawienie królestwa na parę dni nie zawali mi gospodarki

W którejś z dawnych gier kiedyś rozłączyłam wszystkie pętle i zaczęłam je ustawiać od nowa - zajęło mi to parę dni. Więc lepiej nie zaczynać przebudowy transportu przed przerwą w grze ;-)

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: July 26, 2014, 09:26:02 PM »
Pomyślałem że też zrobię i wrzucę mapkę
misir

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #13 on: September 05, 2014, 12:38:52 AM »
Z maksymalnych statystyk: mam już 20 jednostek elity 9 poziomowych, i 6 rycerzy 10 poziomowych
Jakby ktoś się zastanawiał ile na to czasu trzeba, to gram niecałe 4 miesiące, choć 2-3 z nich były dość intensywne
jako że mało królestw jest aktywnych, musiałem zrobić sobie prawie samowystarczalne królestwo, tj pozyskuje wszystkie luksusowe surowce oprócz ambry (są praktycznie po drugiej stronie mapy)
« Last Edit: September 05, 2014, 12:40:55 AM by lethern »