Author Topic: Opuszczanie miast  (Read 1984 times)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Opuszczanie miast
« on: April 06, 2013, 07:28:53 PM »
Sprawdziłam jak działa opuszczanie miast :-)

Na razie nie mam jak tego pokazać na screenach, bo limit rekrutacji jeszcze nie pozwala na powtórzenie wyprowadzenia ostatniego mieszkańca, ale opiszę jak to wyglądało, bo może się przydać do strategii:

Po wyprowadzeniu ostatniego mieszkańca miasto natychmiast zmienia się w ruiny. To powoduje że przestaje zajmować dla królestwa teren wokół siebie (znikają granice uzależnione od opuszczonego miasta).
Nie da się więc na przykład stosować znanej z poprzednich wersji strategii wyprowadzenia osadnika który budował miasto, żeby zbudował pole koło niego.

Żeby odtworzyć miasto, trzeba osadnikiem postawić nowe miasto niejako "na ruinach". I jest to wtedy nowe miasto - ma nową nazwę, puste magazyny i domyślną konfigurację budynków :-)
« Last Edit: April 06, 2013, 07:32:28 PM by hydro »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Opuszczanie miast
« Reply #1 on: April 06, 2013, 08:05:32 PM »
Po wyprowadzeniu ostatniego mieszkańca miasto natychmiast zmienia się w ruiny. (...)
Żeby odtworzyć miasto, trzeba osadnikiem postawić nowe miasto niejako "na ruinach". I jest to wtedy nowe miasto - ma nową nazwę, puste magazyny i domyślną konfigurację budynków :-)
Damn, brzmi dość hardkorowo :/ Jest jakieś ostrzeżenie wcześniej?

I drugie pytanie - czy da się na ruinach budować ulepszenia?

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 06, 2013, 08:11:19 PM »
Damn, brzmi dość hardkorowo :/ Jest jakieś ostrzeżenie wcześniej?

Nie ma, ale może miało być, bo na chwilę mignął biały ekran między wstawieniem osadnika do garnizonu, a zniknięciem miasta. 

I drugie pytanie - czy da się na ruinach budować ulepszenia?

Jedyną rzecz jaką mógł zbudować osadnik na ruinach, to nowe miasto. Ale ruiny były poza granicami państwa, więc w sumie nie wiem.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: April 07, 2013, 12:10:45 PM »
Ruiny są działają jak ulepszenie terenu. Można je nadbudować innym ulepszeniem lub postawić miasto.

W tej chwili nie ma żadnego ostrzeżenia przy wyprowadzaniu ostatniego osadnika, ale pewnie być powinno. Biały ekran pojawia się na chwilę, bo przy opuszczeniu miasta czyszczony jest cache mapy, który musi być odbudowany a to trwa dość długo.

Troll

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #4 on: April 11, 2013, 08:05:20 PM »
No dobra, powtórzyłam opuszczanie miasta :-) Tym razem nie nadbudowywałam miasta na ruinach, tylko zbudowałam obok niego nowe.

Jak to dokładnie wyglądało, pokazuję na screenach.

0062a Na mapie widać trzy miasta. Przeznaczone do opuszczenia jest miasto Kałkan.
0062b Widok miasta. Jeden mieszkaniec = rolnik. Wstawiam go do garnizonu jako pioniera.
0062c Ostrzeżenie pojawiające się przed wyprowadzeniem mieszkańca. Po kliknięciu V mamy biały ekran, którego nie łapałam ;-) a następnie
0062d Widok mapy z dwoma miastami i pionierem na ruinach opuszczonego miasta. Granice wpływu wokół opuszczonego miasta Kałkan oczywiście zniknęły. Osadnik na polu obok ma wydany rozkaz budowy nowego miasta.
0062e Nowe miasto = Samarkanda, z nowymi granicami. Przy mieście są ruiny.
0062f W widoku okolic miasta też widać ruiny.
0062g Da się na nich postawić rolnika.
0062iii Da się nadbudować je polem.

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: September 21, 2014, 12:01:26 PM »
Odgrzewam ten temat, bo pytanie, które mam chyba właśnie tutaj powinno być zadane.
Da się opuścić wszystkie miasta? Także ostatnie posiadane? Zostanie się wtedy bez miast?

A w następstwie: bankructwo i wyginą wszystkie jednostki danego gracza i nie zostanie mu już nic?
///Oczywiście, wiem, że można powyższy łańcuch przerwać zakładając miasto w międzyczasie...

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #6 on: September 21, 2014, 01:32:22 PM »
Da się opuścić wszystkie miasta, włącznie z ostatnim posiadanym, zostanie się wtedy bez miast i jednostki pouciekają. I nie da się przerwać tego łańcucha, ponieważ żadna jednostka nie będzie mieć dostępnego rozkazu "nowe miasto" - pojawia się on dla pól odległych o 3-6 od jakiegoś starego miasta.

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: September 21, 2014, 07:20:31 PM »
 :o Aaa... zapomniałem, że trzeba zachować odległość. No to wszystko jasne.

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #8 on: September 22, 2014, 12:33:50 AM »
A mam pytanie, czy Ty może zamierzasz opuścić wszystkie swoje miasta w jakiejś grze?

Offline Gabik

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: September 22, 2014, 08:59:06 PM »
Nie ale mam zamiar namówić kogoś na to  ;D