Author Topic: 0.75 => 0.80 zmiany  (Read 5440 times)

Offline Andurin

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: 0.75 => 0.80 zmiany
« Reply #30 on: May 01, 2013, 11:04:04 AM »

Poza tym szkoda, że nie można budować wiosek na wodzie :). Widzę jaki zasięg ma państwo w morze po zbudowaniu palisady, ale niestety te pola są poza zasięgiem.
Może duża latarnia mogła by pełnić taką rolę :)
Popieram :) Czy latarnia to nie wiem, ale są na wodzie pola niedostępne...

Ja bym to rozwiązał statkami -  transportowym wieziemy ludzi na taką wyspę, oni robiliby swoje, potem żeby czerpać korzyści z zasobów na wyspie miasto musiałoby posiadać port. To napewno też nie jest optymalne rozwiązanie ale można nad tym jeszcze pomyśleć.

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #31 on: May 01, 2013, 11:05:58 AM »
Zdaje się, że niestety nie można wybudować na jednym polu wioski i drogi, co wydaje mi się nielogiczne.
Huh? Na pewno? Bo ja to robię regularnie... i od czasu ostatniego update'u chyba też tak zrobiłem. Możesz pokazać screen?

Może budowałeś jednym osadnikiem/grupą drogę, a drugim wioskę? To może powodować dziwne efekty...
Masz rację. Problem miałem chyba dlatego, że próbowałem zbudować wioskę na zalesionym terenie i nie było automatycznie opcji karczowania jak ma to miejsce w przypadku miast.

BTW upgrade z małej latarni do dużej jest bardzo kłopotliwy, bo wymaga najpierw zburzenia tej małej, co znacząco osłabia gospodarkę miasta.
Ano. Ja planuję ustawić magazynowanie jedzenia, zebrać pełen magazyn żarcia i szybko zburzyć i zbudować  trzema wysokopoziomowymi robotnikami :)

Liosan

Dzięki, dobry plan!

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #32 on: May 01, 2013, 08:56:42 PM »
Jeżeli chodzi o zajmowanie terenu morskiego, to zasięg miał by zwiększany przez port. Niestety to jeszcze nie działa :(

Co do latarni morskiej - docelowo trzeba dodac możliwośc upgradu latarni, analogicznie do muru. Wiem, że teraz jest to spory problem.

Dzięki za uwagi
Troll