Author Topic: 0.81 - tragarz niewyładowuje towarów  (Read 2176 times)

Offline Nubosabuk

• Newbie
  • *
    • View Profile
0.81 - tragarz niewyładowuje towarów
« on: April 15, 2014, 09:07:50 PM »
mimo że w mieście jest 0 towarów danego typu, magazyn ma pojemność 100, to tragarz nie wyładowuje 100 sztuk towaru. Podejrzewam że jest to związane ze wspomnianymi już wcześniej ułamkowymi częściami towaru. Jest to mocno dokuczliwe, gdyż np: tragarze których wysłałem by towary dotarły w nocy tak by na następny dzień mieć gotowy budynek, czekają z wyładowaniem cegieł, a tylko ich brakuje do budowy.

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
Re: tragarz niewyładowuje towarów
« Reply #1 on: April 15, 2014, 09:16:56 PM »
Możesz odznaczyć flagę "czekaj na miejsce w magazynie" to wyładuje, ale straci ten ułamek :)

W przyszłości to naprawimy.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 15, 2014, 09:48:15 PM »
Też kiedyś to obserwowałam, ale w takiej sytuacji, kiedy na pewno nie mógł powstać ułamek (przenoszenie 100 sztuk towaru do miasta z magazynem 100, w którym na pewno nigdy wcześniej nie było tego towaru. Potem jakoś przestałam widywać ten błąd i uznałam że zniknął przy jakiejś innej okazji albo coś mi się zdawało. Ale skoro się pojawił znowu, to trzeba będzie się mu znowu przyjrzeć.

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #3 on: April 15, 2014, 09:54:27 PM »
Być może tropem są nowe miasta bez dodatkowych magazynów, czyli o pojemności 100? Ja zawsze buduję darmowe magazyny na początku i to by mogło tłumaczyć dlaczego nie natknąłem się na podobną sytuację.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #4 on: April 15, 2014, 09:56:02 PM »
Być może tropem są nowe miasta bez dodatkowych magazynów, czyli o pojemności 100? Ja zawsze buduję darmowe magazyny na początku i to by mogło tłumaczyć dlaczego nie natknąłem się na podobną sytuację.

Myślę że tak. Bo teraz też najpierw buduję najpierw darmowe magazyny.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: April 15, 2014, 09:56:25 PM »
U mnie też wystąpił.

Ja miałem 1 mały magazyn i przywiozłem 200 desek od Hydro i nie chciało wypakować :)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #6 on: April 16, 2014, 12:24:47 AM »
Próby zreprodukowania problemu z nowymi miastami nie udały się. Wszystko mi działa, tzn przenoszę 100 cegieł albo 100 desek z jednego miasta do drugiego i jest ok.
Widzę dwie opcje:
- bug jest i żeby go rozgryźć potrzebujemy więcej informacji na temat okoliczności jego wystąpienia
- są ułamkowe części towaru w mieście i dlatego nie można rozładować karawany.

Mam prośbę o więcej info jak problem się powtórzy. Jeśli nie będziecie bardzo się spieszyć i możecie tragarza na jakiś czas zostawić zawieszonego na rozładunku, to może udało by mi się zajrzeć do bazy i sprawdzić przynajmniej, czy są te resztki towaru zalegające w magazynie.

Offline Nubosabuk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: April 17, 2014, 06:58:08 PM »
Zobaczcie teraz, miasto tamerlan w grze 209, 100 desek czeka na rozładowanie w magazynie 0.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #8 on: April 17, 2014, 07:45:38 PM »
O, super. Nasz tajny podgląd administracyjny pokazuje, że masz tam 0,003 deski :(No to chyba jasne co jest do naprawienia - tragarz powinien wyładować 100 desek nawet jeśli w mieście jest ułamkowa ilość.

W poprzedniej wersji błąd tak bardzo nie występował, bo teraz mamy domyślny zaznaczony krzyżyk "czekaj na miejsce w magazynie". To przez niego :)

Liosan

Offline Nubosabuk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: April 17, 2014, 08:12:50 PM »
myślę ze moglibyście pozwolić aby np przy max pojemności 100, dopuszczalne było 100,999999 towaru. Mógłbym odznaczyć to "czekaj na miejsce w magazynie", ale w sytuacji gdyby było 99 desek w nim, a chciałbym wyładować sto, to stracę 99.

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #10 on: April 17, 2014, 08:30:39 PM »
Właśnie streściłeś dwa możliwe rozwiązania :)
Na pocieszenie, nie wiedział byś, że masz 0,99 desek, bo widział byś 0, więc nie było by Ci szkoda ;).

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: April 22, 2014, 03:18:57 PM »
99 i 0,99 to dramatycznie różne ilości ;)

A dlaczego właściwie my nie widzimy tych ułamkowych ilości w magazynie, które Wy widzicie? Jak byśmy widzieli to wiadomo by było o co chodzi temu tragarzowi.

Jak kliknę w produkowanych zasobach na kowadło to w pasku statusu pisze że plus 0,6 kowadła na godzinę. Czyli możecie pokazać niektóre ułamki. W magazynie też powinno być widać.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #12 on: April 23, 2014, 11:12:51 PM »
Naprawione.

Liosan