Author Topic: Gra 322  (Read 7092 times)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
Re: Gra 322
« Reply #15 on: December 18, 2013, 06:49:12 PM »
Byłoby super, tylko, że to nowy gracz i trochę dla niego niefajnie. Może lepiej go gdzieś przeprowadzić, jak się da (dać mu jakieś dalsze państwo, bym mógł spokojnie prowadzić swoją ekspansję :) )

A co do aktywności to mi się zdaje jakbym sam grał, chyba, że raz na tydzień wchodzą ludzie i mało co budują. Do gry nie ma przymusu i jeśli ktoś tak chce grać to ma prawo.

PS. Nieźle to miasto ma położone, praktycznie wszystkie podstawowe surowce w zasięgu.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #16 on: December 18, 2013, 09:38:44 PM »
Gracz z Alby ma konto od tygodnia, zalogował się tylko raz na początku gry. Raczej nie jest i nie będzie aktywny. Jeżeli będzie chciał kontynuować grę, to założę mu nowe królestwo, na jedno wyjdzie.

Więc zrzucam meteoryt.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #17 on: December 18, 2013, 11:29:37 PM »
Dzięki wielkie za  tyle zachodu dla moich fanaberii  ;)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #18 on: January 02, 2014, 10:11:24 AM »
Witam po dłuższej przerwie i życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku :)

Nie ma co pisać, myślę, że wszystko widać na zrzutach.

Troszkę straciłem już zapał do gry niestety, ale spokojnie nie zamierzam porzucać mojego królestwa.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #19 on: January 02, 2014, 04:27:27 PM »
Szczęśliwego Nowego Roku :-)

Czyli założyłeś nowe miasto, zadowolenie utrzymujesz powyżej 30%, uruchomiłeś transport i produkcję narzędzi. Fajnie. Pobudowałeś też murowane domy, czyli punktów królowi przybywa, a inwestujesz je w talenty "inteligencja", "finanse" i trochę "architekt".

Główna trudność tej lokacji polega na bardzo spowolnionym ruchu jednostek, przez wszechobecne bagna, lasy i pagórki. Na nowej wersji mapy tereny będą przyjaźniejsze. Przede wszystkim nie będzie stolic na bagnach. To powinno ułatwić wyjście w teren :-)

Z tego co pamiętam, w poprzednim grudniu też większość osób straciła zapał do gry. To chyba kwestia grudnia, tyle jest innych rzeczy do zrobienia wtedy.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #20 on: January 15, 2014, 06:27:51 PM »
Ponownie chciałbym się podzielić swoją grą.

Więc tak. Tutaj Germania15I2014 niewiele się zmieniło, ale powstała droga do tragarza, gdzie ma stanąć nowe miasto. Przeszkodą są Barbarzyńcy, więc zacząłem rozwijać armię, widać to tu Runen15I2014 - produkcja pik i łucznik w garnizonie. Widać też jak się rozwinęło to miasteczko. Teren na nowe wybrałem ze względu na Czarnoziemy występujące pod osadnikiem i zaznaczonym Lasem, a także występującymi na około Lasami Liściastymi, gdzie będą pracować drwale (ciągły niedobór drewna i desek).
W stolicy (Barbarossa15I2014) wielkich zmian nie ma. Ten szary budynek po prawej to Cegielnia, o czym nie wspomniałem ostatnio, a te 2 po lewej to Kamienice, gdyż postanowiłem rozwiązać raz na zawsze problem z przeludnieniem.
Gdy kogoś interesują szczegóły zapraszam do Gizarmopomocnika http://gizarma-api.appspot.com/overview?gameId=322&kingdom=7&serverId=main.

Przepraszam za moje lenistwo w poprzednim poście i dziękuję hydro za zgrabny opis :) Zachęcam do komentowania :)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #21 on: January 15, 2014, 08:31:40 PM »
Heh, ale masz to fajnie zorganizowane, bardzo zaawansowane budynki w jednym dużym i jednym średnim mieście. A obok nich podstawowe warszaty rzemieślnika i drewniane chaty :D Zupełnie inaczej niż ja z reguły gram, ja raczej najpierw buduję "wszerz" a nie "wzwyż" - kilka miast, więcej ulepszeń terenu, skupiam się na zasięgu państwa i dostępie do różnych zasobów, miasta rozwijam w miarę równomiernie. Ciekawe co Ci z tego wyjdzie :)

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #22 on: January 15, 2014, 11:39:42 PM »
No tak, ja nie lubię pół środków i raczej się staram od razu wszystko najlepsze robić, nawet jak nie ma takiej potrzeby to wolę jednego rzemieślnika z wydajnością 200% np., niż 2x po 100. A jak widać na przykładzie cegielni to po prostu jak magazyn pełny to idą do pracy na roli, czy gdzieś gdzie są potrzebni :) A na początku nie da się ruszyć od razu z takimi budowlami to stawiam te nic nie kosztujące co widać dobrze na Runen02I2014.

Barbarossa, ma być dużym miastem, które będzie produkować głównie cegły na potrzeby całego królestwa, także jest "dawcą siły roboczej". Runen z założenia ma być niewielkie i dostarczać wyroby z żelaza. Kolejne po prostu ma być ciągiem łańcucha, żeby nie było ziemi niczyjej między miastami i jak wspomniałem specjalizować się w drewnie. A następne... to niespodzianka :D

A i dodam, że nie radzę sobie z produkcją żywności w Runen, a wolałbym, żeby było samowystarczalne w tym aspekcie. Brakuje czarnoziemów i w ogóle mało terenów mam w około i jakoś pomysłu brak jak to rozbudować i czy wcale.
W ogóle to ciężko mi było ruszyć z tym drugim miastem, ciągle czegoś brakowało, np. tej żywności, czy zadowolenia spadało poniżej 30%. Pomagałem sobie nawet zakupami na tym czarnym rynku np. garnków ;) Właśnie, prawdopodobnie jak rozwinę 4-5 miast to postaram się zadowolenie do 70% podnieść i może zagwarantuje to wyżywienie wszystkich mieszkańców z tych 2 pól (możliwe zmniejszenie ilości obywateli).

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #23 on: January 16, 2014, 10:27:13 AM »
A i dodam, że nie radzę sobie z produkcją żywności w Runen, a wolałbym, żeby było samowystarczalne w tym aspekcie. Brakuje czarnoziemów i w ogóle mało terenów mam w około i jakoś pomysłu brak jak to rozbudować i czy wcale.
No, czarnoziemy rozpieszczają, nie ? :D W ogóle są dość rzadkie.

Jak dobudujesz trochę wiosek wokól Runen, możesz zbudować małe pola na wzgórzach. Rolnik poziom 5 powinien produkować na takich wzgórzach 5 żywności, co daje zysk +3 (bo on sam zjada 2 i zostaje 3 dla innych). Dwa takie pola Ci może wystarczą?

Liosan

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #24 on: February 26, 2014, 10:51:44 PM »
Dawno mnie tu nie było :)
Nie zapomniałem o was, ani o swoim królestwie, tylko nie miałem zbytnio czasu tu zaglądać.

Na początek "archiwalne zrzuty", a w ciągu najbliższych dni dam aktualne i napiszę więcej.

Z komentarza to tyle, że wybudowałem wioskę poza granicami królestwa i niestety nie działa :( A chciałem zaoszczędzić 1 pole :)
No i założyłem 3 miasto, jego nazwa w tłumaczeniu to pstrąg górski. Jego głównym zadaniem ma być pomoc w zaspokajaniu zapotrzebowania na drewno.

Pozdrawiam!

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #25 on: February 27, 2014, 12:01:49 AM »
Z komentarza to tyle, że wybudowałem wioskę poza granicami królestwa i niestety nie działa :( A chciałem zaoszczędzić 1 pole :)

Też kiedyś mi się wydawało, że to będzie działać. Ale z ulepszeń poza granicami normalnie działają tak naprawdę tylko drogi.

No i założyłem 3 miasto, jego nazwa w tłumaczeniu to pstrąg górski.

Super! Pierwszy gracz rozszyfrował którąś z nazw :-) Na Cottonianie jest więcej tego typu zagadek :-)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #26 on: March 01, 2014, 08:34:50 PM »
Jak napisałem, tak i robię, więc pokażę wam jak to wygląda aktualnie :)

Germania28II2014 - państewko przekształciło się w państwo :) Zachowuję ciągłość granic. Nowe miasto Hoffnungstadt28II2014 (z niem. Miasto Nadziei - 2 nazwa rozszyfrowana :), PS. bardzo długa) zajmuje teren, który częściowo należał do państwa Alba i chyba sami rozumiecie dlaczego chciałem go mieć i że będzie to dobra stolica (dopiero jak wyszkolę Kasztelana do Barbarossy i powstanie kolejne miasto). Widzimy tutaj 4 Kamienice, Port i Stocznię, resztę jesteście w stanie rozszyfrować :) Tak, więc zacząłem hodowlę koni (wcześniej je kupowałem), produkcję trunków i mieczy, no i przede wszystkim naukę elit. Wspominałem, że chcę zwiększyć zadowolenie w całym państwie do 70%, tutaj się to udało aż nadto :D W Runen28II2014 też jak widać jest. Wymieniłem tu wszystkie warsztaty na najlepsze, by zwiększyć produkcję nie zwiększając zatrudnienia. W stolicy - Barbarossa28II2014 - praktycznie żadne zmiany nie zaszły, tylko buduję 2 Piec Garncarski, gdyż nie nadążam z produkcją garnków dla Hoffnungstadt, a wolni ceglarze i cieśle się nudzą czasami :) W Bergforelle28II2014 chyba największe zmiany. Hodowca koni już czeka, tylko muszę 100 do rozpoczęcia produkcji dostarczyć, a ci pionierzy w garnizonie to idą do Barbarossy zostać łucznikami. (Następnym razem już chyba sobie daruję screeny wszystkich miasto, bo ich dużo, a zmian dużych nie będzie)

Zaczęła się na dobre także era podbojów, na razie atakuję małe miasteczka i zdobywam doświadczenie. Posiadam już po 8 Pikinierów i Łuczników, 5 Lekkich kawalerzystów, 2 Mieczników i Rycerza!. Z ziemią zrównałem już 5 miast, w tym 1 tylko przeszkadzało w ekspansji co widać porównując Germania15I2014 do aktualnej (stoi tam wieś). Mam 2 ekipy (8 i 6 wojów) i tworzę trzecią, bo wolno się regenerują jednostki trochę :/
PS. myślę, że z tą nauka do 4 poziomu jest za łatwo, gdyż 2 miasta pokonać i można robić Miecznika - ciężej rozpocząć produkcję mieczy :)

Pozdrawiam i czeka na krytykę :P

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #27 on: March 03, 2014, 02:23:57 PM »
Germania28II2014 - państewko przekształciło się w państwo :)

I to całkiem spore. Wysokie zadowolenie w miastach, czyli bonusy do produkcji - super. Widzę że sięgnąłeś pierwszy z zasobów specjalnych; ambrę. I edukacja elity idzie pełną parą :-)

Nowe miasto Hoffnungstadt28II2014 (z niem. Miasto Nadziei - 2 nazwa rozszyfrowana :), PS. bardzo długa) zajmuje teren, który częściowo należał do państwa Alba i chyba sami rozumiecie dlaczego chciałem go mieć i że będzie to dobra stolica (dopiero jak wyszkolę Kasztelana do Barbarossy i powstanie kolejne miasto).

Ano, te niemieckie nazwy wychodzą takie długie. To przez to, że przymiotniki i inne przydawki przyklejają się do podstawowego rzeczownika. Legendarne jest np. słowo Hottentottenstottertrottelmutterbeutelrattenlattengitterkofferattentäter. Ale takiego miasta na szczęście nie będzie :-)

A pole pod Hoffnungstadt faktycznie bardzo dobre :-)

PS. myślę, że z tą nauka do 4 poziomu jest za łatwo, gdyż 2 miasta pokonać i można robić Miecznika - ciężej rozpocząć produkcję mieczy :)

Łatwiejsza nauka jest po to, żeby dało się podbijać i większych barbarzyńców :-) Bo bardzo dużo byłoby potrzebne wojska na początek w przeciwnym razie. Ale może można jeszcze coś w tym zakresie ulepszyć.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #28 on: March 07, 2014, 08:15:06 PM »
Wybudowałem 5 miasto, jak je rozwinę dam zrzuty, a teraz się zastanawiam jak umiejscowić 2 kolejne.
I mam po 2 propozycje dla obu. I jestem ciekawy jak wy to widzicie:

Fioletowe kółko to tam wieś stoi, reszta chyba jasna.

W 1 propozycji dla 1 miasta jest pokazane, że "za morzem" ma być inne miasto i by korzystało z tych wielorybów, więc się nie zmarnują. W tej propozycji mi się podoba ciągłość granic na wodzie, a w 2, że dostałbym żelazo za wodą jak bym wioskę tam dał(I na początek 2x wieloryby).

A w 2 mieście to chyba lepsza 2 propozycja, tyle, że później na nią wpadłem studiując teren, oczywiście zakładając, że podbiję tych mocarnych barbarzyńców... Dałoby się tak je postawić, żeby dostało do kamieni szlachetnych, ale by się łączyło tylko 1 polem z królestwem i nie dostałoby do tego żelaza u góry :)

A propos podbojów to je prowadzę tak by nie mieć strat własnych, nie wiem, czy w "poważnych" bitwach to jest możliwe uzbierać taką przewagę.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #29 on: March 10, 2014, 05:46:08 PM »
Cześć

Nie wiem ilu barbarzyńców siedzi w tym mieście Widsidh, ale pewnie sporo. Więc jak planujesz ekspansje, to radziłbym ci nie zakładać, że szybko ich pokonasz. Jeżeli najbardziej zależy ci na wielorybach, to pewnie propozycja 1 będzie najlepsza.

Jak chcesz uniknąć strat podczas podbojów, musisz mieć dużą przewagę. Niestety w tej wersji nie mamy jeszcze machin oblężniczych ani katapult i nie da się żadnego ostrzału zrobić :).