Author Topic: Gra 209  (Read 10154 times)

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
Re: Gra 209
« Reply #30 on: April 13, 2014, 09:28:44 AM »
Ja mogę wystawić oferty na konie i sól, szczególnie przydała by się ambra i nożyce. Widzę twoje oferty, zaraz przyjmę jedną czy dwie, tylko mi do odpowiedniego miasta tragarze pójdą :)

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #31 on: April 13, 2014, 03:05:44 PM »
Ambry i nozyc nie mam (jeszcze), ale może coś innego Ci się przyda.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #32 on: April 13, 2014, 10:25:43 PM »
Z chęcią wymienię sól na kamienie szlachetne powiedzmy w proporcji 100 soli za 75 kamieni żeby było uczciwe. A żeby widzieć oferty musisz mieć na mapie znalezione miasta z których oferty te są są wystawione, tak przynajmniej zrozumiałem z pomocnika :P. Ja właśnie wysyłam kmiecia w poszukiwaniu Twojego rynku. U mnie od jutra rynek powstanie więc sam też wystawie ofertę. Szkoda bo jak na razie jedyny dostawca ambry jest daleko na południe ;/. Jeżeli istnieje opcja wystawienia kamieni w mieście Roboam było by jak dla mnie najbliżej, bo 1 - to jedyne Twoje miasto jakie mam na mapie 2 - podejrzewam że mam tam najbliżej
« Last Edit: April 13, 2014, 10:47:48 PM by sajanpunk »

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #33 on: April 16, 2014, 02:57:50 PM »
Mark jak by co jutro o 18.44 zawita do Ciebie mój kupiec w miejscowości Hebron a propo wymiany narzędzi za sól więc nie usuwaj proszę tej oferty :P No i obniżyłem cenę soli w kamieniach szlachetnych - jedynie 60 kamieni za 100 worków soli :D. No i w niedalekim czasie mam plany otworzyć handel ambrą bo znalazłem jedno fajne pole z 2 wielorybami co prawda sam potrzebuje w 2 miastach no ale mam utalentowanych rybaków więc powinienem mieć nadwyżkę.
« Last Edit: April 16, 2014, 02:59:40 PM by sajanpunk »

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #34 on: April 16, 2014, 10:07:17 PM »
Mark jak by co jutro o 18.44 zawita do Ciebie mój kupiec w miejscowości Hebron a propo wymiany narzędzi za sól więc nie usuwaj proszę tej oferty :P

Spoko oferta aktualna :) Narzędzi ci u nas dostatek. Jakiś czas nie mogłem zaglądać do gry, musze się dopiero rozejrzeć od nowa, widzę że pionier tymczasem w końcu odkrył Twoje miasta :) A w kronice znalazłem, że  tragarze Khrone podjęli oferty za rudę i za ubrania. Dzięki.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #35 on: April 16, 2014, 10:27:44 PM »
Tak, coś wymieniłem, wystawiłem też kilka ofert za trunki i konie, jeśli coś specyficznego potrzebujecie to piszcie :)

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #36 on: April 17, 2014, 01:45:06 PM »
Dotarłem w końcu do słoni. Znalazłem dwa pola z nimi i zrobiłem tak że budowałem miasto na końcu swojego zasięgu, potem budowałem miasto na nowym końcu zasięgu a to pierwsze opuszczałem. Wogóle to raz się pomyliłem i za szybko opuściłem miasto co jeszcze miało zostać (nie ma żadnego pytania o ptwierdzenie decyzji). I musiałem je znowu zbudować bo zasięgu zabrakło. I tak z przygodami zbudowałem w końcu miasto przy słoniach :) Nie rozumiem dlaczego jest tam też żubr (chociaż się przyda pewnie). Czy zwierzęta są wszędzie takie same niezależnie od warunków przyrodniczych?

Mam trochę rozsiane miasta. Załączyłem obrazek z moim państwem do wątku o granicach państw, tu jest link do mojego wpisu http://forum.gizarma.pl/index.php?topic=309.msg2276#msg2276

Zaniosłem kamienie szlachetne do Roboam, żeby było bliżej do Tatarlaru ale znowu zapomniałem o placu targowym i musze go zbudować zanim wystawię ofertę ;) Szukam innych państw, znalazłem już niektóre miasta z państw: Misir, Kanaan, Tatarlar, Altin Orda, Sklaveni, Alba (to Szkocja?), Bizancjum no i Saraceni. Ale ofert widzę na razie tylko 5 (w załączniku). Oj trudny ten handel.

Teraz będę poprawiał drogi, bo wolno idzie transport.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #37 on: April 17, 2014, 06:25:58 PM »
Wstawiam screen mojego królestwa w celach informacyjnych aby nie szukać niepotrzebnie. Póki co rynki są w stolicy: Czyngis i w Jutrze, jednak zamierzam wybudować gdzieś bliżej granicy (Czagataj , Tołuń-Czerbi) w celu szybszego handlu.

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #38 on: April 28, 2014, 12:43:47 PM »
Widzę że w końcu w naszej grze zaczynamy odbudowywanie wież. Mark mnie uprzedził w rozpoczęciu :D. Jak by co moja pierwsza powinna powstać jakoś za 4 dni. Jak skończę to podeśle wiadomość.

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #39 on: May 02, 2014, 01:24:51 PM »
Chyba muszę przenieść stolicę. Aktualna Ofel jest na uboczu państwa to podobno zwiększa koszty utrzymania odległych miast. Najlepsza była by na środku, ale tam jest państwo Saracenów ;)

Zauważyłem że Nubosabuk (Altin Orda) robi mi konkurencję na rynku kamieni szlachetnych. To się chyba muszę lepiej postarać. Najlepiej o kość słoniową. Tylko że za kamienie je nie sprzedam bo mam ich aż za dużo... Szkoda że można wystawiać tylko 3 oferty w mieście. Czasem potrzeba więcej.

Wyprodukowałem trochę pik i zacząłem szkolenie wojska. Ale jak ktoś by chciał kupić piki to mogę wystawić ofertę.

Sajanpunk gratulacje za odbudowanie wieży :) Muszę ją znaleźć. Jak kliknąłem w kronice komunikat to mi namierzyło miejsce gdzie ona jest. Czy ma nazwę? Bo w kronice mam napisane wieża (15).

Zabieram się poważnie za moją wieżę.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #40 on: May 02, 2014, 01:47:22 PM »
Gratulacje odbudowania pierwszej wierzy :)

Ja szkolę wojsko, za kilka godzin mój płatnerz zyska możliwość wykuwania mieczy... można się spodziewać pierwszych rycerzy w grze :) Ogólnie w chwili gdy skonsoliduję moją armię w jedną grupę będzie miała ona siłę ponad 900... a to jeszcze bez mieczy. Gdy one dojdą jej siła znacznie się zwiększy, ale wiadomo, to proces, z dnia na dzień się to nie stanie :) Próbuję jakoś powoli wyjść z kryzysu niskiego zadowolenia, w niektórych większych miastach już jest "ok" jednak ciągle są takie gdzie zadowolenie jest <10%. Z tym trzeba sobie poradzić by w ogóle myśleć o dalszym rozwoju. Ogólnie też przenoszę kilka miast, myślę jak w końcu ma wyglądać kształt mojego państwa gdy będzie "skończone" i powoli idę do przodu. Poza tym dużo eksploruję i tutaj ukłony w stronę twórców mapy - ogólnie jest ciekawa :) Znalazłem ośmiornicę xD Ciekawe czy więcej zwierzątek poukrywaliście na mapie :P W ogóle śniło mi się (To już zupełne wtf) że można hodować kraby w miastach nadmorskich, coś jak konie :D

Offline sajanpunk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #41 on: May 02, 2014, 02:43:47 PM »
Dzięki za gratulacje :D. Wieża znajduje się dokładnie na 2800 pomiędzy miejscowościami czagataj i Tołuń-czerbi, na północny zachód od kannańskiego Jabbocka. Serdecznie zapraszam tym bardziej że widokiem obejmuje całkiem sporo mojego królestwa. Tu mam taką małą prośbę do Krona: mógłbyś wybudować jakąś drogę (może być nawet polna :P) na północ od Jabbocku to tylko 2 pola (sól, las) a ułatwiło by mi trochę handel no i przydało by się połączenie drogami Moab(Kannn) - Lakisz(Judea), bądź Pliszim (Kannan) - Lakisz. No chyba że już coś takiego istnieje, to mi dajcie znać to wyśle zwiadowców na sprawdzenie :P. Jak by co mogę wysłać parę osadników aby zbudowali drogę tam gdzie x w załączniku.
« Last Edit: May 02, 2014, 03:30:13 PM by sajanpunk »

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #42 on: May 02, 2014, 04:16:10 PM »
Zakolejkowałem rozkaz budowy drogi, jednak najbardziej dostępny osadnik zrobi to za... 5 dni :(

Offline mark

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #43 on: May 04, 2014, 06:00:25 PM »
Znalazłem :)

A w kronice nie miała nazwy, tylko (15). Dlaczego?

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #44 on: May 04, 2014, 06:16:36 PM »
Być może była nieodkryta do czasu gdy ją znalazłeś?