Author Topic: Nie można zbudować 2 kapilczki.  (Read 1459 times)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
Nie można zbudować 2 kapilczki.
« on: April 15, 2014, 06:36:13 PM »
Jak w temacie.

Może to zamierzone, ale w takim razie nie rozumiem czemu...

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Nie można zbudować 2 kapilczki.
« Reply #1 on: April 15, 2014, 08:33:20 PM »
Zamierzone.

A dlaczego? Bo... bo coś. Spytaj trolla :) To stare ustalenie. Pewnie żeby się nie dało zbyt łatwo nabijać zadowolenia.

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 15, 2014, 09:06:17 PM »
Rozumiem o co chodzi, ale to trochę nienaturalne... Nie ma ograniczeń na inne budynki.

Zresztą myślę, że jak ktoś ma oszczędną zabudowę to może dostać bonusik. Ja waśnie mam 2 wolne miejsca i pomyślałem, po co się mają marnować? Dobuduję jeszcze 2 kapliczki. I dupa :P

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #3 on: April 15, 2014, 10:19:14 PM »
Rozumiem o co chodzi, ale to trochę nienaturalne... Nie ma ograniczeń na inne budynki.
To prawda, można mieć np. 3 domy rady osady, co jest zupełnie bez sensu bo "tylko jedna jednostka może rządzić miastem" :) W sensie gra nie pozwoli żeby dwie jednostki przy zarządzaniu miastem.

Zresztą myślę, że jak ktoś ma oszczędną zabudowę to może dostać bonusik. Ja waśnie mam 2 wolne miejsca i pomyślałem, po co się mają marnować? Dobuduję jeszcze 2 kapliczki. I dupa :P
Tak, "koszt" kapliczki w formie zabrania miejsca pod zabudowę faktycznie jest zauważalny.

Liosan

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: April 22, 2014, 12:33:15 PM »
Gdyby nie było ograniczenia na kapliczki można by w małym mieście w bardzo prosty sposób wyprodukować absurdalną liczbę punktów religii. W małym mieście z miejscem nie ma problemu.

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: April 22, 2014, 02:49:27 PM »
Gdyby nie było ograniczenia na kapliczki można by w małym mieście w bardzo prosty sposób wyprodukować absurdalną liczbę punktów religii.

Wtedy to naśladowało by prawidłowo jedno z głównych zajęć małej miejsocwości ;)  a jak miejsocwość urośnie znaczenie zyskają inne zajęcia i sprzedaż.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #6 on: April 22, 2014, 03:48:30 PM »
Gdyby nie było ograniczenia na kapliczki można by w małym mieście w bardzo prosty sposób wyprodukować absurdalną liczbę punktów religii. W małym mieście z miejscem nie ma problemu.
Może faktycznie. Ja małych miast nigdy nie zostawiam, tylko zawsze te 10+ ludzi jest docelowo, a wtedy już miejsc wolnych nie ma.

To może jakiś inny mechanizm wprowadzić.

Najprostszy jaki mi przychodzi na myśl, to że kolejna kapliczka dostępna np. co 5 mieszkańców (analogicznie do budynków zaawansowanych - 1-4 mieszkańcy - 1 kapliczka, 5-9 - 2 kapliczki, 10-14 - 3, itd.

Albo, że każda następna kapliczka daje mniej krzyży.

Chyba, że jakiś skomplikowany mechanizm, coś jak kupcy - 1 kapliczka podnosi zadowolenie 5 mieszkańcom...

Akurat jeśli dobrze działałby mechanizm równoważenia punktów religii i luksusu - tu opisane http://forum.gizarma.pl/index.php?topic=307.0 to chyba nie byłoby problemu...

Ostatecznie może zostać jak jest, nie cierpię bardzo z tego powodu :P