Author Topic: Powroty do gry po przerwie  (Read 1433 times)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Powroty do gry po przerwie
« on: May 04, 2014, 02:04:53 AM »
Ciekawi mnie, jak się Wam wraca do gry po kilkudniowych przerwach? Czy jest to proste, czy sprawia trudności? Co jest najbardziej denerwujące?

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Powroty do gry po przerwie
« Reply #1 on: May 04, 2014, 06:03:00 PM »
Ja często mam przerwy. Da się wrócić. Najtrudniej mi zapamiętać z kim handlowałem :) I czym :)

Denerwujące to nie jest. To przecież gra a nie egzamin :)
« Last Edit: May 04, 2014, 06:04:58 PM by mark »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: May 10, 2014, 06:47:22 PM »
Dzięki za odpowiedź.

Będę dalej drążyć temat - czy po kilkudniowej przerwie państwo jest w lepszym czy gorszym stanie niż się spodziewacie? Czy coś jest szczególnie zaskakujące?

Offline przymek79

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: May 10, 2014, 09:04:50 PM »
Teraz bede miał 2 lub 3 dni przerwy <chlip> .... po powrocie dam znać co i jak.

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: May 10, 2014, 09:37:12 PM »
Kilkudniowych przerw praktycznie w ogóle nie robiłem, ale od pewnego czasu (tydzień, może trochę więcej) logowałem się 1-2 razy dziennie (zamiast wcześniej nawet kilku dziennie), przy tym zdarzało mi się zostawić jakieś bezczynne jednostki. Teraz po prawie dwudniowej przerwie zastałem stolicę w takim stanie jak na screenie.

Po pierwsze, zmagazynowane surowce. To, że magazyny się przepełniają przy braku aktywności jest nieuniknione (jeśli się nie zrobi sensownych szlaków handlowych, ale te nie są zbyt łatwe w obsłudze, no i dla materiałów budowlanych nie za bardzo mają sens), ale jak się już pojawiam i widzę coś takiego, to odechciewa mi się w ogóle za to zabierać. Teraz, żeby porozsyłać same materiały budowlane potrzebuję 20 karawan. Każda z nich to ponad 10 kliknięć myszką, czyli 200 kliknięć na rozesłanie tego. A pełno jest jeszcze soli, i prawie pełno ubrań oraz kamieni szlachetnych. Dobre 15 minut, żeby udrożnić magazyny.

Po drugie, chciałbym zmienić broń paru żołnierzom :P Do tego trzeba było rozgrupować ich, no i problem gotowy (polecam spojrzeć w prawy dolny róg screena). Może warto byłoby chociaż umieszczać jednostki w panelu w jakiejś minimalnej odległości od siebie i dać pasek do przesuwania?

I jeszcze przy okazji na temat nawarstwiania się. Gdy np wymieniamy broń żołnierzom (czyli ich rozgrupowaliśmy) to potem nie dość że jednostki nie mieszczą się na dole, to jeszcze czasem ciężko kliknąć w przycisk grupowania (kłódka) bo pod nim są ikonki jednostek, które czasem przechwytują kliknięcie (screen 2). Może w takiej sytuacji warto byłoby przenieść kłódkę trochę wyżej, albo po prostu ograniczyć ilość wyświetlanych ikon jednostek tak, żeby nie zachodziły na nią?

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: May 10, 2014, 10:19:54 PM »

I jeszcze przy okazji na temat nawarstwiania się. Gdy np wymieniamy broń żołnierzom (czyli ich rozgrupowaliśmy) to potem nie dość że jednostki nie mieszczą się na dole, to jeszcze czasem ciężko kliknąć w przycisk grupowania (kłódka) bo pod nim są ikonki jednostek, które czasem przechwytują kliknięcie (screen 2). Może w takiej sytuacji warto byłoby przenieść kłódkę trochę wyżej, albo po prostu ograniczyć ilość wyświetlanych ikon jednostek tak, żeby nie zachodziły na nią?

Z serii tips&tricks: działa klawisz G jak grupuj, udokumentowane http://help081.nio.pl/?h=3&a=44 :).  Ale zgadzam się, że powinniśmy to poprawić.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #6 on: May 11, 2014, 01:00:26 AM »
Po pierwsze, zmagazynowane surowce. To, że magazyny się przepełniają przy braku aktywności jest nieuniknione (jeśli się nie zrobi sensownych szlaków handlowych, ale te nie są zbyt łatwe w obsłudze, no i dla materiałów budowlanych nie za bardzo mają sens), ale jak się już pojawiam i widzę coś takiego, to odechciewa mi się w ogóle za to zabierać.

To ja mam podobnie. W pewnym momencie przestaję na to zwracać uwagę i państwo tak sobie stabilnie trwa z przepełnionymi magazynami.

A jak wygląda sprawa z zadowoleniem?

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #7 on: May 11, 2014, 11:48:03 AM »
Krzysztof nikt nie powiedział, że zarządzanie dużym królestwem jest łatwe :)

Po pierwsze, zmagazynowane surowce. To, że magazyny się przepełniają przy braku aktywności jest nieuniknione (jeśli się nie zrobi sensownych szlaków handlowych, ale te nie są zbyt łatwe w obsłudze, no i dla materiałów budowlanych nie za bardzo mają sens), ale jak się już pojawiam i widzę coś takiego, to odechciewa mi się w ogóle za to zabierać.

To ja mam podobnie. W pewnym momencie przestaję na to zwracać uwagę i państwo tak sobie stabilnie trwa z przepełnionymi magazynami.
A ja właśnie nigdy nie dopuszczam do takiej sytuacji (dziwię się jak przeglądam pomocnik, że tyle graczy trzyma pełne stany). Fakt zaplanować dobry transport nie jest sprawą banalną, ale nieuniknioną jak się chce wyciągać 100% wydajności gospodarki :P

Zależy to też od stylu gry, ja teraz wchodzę do gry przynajmniej rano i wieczorem i wydaję rozkazy by wszystko porozprowadzać, ale powoli tworzę stałe szlaki, które nie wymagają obsługi. I właśnie jak ktoś mniej czasu poświęca na grę musi postawić na automatyzację :)

Co do materiałów budowlanych, to ja zawsze zapełniałem wszystkie magazyny w miastach, a później zaprzestawałem produkcji.

A co do samego wracania po przerwie to ja je lubię. Jak się powydaje rozkazy to widać spory postęp. Jednak jak mogę preferuję ciągłą kontrolę ;)