Author Topic: Mieszkańcy  (Read 2133 times)

Offline cmyk

• Newbie
  • *
    • View Profile
Mieszkańcy
« on: September 16, 2013, 03:24:27 PM »
Cześć, jak zwiększyć ilość mieszkańców? Mam jeszcze wolne miejsca. Powinienem coś zrobić jeszcze oprócz zapewnienia wolnego miejsca, żeby przybywało mieszkańców?

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Mieszkańcy
« Reply #1 on: September 16, 2013, 03:38:45 PM »
Trzeba zapewnić żywność. Nowy mieszkaniec pojawia się, kiedy pasek żywności w Twoim mieście jest zapełniony na zielono.

Zaraz spróbuję opisać to lepiej.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: September 16, 2013, 03:59:28 PM »
Dzięki ogromne za to pytanie, udało Ci się znaleźć lukę w aktualnym helpie / gizarmopedii :-) Pewnie nie ostatnią :-) Będę uzupełniać.

Póki co, wstawiam tu screena z kawałkiem archiwalnego helpa, gdzie opisany jest mechanizm przybywania i umierania mieszkańców.

Ogólnie pasek symbolizuje stan żywności w magazynie. Zapasy żywności pokazywane są na zielono. Nadwyżka żywności (różnica między żywnością produkowaną, a zjadaną) pokazana jest na niebiesko. Jak cały pasek wypełni się na zielono, rodzi się nowy mieszkaniec.

Jeśli w mieście więcej żywności jest zjadane niż produkowane, w magazynie pojawia się "dług" - wartość ujemna. Wielkość "długu magazynowego" oznaczona jest kolorem szarym. Jak cały pasek wypełni się na szaro, jeden z mieszkańców umiera.

Edit:
Uzupełniłam w helpie: //usunięty nieaktualny link/hydro
« Last Edit: March 26, 2014, 06:52:33 PM by hydro »

Offline cmyk

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: September 16, 2013, 04:41:41 PM »
Ok, dzięki!

Czy można przesyłać mieszkańców pomiędzy miastami?
« Last Edit: September 19, 2013, 10:13:03 AM by cmyk »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #4 on: September 22, 2013, 04:05:28 AM »
Czy można przesyłać mieszkańców pomiędzy miastami?

Można przesyłać mieszkańców - w tym celu na ekranie miasta przeciągasz mieszkańca do garnizonu i robisz z niego jednostkę - tak jak wcześniej w przypadku osadnika (screen h00137-rekrutacja).

W okienku które się wtedy pojawi (screen h00136-rekrutacja) klikasz V, że chcesz kontynuować.

W następnym okienku wybierasz zawód dla jednostki (screen h00138-rekrutacja). Na przykład pionier.

I wtedy ubywa Ci jednego mieszkańca z "wolnych mieszkańców" a pojawia się nowa jednostka w garnizonie (screen h00139-rekrutacja).

Wtedy trzeba zamknąć widok miasta. Na ekranie mapy na tym mieście będzie stać nasza wyprowadzona jednostka. Wydajemy jej rozkaz "idź do" (na screenie h00140-rekrutacja zaznaczyłam ten przycisk na jasnoniebiesko)  i klikamy na wybrane miasto.

Jak jednostka będzie stać na mieście docelowym, otwieramy widok miasta i przeciągamy ją w drugą stronę, tzn. z garnizonu do wolnych mieszkańców (screen h00141-zamieszkanie).

W okienku, które się pojawiło (screen h00142-zamieszkanie), zatwierdzasz, że chcesz kontynuować. I mieszkaniec wprowadza się do miasta.

----

I tak dzięki Twojemu trafnemu pytaniu powstał praktycznie gotowy kawał materiału do helpa :-)  Jak coś jeszcze brakuje, pytaj koniecznie.  Nie musisz w tym celu modyfikować swojego ostatniego postu (długo nie zauważyłam tej modyfikacji) - nic złego się nie stanie jak napiszesz odpowiedź na własny post, albo założysz nowy wątek :-)
« Last Edit: September 23, 2013, 06:32:40 PM by hydro »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #5 on: September 23, 2013, 06:34:40 PM »
Dodałam ten opis do helpa. //usunięty nieaktualny link/hydro Tutaj można sprawdzić, czy w miarę czytelnie to wyszło.
« Last Edit: March 26, 2014, 06:49:33 PM by hydro »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #6 on: September 23, 2013, 08:53:19 PM »
Nie wiem czy zrozumiałe dla nowych graczy, ale napewno bogato ilustrowane :)

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #7 on: March 26, 2014, 06:51:33 PM »
link do aktualnego helpa nt. przesyłania mieszkańców:  http://help081.nio.pl/?h=3&a=c19
i na temat żywności / nowych mieszkańców: http://help081.nio.pl/?h=3&a=55