Author Topic: Drogi poza Królestwem  (Read 1166 times)

Offline Andurin

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
Drogi poza Królestwem
« on: October 27, 2012, 11:04:16 PM »
Już o tym pisaliśmy ale stwierdziłem, że może warto dodać oficjalny temat poparty dodatkowym argumentem.

Wybudowałem sobie miasto Ługańsk, którego głównym zadaniem będzie dostarczanie drewna do Doniecka. Zadowolony wybudowałem już nawet kawałek drogi, niestety granice zrobiły mi psikusa, którego nie przewidziałem. Docelowo Krzywy Róg będzie twierdzą i problem powinien zniknąć ale to dopiero za kilka dni bo mam ważniejsze rzeczy do budowy no a drogi wybudować nie mogę.

Drugim przykładem jest połączenie Lwowa z Odessą. Aby wybudować drogę musiałem postawić Mariupol, który nie jest mi obecnie do niczego potrzebny, do tego całej drogi i tak nie wybuduję bo znów mam lukę w granicach.

Wydaje mi się, że powinna być możliwość budowania dróg poza granicami naszego Królestwa. Wyjątkiem mogłyby być Królestwa obce gdzie jednak nie powinniśmy się wtrącać(ewentualnie późniejsze wprowadzenie dyplomacji mogłoby regulować kwestie budowy).

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
Re: Drogi poza Królestwem
« Reply #1 on: October 28, 2012, 10:49:53 PM »
W sumie można by tak zrobić. Zablokowałem możliwość budowy ulepszeń poza granicami, żeby uniemożliwić złośliwemu budowaniu małej kopalni gliny na dużej farmie przez innego gracza :).

Może jest to przesada, bo gracz budujący poza swoją granicą zazwyczaj i tak szybko zdobywa teren który ulepsza.

Troll

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #2 on: April 18, 2013, 09:06:39 AM »
W kontekście tego, że teraz miasta budujemy w odległości 3-6 pól od siebie... chciałbym odgrzać ten wątek :)

Liosan

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: April 18, 2013, 01:39:07 PM »
Ok, wprowadzę niedługo możliwość budowy ulepszeń na ziemi niczyjej.

Troll

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: April 18, 2013, 11:03:32 PM »
Od teraz wszystkie ulepszenia da się budować również na ziemi niczyjej. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

pozdrawiam
Troll

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #5 on: April 18, 2013, 11:35:42 PM »
Da się też dzięki temu bardzo zoptymalizować stawianie wiosek, czyli jest rozwiązaniem dla tego zgłoszenia. Fajnie.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #6 on: April 18, 2013, 11:42:27 PM »
Nie jest. Wioska poza twoimi granicami nie jest brana pod uwagę.