Author Topic: Błędy przy wydawaniu rozkazów.  (Read 890 times)

Offline julusmaximus

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Błędy przy wydawaniu rozkazów.
« on: May 17, 2014, 04:29:05 PM »
Często zdarza się, że serwer ignoruje rozkazy. Przed chwilą zmieniłem polecenie mojemu zwiadowcy - z "idź na azymut" na "idź na konkretne pole". Minęło 5 minut, a zwiadowca nie zaktualizował swoich poleceń, mimo że inne jednostki, którym rozkazy wydałem w tej samej "turze" (w tych samych 5 minutach gry), zarówno przed zmianą zadań dla zwiadowcy, jak i po nim, pracują jak należy.
Podobnie dzieje się w mieście, gdy zmieniam ustawienie chłopków. Na wybudowanym polu wysokopoziomowy rolnik pracuje wydajniej. Przesunąłem więc go na pole z lasem, następnie zwolniłem obszar z wybudowanym polem i umieściłem na nim rolnika. Klient wyświetlił, że obie jednostki są dobrze ustawione. W międzyczasie opuściłem widok miasta, znowu do niego wszedłem etc. Gdy minęła tura, jednostka wróciła na pole z lasem, na którym umieściłem ją tymczasowo. Prawdopodobnie klient nie wysłał wszystkich wiadomości do serwera poprawnie. Może to wina tego, że używam Linuksa, może słabego połączenia z internetem (choć wątpię, bo ten problem pojawiał się i w domu, i u kolegi, i na uczelni), albo też klienta.
Taki błąd może bardzo zaszkodzić graczom, którzy tylko raz, dwa razy dziennie zarządzają swoim królestwem. Nie wykasowane polecenie: "idź na azymut o 10 pól" wyprowadza naszych poddanych w las. :P
Mam nadzieję, że uwaga pomoże usprawnić grę. ;)
214 India, 226 Chanat Kazański, 227 Królestwo Polskie

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Błędy przy wydawaniu rozkazów.
« Reply #1 on: May 17, 2014, 04:37:09 PM »
Zaobserwowałam podobne efekty, ale nie byłam pewna czy mi się nie wydawało. Przydałoby się zrozumieć, od czego to zależy. Chyba nie od systemu operacyjnego, bo u mnie to pojawiało się na windows. Stawiałam na połączenie internetowe, ale może to błędny trop.

Offline julusmaximus

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: Błędy przy wydawaniu rozkazów.
« Reply #2 on: May 17, 2014, 05:26:30 PM »
Moim pierwszym podejrzanym jest klient, który wysyła wiadomości o zmianie rozkazów w pakietach. Jeśli wezmę jakąś jednostkę i ustawię ją na każdym polu, żeby sprawdzić gdzie produkuje najwięcej surowców (np: lepiej wysłać ją do lasu jako myśliwego, na pole jako rolnika, czy może kazać ławić ryby?) to zazwyczaj "zatrzymuje się" na jednym ze sprawdzanych, a nie docelowym polu. Jeśli klient wyśle, że jednostka trafia "tam", to informacja, że "jednak tu", może gdzieś przepaść (nie wysłać się, albo zostać zignorowana przez serwer).
214 India, 226 Chanat Kazański, 227 Królestwo Polskie