Author Topic: Czas budowy drogi w lesie.  (Read 1687 times)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
Czas budowy drogi w lesie.
« on: April 26, 2014, 05:31:20 PM »
Tak mi się zdaje, że ten czas jest za długi.

Otóż ja to rozumuję tak: żeby wybudować drogę w lesie trzeba wyciąć pas lasu i wybudować tam drogę. Idąc tym tokiem rozumowania, wycięcie pasa lasu trwa sporo krócej niż całego lasu, trzeba jeszcze do tego dodać czas budowy drogi.

Proponowałbym więc koszt 1/4 czasu wycięcia lasu + budowy drogi na zwykłym terenie.

I zdaje się, że wycinka lasu trwa za krótko :) Tak na logikę, trochę roboty jest z wycięciem lasu. Można by dla równowagi dać opcję wypalania lasów, co by było krótsze, ale nie dawałoby drewna..

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: Czas budowy drogi w lesie.
« Reply #1 on: April 26, 2014, 08:16:55 PM »
W 90% przypadków wysyłam osadników żeby najpierw wycięli las, a dopiero potem budowali bruk, zresztą widać to po moich szlakach transportowych :). Jest to o wiele szybsze niż budowanie drogi w lesie; w lesie buduję tylko wtedy, gdy ten jest eksploatowany przez miasto.

Czas wycinania drzew moim zdaniem jest w porządku, zwłaszcza na bagnach czy dżungli (50h i 150h jeśli dobrze pamiętam). Można go przedłużyć, ale oprócz tego dać proponowane w innym wątku powstawanie wozu z drewnem z wycinki.

Wypalanie lasów też ma sens, zwłaszcza jako forma agresji gdy będzie już działać walka między graczami - ale tylko jeśli będzie można potem zasadzić nowy las :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 26, 2014, 08:59:00 PM »
A może droga w lesie za mało przyspiesza ruch jednostek?

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: April 26, 2014, 10:34:38 PM »

Koszt ruchu po drodze jest wszędzie taki sam, niezależnie od tego, czy przebiega przez las, czy przez pole. Wydaje mi się, że nie ma powodu, żeby w lesie drogi były "szybsze" niż w innych miejscach.

Jeżeli chodzi o koszt budowy, to błędem jest chyba to, że koszt budowy drogi w lesie jest mnożony przez współczynnik. Np. koszt drogi jest większy o 200%. Koszt powinien być zwiększany przez dodanie pewnej wartości (np. 50h na drogę + 20h na wycinkę). Ta wartość odzwierciedla koszt wycinki pasa lasu, który jest zawsze taki sam, niezależnie od kosztu budowy drogi.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #4 on: April 26, 2014, 11:17:16 PM »
Bo ja wiem czy powinno być dodawane, las to tylko jeden z przypadków. Jest jeszcze dżungla, bagno, pustynia i pagórki - tereny dużo mniej przyjazne kładzeniu bruku niż las. Jak dla mnie mnożnik w lesie mógłby być x1, tak jak na łąkach, a na innych terenach powinny zostać mnożniki takie jakie są.

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: April 26, 2014, 11:30:15 PM »

Koszt ruchu po drodze jest wszędzie taki sam, niezależnie od tego, czy przebiega przez las, czy przez pole. Wydaje mi się, że nie ma powodu, żeby w lesie drogi były "szybsze" niż w innych miejscach.
No właśnie, czyli de facto przyspiesza ruch jednostek o więcej w porównaniu z poprzednim stanem. To jest okey.

Jeżeli chodzi o koszt budowy, to błędem jest chyba to, że koszt budowy drogi w lesie jest mnożony przez współczynnik. Np. koszt drogi jest większy o 200%. Koszt powinien być zwiększany przez dodanie pewnej wartości (np. 50h na drogę + 20h na wycinkę). Ta wartość odzwierciedla koszt wycinki pasa lasu, który jest zawsze taki sam, niezależnie od kosztu budowy drogi.
O to mi chodziło :)

Czas wycinania drzew moim zdaniem jest w porządku, zwłaszcza na bagnach czy dżungli (50h i 150h jeśli dobrze pamiętam). Można go przedłużyć, ale oprócz tego dać proponowane w innym wątku powstawanie wozu z drewnem z wycinki.

Wypalanie lasów też ma sens, zwłaszcza jako forma agresji gdy będzie już działać walka między graczami - ale tylko jeśli będzie można potem zasadzić nowy las :)

Przy tych zwykłych lasach (iglasty, mieszany, liściasty) myślę, że jest za krótki w porównaniu z wybudowaniem drogi (na polu niezalesionym). Ale może się mylę, z budową drogi też jest sporo roboty, chyba jednak mniej niż wyciąć cały las.

Bo ja wiem czy powinno być dodawane, las to tylko jeden z przypadków. Jest jeszcze dżungla, bagno, pustynia i pagórki - tereny dużo mniej przyjazne kładzeniu bruku niż las. Jak dla mnie mnożnik w lesie mógłby być x1, tak jak na łąkach, a na innych terenach powinny zostać mnożniki takie jakie są.

Liosan
Tu się zgadzam, że pozostałe czasy są okey. A jak to jest liczne to już szczegół. Ale dodawanie też by tutaj zadziałało (czas budowy na danym terenie + wycięcia pasa lasu)

Nie może być x1, droga w lesie daje więcej niż na łące jak wspomniałem i niewątpliwie jest bardziej kłopotliwe jej wybudowanie na takim terenie.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #6 on: April 27, 2014, 01:10:34 AM »
To może zaczniemy od tego, że zmniejszymy koszt budowy drogi w lasach na obecnych zasadach. To można zrobić w miarę szybko :).

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #7 on: April 30, 2014, 11:43:44 AM »
Jeszcze jedna kwestia została do omówienia.

Jak już jest wybudowana droga niższego poziomu w lesie (myślę, że do wszystkich niekorzystnych terenów może się to odnosić) to myślę, że czas budowy "lepszej" powinien być taki jak na zwykłym terenie, gdyż wycinka lasu (lub inne prace: wyrównanie pagórków, utwardzenie bagna) zostały przeprowadzone.

W takim wypadku budowa polnej drogi na takich terenach powinna być dłuższa - myślę, że to dodawanie czasów co ustaliliśmy już rozwiąże to.

Offline przymek79

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: May 07, 2014, 10:08:22 PM »
Według mnie drogi ogólnie "za mało dają" względem tego ile czasu potrzeba na wybudowanie. Strasznie długo to trwa.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #9 on: June 01, 2014, 01:05:19 AM »
Zmniejszyłem narzut trudnego terenu na budowę dróg