Author Topic: Naczynia połączone  (Read 1587 times)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
Naczynia połączone
« on: November 04, 2012, 11:07:32 PM »
Witam wszystkich

Ostatnio wprowadzone zmiany:
* Czarne rynki królestw działają na zasadzie naczyń połączonych to znaczy jeżeli jeden gracz sprzeda bardzo dużo towaru danego typu, jego cena spadnie najpierw u niego, a następnie rozpropaguje się u innych graczy.
* Architektura działa (talent)
* Doszedłem do wniosku, że konie są zbyt złośliwie skonfigurowane. Teraz trochę łatwiej je hodować
* Tak jak proponował chyba Andurin na potrzebę tej gry na tak wielkiej mapie podkręciłem trochę charyzmę
* Błąd z miastem widmem u Liosana mam nadzieje się rozwiąże

Jeszcze jedna sprawa, prawdopodbonie w najbliższym czasie zmigruje Gizarmę na lepszy serwer. Dam znać w tej sprawie jak wszystko już będzie gotowe.

pozdrawiam
Troll
« Last Edit: November 04, 2012, 11:17:22 PM by troll »

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
Re: Naczynia połączone
« Reply #1 on: November 05, 2012, 01:02:18 PM »
* Czarne rynki królestw działają na zasadzie naczyń połączonych to znaczy jeżeli jeden gracz sprzeda bardzo dużo towaru danego typu, jego cena spadnie najpierw u niego, a następnie rozpropaguje się u

Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie, że czarny rynek staje się wspólnym rynkiem międzynarodowym, gdzie ceny zależą od łącznej podaży wszystkich państw. Mam tu dwa pytania:
1) jak szybko się te ceny propagują?
2) czy w drugą stronę to też działa - tzn. czy jak jeden gracz kupi na przykład dużo koni, to cena koni wzrośnie u wszystkich graczy?

* Doszedłem do wniosku, że konie są zbyt złośliwie skonfigurowane. Teraz trochę łatwiej je hodować

Czy to, że teraz hodowca 6 poziomu w zagrodzie hoduje 2 konie na godzinę, wynika z wprowadzonej tej zmiany?

dopisek z 13:36: Jak jest więcej jedzenia, to nawet 3 konie na godzinę! Jak to konkretnie działa?
« Last Edit: November 05, 2012, 01:36:59 PM by hydro »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: November 05, 2012, 05:26:12 PM »
Ad 1. W ciągu 24 godzin twój czarny rynek jest mniej-więcej 0 60% bliższy średniej wszystkich rynków
Ad 2. Działa w obie strony

Ad konie. Hodowca koni na poziomie 0 może produkować do 2 koni na godzinę. Do tego doliczony jest bonus za poziom (+10% za poziom). Poza tym stadnina ma wydajność 150%.

Konie są produkowane tylko z jedzenia z nadwyżki

pozdrawiam
Troll

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #3 on: November 05, 2012, 07:57:52 PM »
Konie są produkowane tylko z jedzenia z nadwyżki
Dość to irytujące... mogę sobie dowolnie dostarczać jedzenie do miasta, ale produkcja koni nie wzroście. Trudno. Na przyszłość będę wiedział. Tylko napisz to w pomocy, dobra?

Liosan

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: November 05, 2012, 09:52:38 PM »
W helpie to trzeba będzie wiele rzeczy jeszcze opisać. Help jest jakieś 3-4 miesiące przeterminowany. Bardzo pracowite miesiące :).

Wydaje mi się, że obecne rozwiązanie dotyczące koni jest dobre o tyle, że jest pewne, że miasta nie wymrą z głodu z powodu produkcji koni. Choć jak ktoś o tym nie wie, to pewnie może się wkurzyć :)

Troll