Author Topic: Znikająca wioska  (Read 1184 times)

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Znikająca wioska
« on: May 17, 2014, 09:03:14 AM »
Na screenie zaznaczyłem dziwne pole
Wydaje mi się, że początkowo była tam wioska (stąd przydzielony farmer), następnie zbudowałem tam ulepszenie farmy lvl1 (i raczej ulepszenie było razem z wioską, ale znów zaznaczę, wydaje mi się że tak było)
Dziś widzę to co na screenie, wioska zniknęła lub ja czegoś nie zrozumiałem ;)

(pomyłka)(co do screena, drugi obrazek jest z tym samym polem widocznym z pobliskiego miasta. Mam wrażenie, że mogę tą jednostką kierować w obu miastach)

EDIT: widzę że to już było w nieco starszych tematachhttp://forum.gizarma.pl/index.php?topic=282.0
EDIT2: (pomyłka)nie wiem czy król liczy się do liczby ludności, ale znów zwróciłem uwagę na to, że farmer pojawia mi się w obu miastach na niedostępnym polu, i mam wrażenie że wlicza się w obie listy mieszkańców. Z królem mam 9 ludzików i napisane 8 w statystyce, więc nie jestem pewny
« Last Edit: May 17, 2014, 02:22:10 PM by lethern »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Znikająca wioska
« Reply #1 on: May 17, 2014, 12:21:16 PM »
Dzięki za zgłoszenie :-) Czyli wygląda na to że pole było przyłączone przez wioskę, po czym zbudowałeś na jej miejscu farmę (pole uprawne) i wioska zniknęła. Tak to w sumie miało działać - na jednym polu może być tylko jeden rodzaj ulepszenia +droga.

Natomiast rolnik nie powinien stać na polu z drugiego pierścienia pól wokół miasta nie-przyłączonym przez wioskę / inne miasto (tu w razie czego opis przyłączania pól). To jest błąd w grze i jeszcze go nie naprawiliśmy.

(co do screena, drugi obrazek jest z tym samym polem widocznym z pobliskiego miasta. Mam wrażenie, że mogę tą jednostką kierować w obu miastach)

Nie powinno dać się kierować jednostką z obu miast. Trzeba by było to sprawdzić.

Król nie liczy się do liczby ludności w mieście.

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: May 17, 2014, 02:21:28 PM »
Sprawdziłem, to pole nie jest wspólne dla obu miast - wizualnie tak to wyglądało, ale to są dwa różne pola i oba odłączyły się po stracie wioski

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: May 17, 2014, 02:30:33 PM »
Rozumiem, dziękuję że to sprawdziłeś.