Author Topic: Trunki  (Read 1265 times)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Trunki
« on: May 17, 2013, 12:34:51 PM »
Mam dwa postulaty w związku z trunkami - i z tym, że da się je produkować teraz zarówno z winogron jak i chmielu.

Po pierwsze, winogrona są dużo gorszym źródłem trunków niż chmiel :( Słoneczne stoki produkują 2 jednostki winogron. Dla porównania, równiny produkują 2 jednostki chmielu, łąki 3 a czarnoziem 4. To dwukrotna różnica!

Proponowałbym, żeby słoneczne stoki przykładały się do trunków tak jak łąki - tzn. żeby produkowały 3 jednostki winogron.

Po drugie, w temacie tego że są dwa bardzo podobne budynki:
Jak wiadomo smutki najlepiej zapić - wybudowałem odpowiedni budynek, wykopałem pola chmielu... zbudowałem Dom Winiarza a nie Dom Piwowara i trzeba rozbierać i wybudować od nowa :< To trochę mnie zdenerwowało - nie mógłby być to jednak jeden budynek?
Co do browaru i piwiarni - w sumie się zgadzam, za dużo trochę tych domków się porobiło. Może to głupie, ale dużym problemem jest to, że nie bardzo wiem jak nazwać taką browaro-winiarnie. W końcu trzeba uzasadnić istnienie takiego budynku jakoś. Może macie pomysły ...
To ja proponuję, żeby nazwać te budynki "dom wytwórcy trunków" i "wytwórnia trunków", zawód nazwać "wytwórca trunków", i dać dwa zajęcia dla tego zawodu - "wytwórca trunków (chmiel)" i "wytwórca trunków (winogrona)". Żeby te same poziomy zdobywało się za oba sposoby wytwarzania trunków :)

Co o tym sądzicie? Oprócz mnie, trzy osoby korzystają zarówno z piwowarów jak i wytwórców wina - Khrone, hydro i Kryzoo - jakie Wy macie wrażenia?

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Trunki
« Reply #1 on: May 17, 2013, 01:05:25 PM »
Po pierwsze, winogrona są dużo gorszym źródłem trunków niż chmiel :(
O, a ja mam odwrotne wrażenie, muszę pomyśleć dlaczego. Przecież te liczby mówią same za siebie:
Słoneczne stoki produkują 2 jednostki winogron. Dla porównania, równiny produkują 2 jednostki chmielu, łąki 3 a czarnoziem 4. To dwukrotna różnica!
...ale u mnie i tak jest kilkakrotnie więcej winogron i wina, niż chmielu i piwa.

Chyba chodzi o to, że na równinach, łąkach i czarnoziemie daje się bardzo wydajnie produkować także żywność. A słoneczne stoki dużo lepiej przeznaczyć na winnice niż na pola. No i tych słonecznych stoków mam od metra, w przeciwieństwie do łąk i czarnoziemów. I może jeszcze to, że do niedawna nie miałam miast portowych, czyli żywności z morza.

Proponowałbym, żeby słoneczne stoki przykładały się do trunków tak jak łąki - tzn. żeby produkowały 3 jednostki winogron.

A jak wygląda wzrost wydobycia chmielu i wina przy kolejnych ulepszeniach terenu i poziomach specjalności?

Do budynków nie umiem się odnieść. Zastanawiałam się już kilka razy nad tym, zwłaszcza przy przenoszeniu domu piwowara do Sipahi, gdy się okazało, że jednak w Fezie  mam za mało żywności , żeby jeszcze uprawiać chmiel :-) Ale to że są dwa rodzaje nie przeszkadzało mi dotąd za bardzo. Pewnie dlatego, że mam tylko jeden dom piwowara, w którym pracuje jeden piwowar :-) I na razie brak widoków na więcej chmielu :-)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: May 17, 2013, 01:25:08 PM »
Zgadzam się ze wszystkimi postulatami.

Mam tylko jedną wątpliwość - czy robienie trunków z chmielu i z winogron to powinny być dwie specjalności? Może zostawić jednak piwowara i wytwórce wina, jako osobne specjalności, zrobić tylko jedną wytwórnie trunków w której oba te zawody będą mogły być wykonane?

Co do nieopłacalności winogron - to moja pomyłka. Nie zauważyłem, że trunek powstaje z 2 winogron nie z 1.

Poprawię produktywność stoków przy najbliższym updatcie.

Efektywność ulepszeń podana jest tutaj: http://alfa080.nio.pl/?h=2&a=osady_tab jak widać wszystkie ulepszenia kolejnych poziomów dają +4-%, +70% i +100%.

Troll

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: May 17, 2013, 02:14:30 PM »
Mam tylko jedną wątpliwość - czy robienie trunków z chmielu i z winogron to powinny być dwie specjalności? Może zostawić jednak piwowara i wytwórce wina, jako osobne specjalności, zrobić tylko jedną wytwórnie trunków w której oba te zawody będą mogły być wykonane?

Jak płatnerz i kowal w kuźni, albo cieśla i łuczarz w domu cieśli?

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: May 17, 2013, 02:55:02 PM »
Dokładnie tak

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #5 on: May 17, 2013, 11:36:35 PM »
Podniosłem wydajność słonecznych stoków do 3 winogron na godzinę.

Troll