Author Topic: Gra 209  (Read 12259 times)

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Gra 209
« Reply #45 on: May 04, 2014, 06:21:26 PM »
Całkiem możliwe, w każdym razie druga wieża utworzona przez Nobusank (Altin Orda) u mnie od razu ma nazwę (wcześniej już ją odkryłem). No i oczywiście gratulacje :). Chyba muszę się wziąć za drugą żeby nie zostać w tyle :P.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #46 on: May 06, 2014, 12:14:50 AM »
Muszę się szczerzę przyznać że moja koncepcja miast kupieckich na wyspach okazała się... dużym niewypałem. Z definicji miasta takie są bardzo ubogie w surowce, a one drainują ogromną ilość kasy i surowców. Szczególnie kosztownym projektem była liniia 3 miast na południu. Moja koncepcja się po prostu nie opłaca. Więc trzeba ją zmienić. :) Poniosłem tak jakby porażkę w planowaniu imperium :D No nic, porzuci się te miasta, proces porzucania już zacząłem, mam do przeprowadzenia ponad 50 mieszkańców na kontynent, sprawa nie będzie prosta. Może jedno zostawię, sprawdzę, może w końcu będzie to opłacalne. W międzyczasie będę dalej gnębił i usuwał barbarzyńców, podczas gdy wy wznosicie wieże do nieba. :)

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #47 on: May 06, 2014, 03:05:21 PM »
O widzę że koło mnie zbudowałeś miasto Mesha Stele , pewnie szukasz swoich słoni żeby mi zrobić konkurencję  ;)

A wieża nie była odkryta wcześniej. Ale i tak w kronice mogłaby się wyświetlać nazwa to by było motywujące. Chociaż z drugiej strony byłem bardzo ciekaw, jak się nazywa i trochę dlatego jej szukałem. A widok z wieży ładny. Teraz będę szukał tej  drugiej odbudowanej.

U mnie wieża Mantykory jeszcze nie odbudowana, pomyliłem się że brakuje cegieł i nosiłem cegły, a tam brakowało narzędzi. Chce ktoś kupic cegły?

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #48 on: May 06, 2014, 06:25:16 PM »
Ja z chęcią przygarnę każdą ilość cegieł. Widzę że wystawiłeś za ubrania - już transport (tak jak cena 40u - 100c) 80 ubrań idzie powinien za jakieś niecałe 11 godzin dotrzeć więc szykuj 200 cegieł :P.
Khrone jak by co tu (patrz pierwsze zdjęcie) masz autostradkę. Informuje abyś nie tracił nie potrzebnie czasu w lasach :P dojeżdzając do osady Bat Hadar. Polecam trasę na czerwono - jest po prostu szybsza.
Oraz zaznaczyłem na czerwono w drugim załączniku, gdzie by się przydały drogi. Jeżeli już tam są to napisz to wyśle zwiadowców. Na niebiesko zaznaczyłem miejsce gdzie w niedalekiej przyszłości pojawi się droga, aczkolwiek nie wiem czy się tam przyda :P zobaczymy z czasem.
No i sam też zacząłem szkolić wojsko nawet już miecze zacząłem produkować aczkolwiek do rycerzy brakuje mi jeszcze doświadczenia mojej konnicy :P.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #49 on: May 06, 2014, 06:28:34 PM »
O i kończę budować trasę na północny wschód od Lakisza (wieża Mantikory) tak więc tu też bym prosił o połączenie jej z miastem :)

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #50 on: May 09, 2014, 12:09:03 AM »
@sajanpunk: wybudowałem te drogi o które prosiłeś, na razie jednak tylko polne.

Wystawiłem ofertę sprzedaży fortepianów... jest na nie popyt?

Ludność z likwidowanych przezemnie miast albo wybił głód :P albo zostali przymusowo wcieleni do wojska. Trenują się i zamierzam ich używać jako mięsa armatniego likwidując najbardziej przeszkadzające i jednocześnie największe osady (siła armii jak już zbiorę ją w kupę to będzie jakoś 2500mieczy :) )... coś mam zlikwidować dla was? :P

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #51 on: May 09, 2014, 03:35:27 PM »
Ja się z chęcią zaopiekuje harfami jak uzbieram narzędzia to wyślę karawanę. Obecnie prawie wszystkie moje narzędzia poszły na odbudowywanie wież. Już drugą kończę. A mam tylko jednego kowala produkującego narzędzia przy czym nie non stop bo osada która zajmuje się u mnie przetwórstwem stali ma deficyt ponad 100 jednostek drewna godzinowo, a nie jestem w stanie tyle dostarczyć na czas :P. Mimo iż sam jakiś czas temu zacząłem produkcje harf to dalej jest ona nie wystarczająca. No i dzięki za połączenie królestw drogami.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #52 on: May 13, 2014, 09:40:14 AM »
Wow, sajanpunk, teraz zauważyłem w pomocniku że masz 26k punktów. Rispekt! Widzę miasta rzędu 30 mieszkańców z rynkami, pałacami (!) i wielkimi świątyniami obsadzonymi przez elitę :)

Liosan

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #53 on: May 13, 2014, 10:07:00 PM »
A dzięki :D jakoś się nazbierało tych punktów. Moja recepta to jak najszybciej ruszyć z produkcją desek i cegieł (przy czym ok 3 osada musi produkować narzędzia - praktycznie do teraz tylko ta jedna osada u mnie się tym zajmuje), w następnej kolejności zadowolenie (świątynie na prawdę dużo tego dają, w każdym mieście swoja produkcja ubrań i garnków - odpowiednie domki pobudowane). No i czas - sporo czasu. Praktycznie można powiedzieć że średnio co najmniej tę godzinę łącznie przeznaczam na rozplanowanie (jak mam włączony komputer to w tle włączona też i gizarma). Ostatnio mniej bo jakoś tak czasu nie mam. No ale już długo budowanie u mnie się nie zatrzymuje :P.
« Last Edit: May 13, 2014, 10:09:18 PM by sajanpunk »

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #54 on: May 16, 2014, 03:07:36 PM »
Ale zostałem w tyle  :o  Chyba już tego nie nadrobię.

Zwiedzam państwo sajanpunka i opada mi szczęka chociaż i tak wszystkich miast jeszcze pewnie nie widzę.

Kilka razy zrobiłem błąd polegający na zaniesieniu do wieży cegieł kiedy brakowało narzędzi. Nie jest dla mnie czytelna informacja o materiałach w wieży. No to zacząłem nosić cegły do innej wieży, zawsze już tam będą czekać na swoją kolej.

Zmieniał już ktoś stolicę? Ja planuję zmienić na Roboam ale muszę mieć wiecej czasu żeby dopilnować, bo jak wyprowadzam króla z miasta to dramatycznie spadają finanse królestwa. Czytałem że król szybko się przemieszcza po mapie, naprawdę to tak działa?

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #55 on: May 17, 2014, 10:14:12 PM »
Nie zmieniłem jeszcze stolicy ale udało się w końcu odbudować wieżę! Sajanpunk trochę pomógł.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #56 on: May 18, 2014, 09:17:59 PM »
Jeżeli się nie mylę to wysłałem deski ale patrząc że mam 0% udziałów pewnie już wieża miała dość desek :P. Po prostu miałem nadwyżkę. Jak znajdę czas to wżuce screena całego królestwa tak aby łatwiej się szukało.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #57 on: May 18, 2014, 09:43:44 PM »
Wrzucam mapę (mini-mapę) z mojego terytorium.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #58 on: June 18, 2014, 07:21:00 PM »
Widzę że już nikt poza mną nie gra w tej grze :P. W każdym razie samemu będzie trzeba pomyśleć żeby zakończyć grę. Co prawda trochę zwlekaliśmy z budowami wież bo dopiero kończę odbudowę no ale co poradzić :P. A szkoda odpuszczać bo ładne królestwo stworzyłem. Nie ma co się chwalić ale co tam.

Takiego wyniku punktowego to nikt w grze z wieżami nie ma. na 15 miast tylko 3 mam nie do końca rozbudowane - stwierdziłem że nie ma sensu więcej miast budować. Skarbiec nie wiem jak mieści kasę bo okrągły 1'000'000 minął już jakiś czas temu. Osiągnąłem w tej grze chyba prawie wszystko. Siła armii ponad 6000 przy czym w tym 14 rycerzy. Obecnie zajmuje się również budowaniem dróg na całej mapie, oraz usuwaniem opuszczonych osad (zamieniam w wioski - lepiej wyglądają :P). Zostało mi tylko wyszkolić elitę do 9 poziomu i osadzić wszędzie. Teraz mam średnio 6,5 poziom więc trochę jeszcze przede mną. Wtedy oficjalnie skończę grę. Jeżeli ktoś chce zobaczyć resztę statystyk zapraszam do Gizarmo-pomocnika.

W każdym razie patrząc na całość. Na początku mnie mocno wciągnęła mimo iż mało czasu zajmowała. Później w środkowej fazie - która okazała się najciekawsza i najtrudniejsza (jakoś 2.,3.,4. tydzień) trzeba było trzymać prym na serwerze :P no i tak pozostało do końca, przy czym w końcowej fazie gry zaczynało być po trochu męczące zarządzanie tak wielkim państwem.

Tu pomysł dla autorów: jak np. miasto ma ponad powiedzmy 20 mieszkańców i kasztelana to można by wprowadzić jakieś automatyczne zarządzanie. No ale wiadomo to sporo roboty jest :P. Ogólnie miło wspominam czas spędzony przy grze, mimo iż na prawdę sporo czasu na nią przeznaczyłem. Oby się rozwijała dalej. Aczkolwiek nie wiem czy w następne wersje się również zaangażuje, gdyż na prawdę zajmuje ona za dużo czasu jak dla mnie. No chyba że zrobicie wersje, gdzie tura trwa np 10 sekund to wtedy bym spróbował znowu :P Przy czym by trzeba było trochę system pozmieniać bo obecnie jest trochę za dużo zasobo-żerny (chodzi o przesył danych - na prawdę gra dużo zjada internetu, przekonałem się o tym jak miałem włączony internet z telefonu, oraz procesor na odświeżanie zmian co 5 min - nie raz trwa to ponad 5 sekund oczywiście dopiero w późnej fazie).

No i ostatnie słowa na temat wojska. Na mojej mapie nie ma już barbarzyńców więc nie ma jak szkolić wojska. Proponuje aby było to wykonywane poprzez nowy budynek: arena. Działało by to tak, że możemy po pierwsze ustawić stawkę: walka na śmierć, bądź obicie (oczywiście w walce na śmierć można by było zwiększyć doświadczenie np x3). Wstawiamy dwóch wojowników, no i walka jest tak jak normalna, czyli każda strona losuje szczęście, dzięki czemu nawet pozornie słabszy może wygrać. Oczywiście za walki można by było dostawać też dodatkowe złoto od mieszkańców którzy przyjdą zobaczyć walkę. Myślę że było by to funkcjonalne nawet jeżeli wprowadzicie walki między graczami, gdyż w czasach pozornego pokoju można szlifować umiejętności swoich wojów kosztem punktów zdrowia, które na jakiś czas - aż do wyleczenia, i tak wykluczają woja z prawdziwych walk, bądź nawet śmierci jednostki słabszej w celu szybszego expienia.

No trochę się rozpisałem no ale trzeba jakoś podsumować grę. Tym bardziej że to beta więc trzeba się dzielić odczuciami towarzyszącymi podczas gry :P

Offline lethern

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #59 on: June 18, 2014, 11:22:13 PM »
gratki
na co Ci najwięcej czasu poszło?

też chciałem sobie postawić za cel rozwinięcie miast do maxa, choć po przeczytaniu Twojej historii nie wiem czy podołam ;)