Author Topic: Różnice między statusem króla w gizarmo-pomocniku a grze  (Read 2565 times)

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Różnice między statusem króla w gizarmo-pomocniku a grze
« on: March 29, 2014, 10:41:11 AM »
Status króla w gizarmo-pomocniku pokazuje trochę inne dane, niż są widoczne w grze. Jak widać na screenach w załączniku, w grze mam 2 poziom inteligencji króla, a w pomocniku inteligencja jest na 0, ale za to taktyka ma poziom 2 (a powinien być 0).

Negocjacje w pomocniku - to planowany ficzer? :)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Różnice między statusem króla w gizarmo-pomocniku a grze
« Reply #1 on: March 29, 2014, 11:15:05 AM »
Z reguły jak pomocnik pokazuje coś innego niż gra, to bug jest w pomocniku :) Tym razem właśnie tak jest, dzięki. Myślałem że poprawiałem talenty przy wdrażaniu nowej wersji, ale widać zapomniałem :(

Negocjacje były w poprzedniej wersji, teraz już nie ma. Może kiedyś będą ale jeszcze nie wiadomo do czego mogłyby służyć :)

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 09, 2014, 07:19:22 PM »
Chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Z gizarmopomocnika zniknęły oznaczenia miasta: forteca, miasto portowe. Oraz nie widać elity w nich siedzącej. Chodzi o 1 ekran po kliknięciu szczegółów.

Może zauważyłeś, ale wolałem powiedzieć, bo jak będziesz "naprawiał" pomocnik, żeby ci to nie umknęło. Zakładam, że nie zlikwidowałeś tego celowo :)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #3 on: April 09, 2014, 10:17:18 PM »
Nie, nie zauważyłem... i podwójnie mnie to zdziwiło, bo nie wiem dlaczego mogło by się to zepsuć. Tak czy siak dzięki, dopisałem do listy :)

Liosan

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #4 on: April 25, 2014, 11:33:09 PM »
Z gizarmopomocnika zniknęły oznaczenia miasta: forteca, miasto portowe. Oraz nie widać elity w nich siedzącej. Chodzi o 1 ekran po kliknięciu szczegółów.
Naprawiłem oznaczenia fortecy, portu i listę elity. Jeśli kogoś interesuje, powód był taki że API gizarmy zaczęło zwracać "true" zamiast "1". Yh :)

Przygotowałem też grunt pod następne poprawki, ale dzisiaj tego nie zrobię. Ale jak już naprawię to dorzucę jakieś drobne feature'y :)

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: April 26, 2014, 09:23:56 AM »
Fajnie.

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: April 26, 2014, 02:42:01 PM »
Jeszcze odnośnie różnic:
-Na liście budynków Dom wytwórcy wina zamieniony jest z Domem piwowara
-W podsumowaniu obywateli jest sekcja Studenci, jednak żadne jednostki się tam nie wyświetlają (a kilka się ich uczy, zresztą jest to ładnie zaznaczone w podglądzie ogólnym miast) chyba można ją stamtąd usunąć, nie wiem czy jest sens poświęcać czas na poprawianie jej

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #7 on: April 30, 2014, 10:25:17 PM »
Łał, poprawne herby się wyświetlają.

W statusie króla jeszcze poziom taktyki się nie wyświetla. Jeśli jeszcze jesteś w trakcje pracy to wybacz :)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #8 on: April 30, 2014, 10:42:14 PM »
Byłem, teraz sprawdź :)

Dodałem mapę świata na dole strony rankigowej, i jeszcze poprawiłem wyświetlanie wykresów punktów, dom wytwórcy trunków zamiast domu piwowara, sekcję "studenci", i odrobinę przyspieszyłem działanie niektórych stron. Można już zgłaszać nowe błędy :)

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #9 on: April 30, 2014, 11:57:17 PM »
Nie chcę Cię martwić, ale ciągle pokazuje mi taktykę na 0.

Fajnie, że mapka jest "na miejscu", chociaż to na początku się przydaje, ale będzie na nową grę już :)

Jak dla mnie wykres bez opcji "zoom" jest bezużyteczny.

Znowu znikła elita z miast i ich oznaczenia :/

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #10 on: May 01, 2014, 10:14:04 AM »
Ych. Elitę poprawiłem, głupie przeoczenie. Na taktykę jeszcze spojrzę. A o co chodzi z tym zoomem? Dla mnie wykres z naszej gry 205 jest dość czytelny i bez tego. Co dokładnie próbowałeś się z niego dowiedzieć?

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #11 on: May 01, 2014, 01:04:53 PM »
[...] A o co chodzi z tym zoomem? Dla mnie wykres z naszej gry 205 jest dość czytelny i bez tego. Co dokładnie próbowałeś się z niego dowiedzieć?

Liosan
Nie wiem w sumie do czego to służy. Ja patrzę na dynamikę wzrostu w danym okresie. Końcówka się robi czytelna, ale jak się przecina kilka linii to już nie, nie mówiąc o początku.

Zoom, to chyba mi chodzi o pokazanie kawałka wykresu (np. 10 ostatnich dni) rozciągniętego na cały obszar i najlepiej z paskiem do przesuwania go od początku do końca.

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: May 02, 2014, 12:48:18 PM »
Nie wiedziałem o co chodzi bo w naszej grze 209 sytuacja na wykresie jest klarowna ale patrzę że w waszej grze to się przeplatają te linie królestw ;) Tylko nie które się oddzielają raz a dobrze.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #13 on: May 05, 2014, 11:47:22 PM »
Nie wiem w sumie do czego to służy. Ja patrzę na dynamikę wzrostu w danym okresie. Końcówka się robi czytelna, ale jak się przecina kilka linii to już nie, nie mówiąc o początku.

Zoom, to chyba mi chodzi o pokazanie kawałka wykresu (np. 10 ostatnich dni) rozciągniętego na cały obszar i najlepiej z paskiem do przesuwania go od początku do końca.
Zoom może mi się uda kiedyś, na razie spróbowałem czegoś prostszego - dodałem guzik wykresu na podsumowaniu państwa, dzięki temu będziesz mógł obejrzeć swoją linię punktów w izolacji, bez przeszkadzania ze strony sąsiadów. Daj znać czy jest trochę lepiej jeśli chodzi o patrzenie na dynamikę wzrostu :)

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #14 on: May 06, 2014, 11:04:51 AM »
Czytelniej :)

Można odczytać, po ilu dniach ktoś dołączył od startu gry. Ja myślałem, że miałem mniej opóźnienia :P

U Ciebie widać ładny zrównoważony rozwój :)