Author Topic: Budynki zaawansowane  (Read 1342 times)

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
Budynki zaawansowane
« on: May 14, 2014, 10:27:24 PM »
Zaznaczam że nie wiem czy temat się nie powtarza więc z góry przepraszam za spam jeżeli tak :P. Sprawa dotyczy budynków zaawansowanych. Chodzi o to że można w mieście liczącym 10 osób na chwile wprowadzić do miasta 5 osób. Wtedy zlecić budowę budynków zaawansowanych, a później od razu wyprowadzić tą 5 - budynki dalej można wybudować i mogą być używane. Analogicznie jest z poziomem 30. Co prawda wprowadzony jest limit opuszczania osób w mieście, jednak przy tej 30 jest on niezauważalny, gdyż możemy wyprowadzić aż 7 osób na raz tak więc wystarczy mieć osadę z 23 mieszkańcami i budować budynki dla 30. Nie wiem czy to jest zaplanowane czy nie, w każdym razie znacznie przyspiesza rozbudowę miast - ja np z tego korzystam na bieżąco :P

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Budynki zaawansowane
« Reply #1 on: May 14, 2014, 10:29:02 PM »
Trochę błąd, trochę świadoma decyzja projektowa. Ale mocno badamy sposoby w który można by zmienić sposób działania miast, m. in. zmieniając ten aspekt :)

Liosan

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: May 14, 2014, 10:50:03 PM »
Ja proponuje to tak zrobić że jak już jest to budowanie trwa jakieś 5x dłużej aniżeli normalnie, a przy korzystaniu mamy spadek o 50% na jakości - kamienica zamiast 9 osób przyjmuje 5, warsztaty np tworzą 50% elementów mniej niż normalnie. To takie moje pomysły aby trochę usprawnić to.
A korzystając z tematu jest jeszcze sprawa murów: po pierwsze każdy "młody" może budować nawet te najlepsze oraz wystarczy mieć te pierwsze i później je rozbudować od razu do najlepszych wiec w teorii nawet w mieście z jednym mieszkańcem można wybudować te najlepsze mury. To też jest dla mnie zagadką czy to tak ma być :P

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: May 15, 2014, 11:51:03 AM »
Co do murów - założyłem, że gracz może chcieć zrobić z małego miasta fortecę. Dlatego nie dałem dużych wymagań na liczbę ludności.

Tak jak pisze Liosan - mamy nowy pomysł na udostępnienie domków zaawansowanych, ale jeszcze nie jesteśmy pewni, czy wprowadzimy.

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: May 16, 2014, 03:14:50 PM »
Tak jak pisze Liosan - mamy nowy pomysł na udostępnienie domków zaawansowanych, ale jeszcze nie jesteśmy pewni, czy wprowadzimy.

Będą jeszcze bardziej zaawansowane domki?

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: May 20, 2014, 10:34:59 PM »
Nie. Mamy pomysł na trochę inny sposób udostępnienia zaawansowanych domków.