Author Topic: Gra 205  (Read 22393 times)

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: Gra 205
« Reply #30 on: April 02, 2014, 09:45:44 PM »
Co do Sklavenów - owszem, nastawiałem miasteczek, jednak póki co rozwijam tylko Besiekiery, Łemkowinę i Zalewajkę. Mam tylko wrażenie, że na razie znalazłeś tylko część moich miast :)
Gram pierwszy raz i widzę, że wszyscy budują swoje miasta bardzo blisko siebie. Ja postanowiłem, że spróbuję czegoś innego. Zresztą póki co walczyć między graczami nie można, to chociaż dokonam poważnej ekspansji terytorialnej tylko mam nadzieję, że się nikt za to nie obrazi :D

Z innych rzeczy - znalazłem 100 flaszek trunków, teraz tylko 3 dni żeby się do mnie to przytoczyło :P

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #31 on: April 02, 2014, 10:23:05 PM »
Handel? Handlujecie już? Hm, ja chyba za mało miast odkryłem żeby oferty widzieć :) To w sumie jest jakaś przewaga Twojej strategii odkrywania wszystkiego, wojtu - masz dostęp do ofert handlowych :)

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #32 on: April 02, 2014, 10:44:24 PM »
Co do Sklavenów - owszem, nastawiałem miasteczek, jednak póki co rozwijam tylko Besiekiery, Łemkowinę i Zalewajkę. Mam tylko wrażenie, że na razie znalazłeś tylko część moich miast :)
Gram pierwszy raz i widzę, że wszyscy budują swoje miasta bardzo blisko siebie. Ja postanowiłem, że spróbuję czegoś innego. Zresztą póki co walczyć między graczami nie można, to chociaż dokonam poważnej ekspansji terytorialnej tylko mam nadzieję, że się nikt za to nie obrazi :D

Tak, jeszcze nie zwiedzałem poniżej Besiekiery.

Zaintrygowała mnie twoja strategia właśnie :)

Zgadza się raczej większość preferuje upchaną zabudowę :P Osobiście to głównie patrzę na dobre tereny w około i żeby wszystkie najlepiej wykorzystać. Lubię też mieć ciągłość granic, najlepiej jak 4 odległości między miastami jest.

To moja druga gra jest, w pierwszej 2 miasto postawiłem po miesiącu :D (lokacja startowa z 1 miastem).

Co do ekspansji, to się nie boję, raczej do mnie nie dojdziesz, chociaż kto wie... Widziałem niedaleko siebie twojego osadnika (ja jestem niżej).

W sumie to mi się nasunęła myśl, że za łatwo te nowe miasta się stawia. Można być trollem (bez obrazy szefie) i całą mapę można zastawić od razu i nie dać innym grać.

Handel? Handlujecie już? Hm, ja chyba za mało miast odkryłem żeby oferty widzieć :) To w sumie jest jakaś przewaga Twojej strategii odkrywania wszystkiego, wojtu - masz dostęp do ofert handlowych :)

Liosan
:) Ty jeździsz w kółko zwiadowcą przez mój teren. Zdaje się na początku (2/3 dzień gry) jechał w dół, a teraz znowu w górę :P
Na razie tylko 2 miasta dają ofertę (z tych co widzę). 3,5 dnia w sumie zajęło obrócić w 2 strony. Policzyłem i wychodzi 420 złota.

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #33 on: April 02, 2014, 10:58:46 PM »
No, Ty wojtu raczej możesz być spokojny bo z moich obliczeń wynika, że jesteś ~60 pól od moich granic. Potrzebowałbym 10 miast żeby się tam dostać. Powiedzmy że wykonalne, ale czasochłonne i na drodze jest naćkane sporo graczy i osad barbarzyńskich, mógłbym się nie przebić :P
Ale nie umknął Ci fakt, że w dużej mierze odkrywam teren osadnikami a nie pionierami - w razie znalezienia jakiejś dobrej miejscówki można od razu przygotować teren (karczowanie) pod budowę miasteczka. Oczywiście ten osadnik odszedł ciut za daleko na budowanie. :)

Cóż, to jest dopiero beta gry, więc moje spamienie miastami można uznać za testowanie :D
Tutaj mam dwie sprzeczne opinie:
-od strony mojego trollowania - jest dobrze jak jest z budowaniem miast
-od strony "dobra" gry - miasto powinien zakładać albo tragarz z 100 deskami, albo robotnik z narzędziami, przy zakładaniu ta setka narzędzi byłaby tracona

Handlu póki co nie ma, nie widzę żadnej innej oferty handlowej niż wymienione wyżej.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #34 on: April 03, 2014, 12:23:09 AM »
Nie twierdzę, że ty trollujesz, ale jakbyś chciał (albo ktokolwiek inny) to byś mógł np. otoczyć całą Jakucję i uniemożliwić jej rozbudowę.

Powodzenia :)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #35 on: April 03, 2014, 07:44:14 AM »
Jakby co to zaniosłem 100 desek do Wieży Chimery (między Galią - ja i Bizancjum). Tak na dobry początek :)
No i chcę rozkręcić produkcję nożyc oraz narzędzi. To proces wymagający dużo drewna, bo na etapie wytopu żelaza oraz do kuźni, więc dobrze zawczasu pomyśleć o zaopatrzeniu w ten surowiec. Zwykle okazuje się, że drewno trzeba donosić i to w dużych ilościach jak już mamy zaawansowaną kuźnię i piec hutniczy.

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #36 on: April 03, 2014, 10:15:20 AM »
Moje deski mają swoje odzwierciedlenie w tabeli realizacji celu gry. Dostęp po kliknięciu na napis "odbudowane wieże" w prawym panelu na widoku mapy.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #37 on: April 03, 2014, 01:42:35 PM »
Brawo wygrywasz w rankingu :D Nawet nie wiedziałem, że można w to kliknąć po szczegóły...

A propo wież, to 3 ostatnio znalazłem, z tego 2 całkiem niedaleko. W sumie 8/16 znalazłem. A tu dowody.

A wieżę Harpii to 2 osoby jeszcze oprócz mnie odkryły przynajmniej, bo je spotkałem, ale nikt się nie pochwalił :/

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #38 on: April 03, 2014, 02:27:55 PM »
Co do rankingu - powód moim zdaniem jest dość oczywisty. Gram pierwszy raz i jest to dla mnie nowość, toteż poświęciłem sporo czasu na grę :) Poza tym spam miast i ludzi daje sporo punktów, no i nie zadowalam się półśrodkami - buduję tylko ulepszenia terenu na 3 poziomie (więc mam więcej surowców), no i po co budować w mieście zwykłą świątynię, jeśli można postawić od razu wielką :D

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #39 on: April 03, 2014, 02:37:59 PM »
To widzę styl podobny do mojego :) Ale to była odpowiedź na post Kryzaa (tak się odmienia?), więc chodziło o ranking odbudowy wież. Oczywiście tobie też gratuluję pozycji w ogólnym :)

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #40 on: April 03, 2014, 02:46:58 PM »
A to wybacz :) Ja póki co za wieże zabierać się nie będę, bo materiały są potrzebne gdzie indziej - zostało bardzo dużo budynków do zbudowania w stolicy, a potem w kilku miastach obok.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #41 on: April 04, 2014, 05:28:16 PM »
O, udało mi się sprzedać deski za cegły. Dzięki pjg, na pewno się przydadzą. Zanim u mnie na dobre się rozkręci produkcja cegieł, to jeszcze trochę potrwa. Wysyłam pioniera, żeby poszukał Twojego państwa, bo pewnie wystawiłeś oferty, ale jeszcze ich nie widzę.

Inny pionier tymczasem szedł sobie przez mielizny, minął wieżę Minotaura i znalazł Misir. Nie było aż tak daleko.

Co do rankingu - powód moim zdaniem jest dość oczywisty. Gram pierwszy raz i jest to dla mnie nowość, toteż poświęciłem sporo czasu na grę :) Poza tym spam miast i ludzi daje sporo punktów, no i nie zadowalam się półśrodkami - buduję tylko ulepszenia terenu na 3 poziomie (więc mam więcej surowców), no i po co budować w mieście zwykłą świątynię, jeśli można postawić od razu wielką :D

Dokładnie, najwięcej punktów jest za budynki i umocnienia murów. Dlatego zwykle im więcej miast, tym więcej punktów.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #42 on: April 04, 2014, 06:03:34 PM »
O, udało mi się sprzedać deski za cegły. Dzięki pjg, na pewno się przydadzą. Zanim u mnie na dobre się rozkręci produkcja cegieł, to jeszcze trochę potrwa.
:( Moja karawana już cały dzień jedzie z cegłami :/ W Tyrze aktualnie stoi, mam ją zawrócić?

Inny pionier tymczasem szedł sobie przez mielizny, minął wieżę Minotaura i znalazł Misir. Nie było aż tak daleko.
Witam :)

Jak widać na twoim zrzucie buduję drogi brukowane, bo po tej polnej wolniej przerzucam towary między miastami niż w 0.8...

Wieczorem pochwalę się kogo ja znalazłem.

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #43 on: April 04, 2014, 06:20:36 PM »
Mieliznami mam do Ciebie dużo krócej, ale chyba będzie dłużej niż przejść górą. Masz daleko z tymi cegłami, ale chociaż da się znaleźć przyzwoitą trasę. Ja u siebie mam taki fragment jak na screenie. Z Zalewajki do Brzozy osadnik idzie odrobinę ponad dobę, najkrótsza droga idzie przez bagna i góry... :P A to w linii prostej jest 6 kafli, niestety bez mielizn na wodzie, a statków jeszcze nie ma.

Może jakaś autostradka przez ten cały kontynent? :D (chociaż wycięte lasy na ścieżce i może polne drogi?)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #44 on: April 04, 2014, 06:33:56 PM »
Mieliznami mam do Ciebie dużo krócej, ale chyba będzie dłużej niż przejść górą.
Od ciebie to mieliznami krócej. Do Hydro kilka godzin dłużej przez mielizny, a to niewielka różnica przy czasie ponad 2 doby. Do Konstantynopola 1 dzień i 9h - do ciebie nie mam jeszcze połączenia dołem :)

Może jakaś autostradka przez ten cały kontynent? :D (chociaż wycięte lasy na ścieżce i może polne drogi?)
No ja na pewno koło siebie postawię kilka odcinków. Jak każdy wybuduje kawałek to szybciej pójdzie. Chociaż wiadomo, na razie są pilniejsze potrzeby wewnątrz królestw.