Author Topic: Gra 205  (Read 23722 times)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Gra 205
« Reply #15 on: March 29, 2014, 12:36:26 AM »
Dalej jest tak, że czym więcej ma wzrosnąć tym szybciej rośnie?

Tak, właśnie tak to działa.

I w ogóle to jakiś bug miałem w 2 mieście. Jak został 1 mieszkaniec to miałem zadowolenie 49% i że o 1%/24h wzrośnie, ale przez kilka dni to nie nastąpiło.

Tak mogło zadziałać. Ogólnie rzecz biorąc, 24 godziny są podane w pewnym przybliżeniu. Jeszcze cały czas próbujemy wymyślić, jak by to lepiej zwizualizować. Wcześniej nie był podany żaden przedział czasowy, i niektórzy gracze byli przekonani, że spadnie o podaną wartość w ciągu godziny (bo wszystkie inne wartości, np. produkcja, są podane w przeliczeniu na godzinę). Więc dodaliśmy te 24h. Ale z tego co piszesz, wygląda że może to być jednak mylące.

Natomiast jak wprowadziłem 2 mieszkańca to spadło mi na 33% i wzrost 10% (jakoś tak) - to może być uzasadnione, że się pojawiło zapotrzebowanie.

To akurat mogło być spowodowane różnymi rzeczami. Pojawieniem się zapotrzebowania - też.

Jest też coś takiego, że każdy ludzik ma swoje zadowolenie. Jeśli mieszka w mieście o wysokim zadowoleniu, to jego zadowolenie rośnie, żeby zrównać się z innymi. Jak mieszka w smutnym mieście, to jego zadowolenie też spada. Jak wyprowadzamy go z miasta, zadowolenie jest blokowane na poziomie który ma w chwili rekrutacji. Jak zamieszka w innym mieście, to zadowolenie tego miasta jest uśredniane z zadowolenia wszystkich mieszkańców (tego nowego też).

A w stolicy wylosował mi się popyt na kość słoniową.  Możemy handlować :-)
Z chęcią, tylko troszkę daleko :)

Jednostki są dużo szybsze w tej wersji niż w 0.80. Właśnie żeby można było handlować - bo to trzeba i odkryć mapę i potem transport zorganizować.

mój pionier idzie w dół mapy (czyli na zachód, jakkolwiek to brzmi), szuka Sklavenów.

Znaleźli się :-)

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #16 on: March 29, 2014, 01:12:41 AM »
Witam, to ja gram Sklavenami. Właśnie widzę, że Twój pionier "okupuje" moje pole :) Jak coś to w prawo są jeszcze dwa miasteczka.
Ogólnie lokalizacja niby nie jest zła, ale nie ma żadnych luksusowych surowców i nie ma za bardzo gdzie się sensownie rozbudowywać - na górze wgzlędem mnie zapewne Ty będziesz się budować, a poniżej mojej pozycji mam barbarzyńców z 2000 p :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #17 on: March 29, 2014, 01:31:13 AM »
Witam, to ja gram Sklavenami. Właśnie widzę, że Twój pionier "okupuje" moje pole :) Jak coś to w prawo są jeszcze dwa miasteczka.

O, zaraz będę zwiedzać :-)

Ogólnie lokalizacja niby nie jest zła, ale nie ma żadnych luksusowych surowców i nie ma za bardzo gdzie się sensownie rozbudowywać - na górze wgzlędem mnie zapewne Ty będziesz się budować, a poniżej mojej pozycji mam barbarzyńców z 2000 p :)

Jeśli chodzi o luksusowe surowce, to w tych stronach są to głównie wieloryby. Na moim screenie z poprzedniego posta widać jednego. Na inne zasoby chyba trzeba się będzie wymieniać z państwami z innych stron świata. Powinno też dać się przejść przez morze po prawej, jeśli znajdziemy mieliznę.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #18 on: March 29, 2014, 06:59:57 AM »
Ogólnie lokalizacja niby nie jest zła, ale nie ma żadnych luksusowych surowców
Hej, ja w Mauretanii bym chętnie dostał takie piękne łąki i czarnoziemy jak u Ciebie :P

Liosan

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #19 on: March 29, 2014, 10:12:02 AM »
Okej, wieloryby to widzę, po zbudowaniu przystani będę nawet miał jedne w zasięgu Łemkowiny. Liczyłem, że znajdzie się w okolicy coś jeszcze ciekawego :) np drewno szlachetne jest tylko przy wieży Wilkołaka, więc dla mnie trochę daleko, a Ty je pewnie chętnie zajmiesz.

Czarnoziemy też mi się podobają, dlatego postawiłem bardzo szybko trzecie miasto po prawej(Zalewajkę). Z czarnoziemu z polem na 3 poziomie już wyciągam nawet 12 jedzenia :)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #20 on: March 29, 2014, 12:18:41 PM »
Skomplikowane dość, ale chyba zrozumiałem :) Tylko, tego, że się blokuje "na poziomie który ma w chwili rekrutacji", bo jak wyprowadzam to od razu mi dochodzi "wzrost 4%", jak dwóch to 7%.

Jest też coś takiego, że każdy ludzik ma swoje zadowolenie. Jeśli mieszka w mieście o wysokim zadowoleniu, to jego zadowolenie rośnie, żeby zrównać się z innymi. Jak mieszka w smutnym mieście, to jego zadowolenie też spada. Jak wyprowadzamy go z miasta, zadowolenie jest blokowane na poziomie który ma w chwili rekrutacji. Jak zamieszka w innym mieście, to zadowolenie tego miasta jest uśredniane z zadowolenia wszystkich mieszkańców (tego nowego też).
No właśnie z tym blokowaniem nie działa zdaje się. Wyprowadzam rolnika jako tragarza, jak wraca go wprowadzam i od razu zadowolenie spada w tym mieście i pokazuje spadek. Tak jakby jego zadowolenie jednak było uśredniane do ogólnego w czasie "podróży".

//coś namieszałam próbując odpowiedzieć na Twój post i kawałek Twojego posta gdzieś mi zniknął. Bardzo Cię przepraszam, spróbuję to naprawić ! / hydro

//wkleiłam ten kawałek dyskusji, który zacytowałeś w "Dyskusjach" - dziękuję i jeszcze raz ogromnie przepraszam - to mi bardzo leżało na sumieniu a nie umiałam naprawić. Jak to przeczytasz i uznasz że tak jest OK, to śmiało możesz skasować moje uwagi, decyzja jest po Twojej stronie / hydro
« Last Edit: April 02, 2014, 04:17:39 PM by hydro »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #21 on: March 29, 2014, 04:11:35 PM »
Skomplikowane dość, ale chyba zrozumiałem :) Tylko, tego, że się blokuje "na poziomie który ma w chwili rekrutacji", bo jak wyprowadzam to od razu mi dochodzi "wzrost 4%", jak dwóch to 7%.

To jest akurat coś dziwnego i też jeszcze nie wiem dlaczego tak działa. Trzeba będzie poobserwować.

np drewno szlachetne jest tylko przy wieży Wilkołaka, więc dla mnie trochę daleko, a Ty je pewnie chętnie zajmiesz.

Ja akurat chcę postawić kolejne miasto w górę od miasta Piesiec i raczej za jakiś czas dopiero. Tam sa czarnoziemy i byłoby nieźle je sięgnąć. Tak więc spokojnie możesz zajmowac to drewno przy Wieży Wilkołaka.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #22 on: March 30, 2014, 09:49:08 PM »
Dnia dzisiejszego wiele jednostek zwiadowczych z herbem Misiru przemierzało ziemie Cottoniany w poszukiwaniu innych królestw i tajemniczych wież :P

Dzielny pionier na północy zbadał całość terytorium Suahili i za mielizną odkrył wieżę Dżinna, inny na niedalekim archipelagu wysp znalazł wieżę Minotaura, a konny nawiedził Altin Orda i już została wysłana karawana z towarem na wymianę :) Następnie zawitał w Bizancjum. Wreszcie najdzielniejszy piechur dotarł do granic odległej Jakucji.

Tak więc w sumie już do 8/15 sąsiadów odkrytych. A wież 4/16. Trochę rujnują moje finanse te jednostki zwiadowcze, ale cóż :P

W gospodarce, to ogarnąłem ładnie 2 miasto, gdzie produkuję już wino. W stolicy utrzymuję z trudem próg 30%, ale już zbieram surowce na porządną przebudowę ;)

PS. Chyba mam za dużo wolnego czasu...
PS.2 Lubię oglądać obrazki to wrzucam, nie za bardzo śmiecę? :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #23 on: March 30, 2014, 11:03:27 PM »
No właśnie widzę pioniera z Misiru w mojej stolicy :-) Blisko jest mielizna, którą można przejść w stronę Kataju, a obok Wieży Wilkołaka idzie się do Sklavenów.

Mi tymczasem udało się przeinwestować w jednostki i zbankrutować, w wyniku czego zdezerterował tragarz, który szedł do Altin Ordy wymienić glinę na drewno. Zdaje się, że uciekł w samym Saraj Berke (na screenie z kolejką rozkazów). Nieładnie z jego strony. Podatki skoczyły na 100 % i we wszystkich miastach zapanował wielki smutek. Cóż, trzeba chyba uruchomić jakąś sensowną produkcję. Na pewno nie jest to moment na kolejne miasta.

PS. Im więcej screenów tym lepiej. Tak myślę.
« Last Edit: March 30, 2014, 11:09:50 PM by hydro »

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #24 on: March 30, 2014, 11:30:58 PM »
No właśnie widzę pioniera z Misiru w mojej stolicy :-) Blisko jest mielizna, którą można przejść w stronę Kataju, a obok Wieży Wilkołaka idzie się do Sklavenów.
Dzięki za info :)

Mi tymczasem udało się przeinwestować w jednostki i zbankrutować, w wyniku czego zdezerterował tragarz, który szedł do Altin Ordy wymienić glinę na drewno. Zdaje się, że uciekł w samym Saraj Berke (na screenie z kolejką rozkazów). Nieładnie z jego strony. Podatki skoczyły na 100 % i we wszystkich miastach zapanował wielki smutek. Cóż, trzeba chyba uruchomić jakąś sensowną produkcję. Na pewno nie jest to moment na kolejne miasta.
To widzę, że nie tylko ja jestem taka sierota i zdarza się też najlepszym :)

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #25 on: March 30, 2014, 11:35:20 PM »
Jak coś to gliny, drewna czy desek u mnie pod dostatkiem i mogę się podzielić, tylko narzędzi mi brakuje :) Najwyższy czas na pierwsze zaawansowane budynki w mojej stolicy, w tym celu buduję teraz mały piec ceglarski (byłby od razu zaawansowany budynek ale narzędzi mało, a jeszcze w ogóle ich nie wytwarzam). Ma ktoś blisko siebie kamienie szlachetne, i nie siedzi na drugim końcu mapy? :)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #26 on: March 30, 2014, 11:52:11 PM »
Niedługo będę wydobywał sól. Wylosował mi się popyt na ambrę. Czy ktoś gotów pohandlować? Daję 100 soli za 40 ambry.

Offline krzysztof5

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #27 on: March 31, 2014, 12:27:35 AM »
Sól mi nie potrzebna, ale w sumie będę mógł niedługo sprzedawać ambrę, póki co znajdę Twoje miasta. :)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #28 on: March 31, 2014, 09:11:03 AM »
Ja potrzebuję soli, mam do sprzedania kość słoniową :) Niedługo uruchomię produkcję narzędzi na większą skalę; mam też lutnika poziom 5 z niespodzianki i drewno szlachetne pod nosem, może harfy ktoś będzie chciał.

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #29 on: April 02, 2014, 07:49:39 PM »
Cicho coś się zrobiło.

Ja żadnych zasobów specjalnych nie potrzebuję, ani nie pozyskuję na razie :)

Już nie chciałem być najgorszy to postawiłem 3 miasto - zrzut ;) Jak poszerzę będzie dostęp do rybek, ale głównie mi chodzi o te 2 lasy nad mauretańczykiem. Stoi on na złożach żelaza, ale produkcję "kowadeł" uniemożliwia mi brak drewna właśnie. Też chcę jak Liosan zacząć produkcję narzędzi. Postawiłem teraz pole poz.2 i daje o 1 mniej jedzenia, niż poz.3 przy 0% i poz.6 rolnika :P

Po lewej wraca zwycięzca - łucznik poz.5. Jak ktoś będzie produkował długie łuki to kupię 100 :D

Gościa z Germanii też witamy.

A w stolicy mam znowu niezadowolenie. W nocy jakaś libacja była i wino się skończyło. Przez to straciłem prawie cały zapas złota (-49 szło) :) Ale już wielebny kończy edukację to liczę na kopa zadowolenia, dodatkowo futra z handlu dojdą - 2 zrzut, a na wozie mam górę ubrań jeszcze :)

Wczoraj 2 nowe państwa też znalazłem. Najwięcej problemu miałem z Tatarlarem, trochę za wysoko i z boku szukałem :) I Skalvenów - zasada odkryta stolica odkryte państwo. Tutaj to sporo tych mieścin jest. Ciekawe, ja bym miał problem ogarnąć. Jeszcze 5 :)