Author Topic: wersja 0.80  (Read 1623 times)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
wersja 0.80
« on: November 27, 2012, 10:55:32 PM »
Witam wszystkich

Mam już mniej więcej wyklarowaną wizję tego co znajdzie się w wersji 0.80. Przede wszystkim zależy mi na 2 elementach:
* Walka, prawdopodobnie jeszcze nie w pełnym zakresie. To znaczy nie będzie jeszcze machin, więc nie będzie oblężeń, więc nie będzie przejmowania twierdz. Będzie można za to unieszkodliwić nową ekspansje powstającą na terenie zajętym przez ufortyfikowaną jednostkę, być może dodam jakiś barbarzyńców których będzie można atakować. Link do tematu
* Prowincję - mam wrażenie, że ten ficzer naprawdę poprawi rozgrywkę. Link do tematu

Inne ficzery o którym dyskutowaliśmy dodam jeżeli starczy mi czasu lub (co bardziej prawdopodobne) w jeszcze następnych wersjach.

Pozostaje jeszcze kwestia mapy, bardzo zachęcam, do stworzenia mapy na potrzeby testów wersji 0.8. Chciałbym, żeby mapa była na tyle duża, żeby zmieściło się na niej kilkanaście królestw i pozwoliła na w miarę normalną grę. Tak jak pewnie wszyscy wiedzą tu są szczegóły

W każdym razie myślę, że będzie znacząca różnica jakościowa między tą a następną wersją.

pozdrawiam
Troll

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: wersja 0.80
« Reply #1 on: November 27, 2012, 11:29:16 PM »
Brzmi całkiem dobrze. Prowincje na pewno zmienią bardzo dużo, no i początki walki - powinno być ciekawie :-)

Kwestia mapy - no tak, zrozumiałe - a na kiedy właściwie ta mapa miałaby być przygotowana, żeby nie blokować uruchomienia nowej wersji ? 

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: November 27, 2012, 11:50:04 PM »
Planuję wypuścić 0.80 na początku nowego roku i tyle jest czasu na robienie ewentualnej mapy. Prawdopodobnie czasu będzie jeszcze więcej, bo pewnie będzie opóźnienie :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #3 on: November 28, 2012, 11:07:36 PM »
No to całkiem sensowna ilość czasu jest, chociaż grudzień potrafi być bardzo skomplikowany ;-/

Nie daje mi spokoju ta kwestia mapy. Tłumaczę sobie, że to nie jest mądry pomysł, ale mózg uparcie do tematu wraca i analizuje możliwości, gorzej - szuka możliwości ;-)

Robię jakieś próby techniczne i widzę, że do wielkości 5000 x 5000 px przy kilku warstwach mój gimp nawet dość ładnie sobie radzi bez przestojów - ale przy 6000 x 6000 już zdecydowanie nie (wszystko trwa za długo na moją cierpliwość). Czyli moja mapa realnie mogłaby być tylko do 5000 x 5000 px. Ale dopóki nie ma statków - morza nie są tak bardzo potrzebne, więc można prawie cały ten obszar wypełnić kontynentem, jakoś tam oczywiście urozmaiconym. Czy taka wielkość mapy pozwoliłaby na kilkanaście państw?
Myślę, że jak będzie ta początkowa walka, to motywacja do wyścigu na ekspansję terytorialną znacznie zmaleje. Może więc taka wielkość mapy by wystarczyła?

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: November 29, 2012, 12:26:11 PM »
5000 na 5000 to całkiem duża mapa. Jeżeli będzie jeszcze mało morza, to może być efektywnie większa niż Europa która ma niecałe 6000x6000. Taka wielkość powinna być ok.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #5 on: November 29, 2012, 11:21:01 PM »
Ja tylko chcialem powiedzieć że żyję i czekam z niecierpliwością na nową wersję :)

Offline Andurin

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: November 29, 2012, 11:49:41 PM »
Ja również żyję a nawet jeszcze trochę klikam ;) I naturalnie też czekam na kolejną wersję. Za mapy się nawet nie biorę bo wiem, że się nie wyrobię.