Author Topic: Gizarmo-pomocnik  (Read 13825 times)

Offline Andurin

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Re: Gizarmo-pomocnik
« Reply #15 on: November 06, 2012, 11:23:10 AM »
??? screena poproszę...

Liosan

Proszę bardzo;)

@edit
Dodam, że na IE są te minusy(teraz sprawdziłem)
Obecnie korzystam z komputera z Chrome Portable, pewnie właśnie przez to ich nie widać.
« Last Edit: November 06, 2012, 11:28:01 AM by Andurin »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #16 on: November 06, 2012, 11:41:26 AM »
yyy... błąd w czcionce? W renderingu czcionki? Jeśli w źródle strony jest, a się nie wyświetla, to... kurczę, obawiam się że tego nie naprawię, bo nie wiem jak. 

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #17 on: November 06, 2012, 01:03:15 PM »
No faktycznie, u mnie też się minusy nie wyświetlają (Firefox) - dziwne.

Ale plusy się wyświetlają, no i to zaznaczenie zysku na zielono a straty na czerwono jest naprawdę bardzo komunikatywne, więc dla mnie tak jak teraz jest całkowicie w porządku :-)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #18 on: November 06, 2012, 05:47:40 PM »
Dokładnie, błąd w czcioncę. Niektóre przeglądarki nie wyświetlają -. Np. tutaj: http://alfa075.gizarma.nstrefa.pl/?h=2&a=teren_tab nie ma "-" są "_".

Są z tą czcionką problemy, nie da się ukryć. Zobaczcie w źródłach w jak dziki sposób wyświetlam teksty w helpie, żeby wyglądały dobrze na każdej przeglądarce :).

Troll

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #19 on: November 07, 2012, 12:40:27 AM »
Kolejny update z okazji przekroczenia przez hydro progu 10000 (a także z okazji tego, że Andurin znowu mnie wyprzedza ;)): podsumowanie obywateli pracujących w państwie. Aż się zdziwiłem, że mam 3x więcej transportowców niż Litwa... i 2x mniej drwali :O

EDIT: kosmetyczny mini-update - kreseczki w tabelkach, tabelki na całą szerokość. Wyświetlanie "brak" w podsumowaniu obywateli, kiedy w jakiejś kategorii są pustki (np. prawie nikt nie ma jednostek wojskowych). Favicon gratis.

Następne punkty programu? Suma stanów magazynów w królestwie (bo to proste), a potem może uda się zrobić monitor podaży - czyli stwierdzenie, gdzie i jakie towary są dostarczane, a które miasta czerpią na niedosyt. Będzie to trudne i zajmie więcej niż zwykły ficzer (bo muszę zebrać dane i upewnić się że są sensowne), ale powinno być wykonalne.

Liosan
« Last Edit: November 07, 2012, 03:00:01 PM by liosan »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #20 on: November 07, 2012, 11:22:56 PM »
Pomocnik jest na zielonym pasku, po dołączeniu do gry.

Jeszcze raz dziękuje za dobrą robotę Liosan

pozdrawiam
Troll

Offline mike

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #21 on: November 07, 2012, 11:41:03 PM »
Moim zdaniem nie zgadza się liczba chłopów i rzemieślników np. wyświetla, że mam jedynie dwóch budowniczych i tylko dwóch górników rudy żelaza, w rzeczywistości jest ich więcej. A u Was zgadza się?

EDIT: Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że nie pracują oni w swoim zawodzie przez są zliczani jako przedstawiciele innych profesji... Jest wszystko okey, po prostu nie zrozumiałem za pierwszym razem na czym polega ten spis ;)

« Last Edit: November 07, 2012, 11:51:28 PM by mike »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #22 on: November 07, 2012, 11:54:37 PM »
EDIT: Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że nie pracują oni w swoim zawodzie przez są zliczani jako przedstawiciele innych profesji...
Tak. Twój górnik pracujący jako drwal liczy się jako drwal. W sumie dlatego nazwa tej sekcji zawiera "wg zajęcia". Mógłbym zrobić wg specjalizacji, ale myślałem że to mniej ciekawe - zwłaszcza że nie ma specjalizacji "bezrobotny", "tragarz" ani "pionier" :)

Na moim imperium się zgrubnie zgadza, nie znalazłem akurat tu niedokładności.

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #23 on: November 08, 2012, 12:52:05 AM »
EDIT: Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że nie pracują oni w swoim zawodzie przez są zliczani jako przedstawiciele innych profesji...
Tak. Twój górnik pracujący jako drwal liczy się jako drwal. W sumie dlatego nazwa tej sekcji zawiera "wg zajęcia". Mógłbym zrobić wg specjalizacji, ale myślałem że to mniej ciekawe - zwłaszcza że nie ma specjalizacji "bezrobotny", "tragarz" ani "pionier" :)

Lepiej na ten moment, że według zajęcia :-) Nareszcie wiem ilu mam pionierów, bo tak, to czasem mi się gubią ;-)

Ale wiesz co, w kolumnie "elita" oraz w podsumowaniu obywateli według zajęcia są też wykazane jednostki uczące się w szkołach na dany zawód. Na przykład nie mam w tym mieście ze screena 2 kasztelanów. Jeden jest w szkole i się uczy. I łącznie nie mam 11 kasztelanów. Część z nich to uczniowie.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #24 on: November 08, 2012, 12:02:15 PM »
Ale wiesz co, w kolumnie "elita" oraz w podsumowaniu obywateli według zajęcia są też wykazane jednostki uczące się w szkołach na dany zawód. Na przykład nie mam w tym mieście ze screena 2 kasztelanów. Jeden jest w szkole i się uczy. I łącznie nie mam 11 kasztelanów. Część z nich to uczniowie.
No tak, tak jest. A Twój post to postulat żeby to zmienić, czy może tak być, czy może np. inaczej/oddzielnie wyświetlać uczące się jednostki? Bo nie zrozumiałem :)

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #25 on: November 08, 2012, 01:41:57 PM »
No tak, tak jest. A Twój post to postulat żeby to zmienić, czy może tak być, czy może np. inaczej/oddzielnie wyświetlać uczące się jednostki? Bo nie zrozumiałem :)

Bo ja czasem piszę niezrozumiale ;-)

A dałoby się zrobić tak, żeby "pracownicy" szkół byli wyświetlani osobno jako kategoria "uczniowie"?

Jeśli nie, to może warto byłoby gdzieś w "pomocniku" napisać, że razem z wykonawcami danego zawodu są podliczani uczniowie na dany zawód?

Ale ogólnie jest super :-)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #26 on: November 08, 2012, 01:51:44 PM »
A dałoby się zrobić tak, żeby "pracownicy" szkół byli wyświetlani osobno jako kategoria "uczniowie"?
W podsumowanie obywateli? A dałoby się, żaden wysiłek. Tylko nie wiem jak w tabelce miast to zrobić. W nawiasie ich wyświetlać czy jak? No nic, wymyślę coś :)

EDIT: Wymyśliłem, że oleję problem w tabelce miast, i zrobię oddzielną tabelkę "studenci" w podsumowaniu obywateli :) Jeśli to nie wystarcza, dajcie znać.

Liosan
« Last Edit: November 08, 2012, 10:37:05 PM by liosan »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #27 on: November 09, 2012, 12:32:43 AM »
Ficzer na dziś - sumaryczny stan magazynów. Czyli sumujemy to co jest w każdym mieście i wyświetlamy, dzięki temu można zobaczyć co nam zalega. To nie uwzględnia towarów aktualnie przenoszonych przez tragarzy. Patrząc na to np. ja wiem, że jest u mnie kiepawo z dystrybucją - zalegają winogrona i wino na południu, skóry i ubrania na północy, sól przy złożach, a ja i tak mam ~40 stałych tragarzy i nie daję rady tego ogarnąć :)

Tak generalnie, to ja bym widział żeby ten pomocnik nie tylko służył nam w grze, ale też pomagał trollowi - jako miejsce na szybkie prototyp różnych raportów, dostosowywania ich do potrzeb graczy, stwierdzania że niektóre raporty są niepotrzebne itp. Tak więc Wasze opinie (i pomysły!) są nieodzowne :)

Liosan

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #28 on: November 09, 2012, 11:23:41 PM »
Dobra, jednak wkurzyłem się na tą elitę. Dodałem:
  • Wyświetlanie poziomu elit
  • Wyświetlanie studentów w nawiasie (nic lepszego nie przyszło mi do głowy)
  • Wyświetlanie króla (w końcu to prawie jak kasztelan)
Teraz mogę stwierdzić, że ta lista elity mi się przydaje przy edukacji - bo mogę rzutem oka stwierdzić, że już ktoś osiągnął odpowiedni poziom we wsiowej szkółce ;) I widzę duże miasta potrzebujące kasztelana itp.

Z innej beczki - patrząc na pomocnika można zobaczyć zupełnie różne modele państwa... u mnie są miasta głównie koło ~12 mieszkańców, + trochę wioch i trochę większych. A np. w Niemczech jest dużo miast poniżej 8mu, i Berlin - 27 mieszkańców, w tym 8 elity :O I żadnych pośrednich miast.

Liosan

Offline mike

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #29 on: November 09, 2012, 11:45:34 PM »
Z innej beczki - patrząc na pomocnika można zobaczyć zupełnie różne modele państwa... u mnie są miasta głównie koło ~12 mieszkańców, + trochę wioch i trochę większych. A np. w Niemczech jest dużo miast poniżej 8mu, i Berlin - 27 mieszkańców, w tym 8 elity :O I żadnych pośrednich miast.

Właśnie też zwróciłem na to uwagę, każdy gra kompletnie inaczej. Zastanawiało mnie skąd macie tyle materiałów do budowania, kasy itd. Widzę, że moja stolica też co niektórych zmusza do przemyśleń ;)

Z tym Berlinem trochę eksperymentuje, mam w planach zrobić z tego stolice w której będzie mieszkało około 40 osób. W mieście będą tylko uniwersytety, kościoły, targi i pałace ;) Sprawdzałem to do 30 osób tak szybko nie rosną koszty więc może uda się dobić do tych 40 ;)