Author Topic: Gra 208  (Read 3143 times)

Offline Porke

• Newbie
  • *
    • View Profile
Gra 208
« on: March 25, 2014, 01:17:56 PM »
Hej, gram Mauretanią w grze 208.

Według mapy świata niestety wszędzie mam daleko, od północy od innych królestw dzieli mnie pustynia, a od zachodu morze. Najpierw sprawdzam co się dzieje na północy. U granicy pustyni widzę szarą granicę i herb nienależący do żadnego z graczy, rozumiem że to barbarzyńcy?

W jednym z obozów koczowników w okolicy znalazłem osadnika i założyłem sobie trzecie miasto. Przyznam szczerze, że rozwijanie miasta od początku jest... ciężkie. Rośnie powoli, jesli w ogóle, nic nie produkuje, a koszt utrzymania zawsze jest. Jakie macie strategie na rozwijanie miast?

A z dóbr luksusowych nie mam niczego... jeszcze. Jak to w ciepłych krajach, mam sporo żubrów i niedźwiedzi :D

A co tam u was się dzieje?

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Gra 208
« Reply #1 on: March 25, 2014, 02:31:15 PM »
Z tego co kojarzę jest przejście przez mielizny przez to morze na zachodzie, możesz dojść do Galii :) Jeśli chodzi o rozwijanie miast - kluczowe są ulepszenia terenu. Farmy poziomu 2 na łąkach robią różnicę - bo zamiast produkować 3 jedzenia i zjadać 2, rolnik produkuje 5 i zjada 2 więc miasto rośnie 3x szybciej :) Ok, chyba rolnik musi mieć poziom 2 czy 3 żeby te liczby tak wyglądały, ale jakoś tak to działa.

Ja w grze 208 gram Saracenami - co prawda trochę się pogubiłem na początku i zdezerterowały mi dwie jednostki z powodu braku kasy, ale teraz mam już wybudowaną palisadę w drugim mieście i będę uruchamiał produkcję różnych fajnych rzeczy :)

Jakby co to w pomocniku jest lista graczy na tej mapie, + linku do oglądu ich królestw: http://gizarmo-pomocnik.appspot.com/ranking?gameId=208&serverId=main

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: March 26, 2014, 06:46:06 PM »
U granicy pustyni widzę szarą granicę i herb nienależący do żadnego z graczy, rozumiem że to barbarzyńcy?

Tak.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #3 on: April 01, 2014, 10:33:52 AM »
Straciłem całą armię :( 4 jednostki - pikinier poziom 6, 2 łucznicy p4 i wojownik p4 - przegrali z jakimś małym miastem wielkości 6 :( Chyba powinienem był najpierw wybadać teren... a u Was co słychać?

Liosan

Offline Porke

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: April 01, 2014, 12:13:29 PM »
Spokojny, zrównoważony rozwój - próbuję wytyczyć stałe szlaki dla tragarzy, wyspecjalizowac miasta i wykarczować dżungle... co wcale nie musi się w tym tygodniu udać. Też muszę sobie spróbować walki, jednak dobrze wiedzieć ze 4 jednostki na miasto na poziomie 6 to za mało :)

Niemniej jednak trochę brakuje mi interakcji między graczami, bo Twój zwiadowca (chyba) był jedyną jednostką, z która sie spotkałem.

Tutaj chyba tylko 4 czy 5 pierwszych osób zostało w grze :/

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #5 on: April 01, 2014, 02:23:22 PM »
Też muszę sobie spróbować walki, jednak dobrze wiedzieć ze 4 jednostki na miasto na poziomie 6 to za mało :)

Hm, to nie do końca tak - czasem wystarczy. Siły obrońców są zróżnicowane, w mieście o tej samej wielkości obrońcy mogą być słabsi lub silniejsi. Ważny jest też teren, na którym miasto jest położone, oraz to czy miasto ma mur obronny. Można oszacować szanse swojego wojska, korzystając z symulatora bitew (opis w helpie). Co prawda w tej wersji brakuje niektórych ikonek jednostek i nie ma gdzie wpisać talentu króla "taktyka", ale można sobie poradzić.

Offline aelita1992

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: April 04, 2014, 11:08:27 AM »
Jakby się odnaleźć na tej mapie, można by założyć jakieś szlaki handlowe. W końcu wielu z nas ma surowce, których nie potrzebuje, a inni chętnie by je za coś zakupili :D

Btw - Czemu nie da się handlować za pieniądze?! One straciły praktycznie zupełnie sens, a w końcu jako pieniądze, miało by sens akumulowanie ich by zakupić coś od innych graczy, zupełnie jak to w życiu :D A cena ustaliła by się na podstawie podaży - popytu, bez kontroli zewnętrznej.

//by znaleźć mam na myśli odnaleźć i zbudować jakieś 3poziomowe drogi, by choć trochę szybciej leciały te transporty. Swoją drogą, czemu nie ma transportu konnego? :D To by miało sens, mogli by np mniej pojemności mieć, ale większą prędkość
« Last Edit: April 04, 2014, 11:09:59 AM by aelita1992 »

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #7 on: April 04, 2014, 11:16:47 AM »
Jakby się odnaleźć na tej mapie, można by założyć jakieś szlaki handlowe. W końcu wielu z nas ma surowce, których nie potrzebuje, a inni chętnie by je za coś zakupili :D
też bym tak radził
Btw - Czemu nie da się handlować za pieniądze?! One straciły praktycznie zupełnie sens, a w końcu jako pieniądze, miało by sens akumulowanie ich by zakupić coś od innych graczy, zupełnie jak to w życiu :D A cena ustaliła by się na podstawie podaży - popytu, bez kontroli zewnętrznej.
wpiszę to na listę pomysłów
//by znaleźć mam na myśli odnaleźć i zbudować jakieś 3poziomowe drogi, by choć trochę szybciej leciały te transporty. Swoją drogą, czemu nie ma transportu konnego? :D To by miało sens, mogli by np mniej pojemności mieć, ale większą prędkość
Ależ jest transport konny, nazywa się karawana. Ma większą prędkość i do tego większa pojemność 2x100.
Załóż hodowlę rumaków, żeby skorzystać.

Offline aelita1992

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: April 04, 2014, 01:55:46 PM »
Ok, dzięki za podpowiedź, przegapiłem istnienie karawany jakoś :D

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #9 on: April 06, 2014, 07:48:49 AM »
Czy ktoś byłby zainteresowany kamieniami szlachetnymi? W niedługim czasie miałbym też dostęp do soli. Ze swojej strony chciałbym kupić kość słoniową, albo hurtową ilość garnków.

Liosan

Offline aelita1992

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #10 on: April 06, 2014, 03:38:12 PM »
Dorzucę swoje ogłoszenie: mam spore ilości ambry na sprzedaż, jakby ktoś chciał, czekam na propozycje

Offline freeman

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: April 06, 2014, 08:27:00 PM »
Ja za to posiadam znaczne złoża soli i drewna szlachetnego jeśli ktoś potrzebuje.