Author Topic: Europa, 0.75 - pogaduszki  (Read 16539 times)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Europa, 0.75 - pogaduszki
« on: October 12, 2012, 11:03:03 AM »
No dobra, znalazłem kamienie szlachetne, znalazłem sól, czyli mam prawie komplet :) Kamieni pewnie trochę mało, ale poza tym tylko ambry brakuje. Nie założyłem jeszcze żadnego miasta, tylko zwiedzam okolicę, buduję ulepszenia i planuję. Spotkałem też pierwszą jednostkę innego gracza - pioniera z błękitnymi wstęgami ułożonymi w odwrócone V na granatowej tarczy. Francja? To Ty, Kryzoo? :)

A Wam jak idzie? :)

Wstępna wersja mapy Europy jest tutaj; chyba wszyscy widzą, że były spore zmiany.

Liosan

____

Wydzieliłem z tego tematu, tam chodziło o wybór lokacji początkowych a powoli temat zamieniał się w pogaduszki kto co robi :)

Wklejam listę jeszcze raz by szybko móc sprawdzać czyje jest dane imperium:
1. Królestwo Szwedzkie - kacper
2. Wielkie Księstwo Litewskie - hydro
3. Królestwo Polskie - julusmaximus
4. Wielkie Księstwo Moskiewskie - majsin
5. Wielkie Księstwo Kijowskie - andurin
6. Królestwo Niemieckie - mike
7. Królestwo Węgierskie - Khrone
8. królestwo Kastylii - Liosan
9. Królestwo Francji - Kryzoo
11. Królestwo Grecji - troll
12. Królestwo Neapolu - pjg
13. Imperium Otomańskie - squizzz
14. Królestwo Brytyjskie - kuba

~Khrone
« Last Edit: November 08, 2012, 10:09:43 PM by troll »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
Re: Europa, 0.75 - pogaduszki
« Reply #1 on: October 12, 2012, 11:22:31 AM »
Ja chcę jak najszybciej mieć miasto poza moim półwyspem (grecją), żeby mnie nikt od północy nie przyblokował :). Poza tym mam kamienie szlachetne pod nosem, dużo żelaza i słoneczne stoki więc będzie czym handlować. Narazie nie spotkałem nikogo, eksploruje najbliższą okolicę i planuje rozkład miast.

Troll

Offline Andurin

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: October 12, 2012, 01:44:01 PM »
Ja dziś założyłem drugie miasto - Charków, do produkcji skór i desek. Moje Kijów leży na żyznych terenach ale ma dostęp tylko do jednego pola z lasem(+żubry), więc ustawiłem tam myśliwego żeby na początku nie splajtować. Poza tym, oprócz pola z rybami(obok zresztą też zaplanowałem wioskę ze względu na słoneczne pagórki) nie znalazłem nic ciekawego no ale jeszcze jest sporo w okolicy do zwiedzenia ;)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #3 on: October 12, 2012, 02:16:58 PM »
Ja aktualnie skupiam się na produkcji desek i osadników :-) Planuję pod kątem przyszłościowej produkcji dóbr konsumpcyjnych, ale nie teraz. Najpierw trzeba uruchomić 'przemysły ciężkie' ;) Oprócz tego bardzo odpowiada mi produkcja jedzenia przez myśliwych - dzięki temu będę mógł zakładać jednoosobowe miasta z myśliwym, który jest samowystarczalny i produkuje skóry niedźwiedzie.

Generalne wrażenia mam takie, że strasznie ciężko jest się poruszać. Dużo pagórków, lasów, gór. Trzeba będzie trochę tych chaszczy powycinać, drogi pobudować i będzie dobrze :)

Liosan

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #4 on: October 12, 2012, 02:24:22 PM »
Ja chcę jak najszybciej mieć miasto poza moim półwyspem (grecją), żeby mnie nikt od północy nie przyblokował :).
Już do Ciebie idę :P

Nic ciekawego nie robię: zwiedzam, planuję, zastanawiam się nad systemem miast (czy dotychczasowy czy samowystarczalne miasta czy może jakiś mix) :)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: October 12, 2012, 08:28:46 PM »
Spotkałem też pierwszą jednostkę innego gracza - pioniera z błękitnymi wstęgami ułożonymi w odwrócone V na granatowej tarczy. Francja? To Ty, Kryzoo? :)

To mój pionier był. Zwiedza okolicę :)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #6 on: October 14, 2012, 05:51:53 PM »
To mój pionier był. Zwiedza okolicę :)
Heh, cześć :)

Teraz spotkałem władcę jakiegoś bałkańskiego państwa, stał na polu 4815 (słoneczne stoki + las, koło rzeki). Chyba pomarańczowa tarcza z niebieskim kształtem po lewej na dole, a może na odwrót kolory były... nie wiem, znikł już :) Kto to był? :)

Liosan

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #7 on: October 14, 2012, 07:05:08 PM »
Teraz spotkałem władcę jakiegoś bałkańskiego państwa, stał na polu 4815 (słoneczne stoki + las, koło rzeki). Chyba pomarańczowa tarcza z niebieskim kształtem po lewej na dole, a może na odwrót kolory były... nie wiem, znikł już :) Kto to był? :)
To ja, zwiedzam okolicę którą przyszło mi rządzić i wbijam kamienie graniczne pod moje przyszłe Imperium :D

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #8 on: October 14, 2012, 07:41:45 PM »
To ja, zwiedzam okolicę którą przyszło mi rządzić i wbijam kamienie graniczne pod moje przyszłe Imperium :D
Te, Imperium, a ile masz już miast/punktów? ;)

Aż zboczę z trasy, żeby to zobaczyć ;)

Liosan

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #9 on: October 14, 2012, 08:46:49 PM »
Te, Imperium, a ile masz już miast/punktów? ;)

Aż zboczę z trasy, żeby to zobaczyć ;)
Użyłem przymiotnika (?) "przyszłe" xD

Na razie 3 miasta (no dobra, trzecie dopiero w drodze). Głównie dlatego że muszę przedzierać się przez lasy - a karczowanie trwa swoje. Punktów troche ponad 400. :F

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #10 on: October 14, 2012, 08:58:27 PM »
Dobry pomysł, przewietrzę swojego władcę, żeby trochę świata poznał zamiast gnuśnieć za palisadą;).

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #11 on: October 14, 2012, 08:59:53 PM »
Na razie 3 miasta (no dobra, trzecie dopiero w drodze). Głównie dlatego że muszę przedzierać się przez lasy - a karczowanie trwa swoje. Punktów troche ponad 400. :F
Hm, ja mam 4, ok co prawda jedno ma 0 mieszkańców, ale parę rzeczy jest w nim zbudowanych... punktów 524. Zaraz drugie miasto będzie twierdzą, to jutro pojawi się 5te miasto.
EDIT: palisada się zbudowała, także 584 punkty. Widać palisada jest warta 60 :)

Co Ci przeszkadza? Lasy trzeba wycinać? Czy ludzi brak?

Dobry pomysł, przewietrzę swojego władcę, żeby trochę świata poznał zamiast gnuśnieć za palisadą;).
A propos, mój władyka właśnie wpada z wizytą ;)

Liosan
« Last Edit: October 14, 2012, 09:13:17 PM by liosan »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #12 on: October 15, 2012, 11:10:13 PM »
Hm, a kto to jest błękitna tarcza z różowym kółeczkiem na górze? mike i jego Królestwo Niemieckie? Bo kolejnego sąsiada spotkałem :) W sumie strasznie blisko do Kryzoo.
EDIT: Znalazłem miasto 'Monachium'. No to już wiem kto to jest :)
EDIT2: Hm, te Niemcy to rozbudowane są... infrastruktura, miasta, robotnicy...
EDIT3: O, i Ankarę znalazłem, to pewnie squizzz. Więcej miast nie widzę, a z jednostek to tylko jakiś pionier. Przynajmniej farmy pobudowane :)

Liosan
« Last Edit: October 16, 2012, 02:39:59 PM by liosan »

Offline mike

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: October 16, 2012, 03:22:04 PM »
No trochę mi się te Niemcy rozbudowują, pomimo tego, że na początku popełniłem kilka poważnych błędów wynikających z nieznajomości reguł gry. Zbudowałem kościół, targ i zacząłem budować szkołę. Zamiast tego mogłem zbudować różne warsztaty, bo z tych wcześniej wymienionych budynków i tak na razie nie korzystam.
« Last Edit: October 16, 2012, 03:27:46 PM by mike »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #14 on: October 16, 2012, 04:52:59 PM »
Tak poza wszystkim, zauważyłem, że niektóre osoby eksplorują królem. Co was do tego skłoniło ??? :)