Author Topic: Wyświetlanie informacji o innych graczach, ich jednostkach, miastach...  (Read 1011 times)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Hej! Taki temat mi przyszedł do głowy - czego brakuje jeśli chodzi o wyświetlanie w grze poczynań innych graczy? W poprzednich wersjach Gizarmy interakcje między graczami były raczej limitowane. Teraz mamy handel i budowanie wież, więc to co inni gracze robią nagle stało się bardzo widoczne i interesujące. Ale chyba mamy spore niedociągnięcia w tym temacie :) Chciałbym zebrać w jednym miejscu problemy z tym związane. Na razie mam takie postulaty:

* Wyświetlanie loginu gracza (nie tylko nazwy królestwa) w różnych miejscach - np. na mieście, na szczegółach cudzej jednostki
* Wyświetlanie grupy cudzych jednostek jako grupy, nie jako 20 luźnych jednostek
* Wyświetlanie cudzych jednostek stojących w naszym mieście - na ekranie miasta
* Wyświetlanie na co czeka tragarz w mieście (chce rozładować coś? kupić coś?) - może w ogóle wyświetlanie bieżącego rozkazu jednostki? Na zasadzie "buduje drogę", "idzie w kierunku <strzałka>",  "atakuje"
* Odwracanie jednostki na mapie w tym kierunku w którym idzie

Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy? Bardzo by mi zależało, żeby dowiedzieć się jakie Wy macie w tym obszarze problemy :)

Liosan
« Last Edit: May 16, 2014, 04:08:14 PM by liosan »

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
Bardzo dobre pomysły. Najważniejsze to login gracza: na mieście, w informacji o tragarzu. Łatwiej by było rozmawiac na forum :)

A może po kliknięci u cudzego tragarza dostępne jakieś negocjacje? żeby zmienić ofertę na jak najbardziej win-win?

Wyświetlanie bieżącego rozkazu jednostki albo odwracanie w jakimś kierunku to w sumie nie wiem. Chyba najważniejszze czy nie buduje swojego miasta albo nie karczuje mi lasu gdzie chciałem miasto stawiać  :P

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Negocjacje dostępne po kliknięciu tragarza? Jak mniej więcej mogłoby to wyglądać?