Author Topic: Europa, 0.75 - pogaduszki  (Read 17851 times)

Offline mike

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Europa, 0.75 - pogaduszki
« Reply #15 on: October 16, 2012, 04:58:38 PM »
Też mnie to zdziwiło, przecież król daje niezłe bonusy finansowe jak jest w mieście... Jakby u mnie go nie było to zbankrutowałbym ;)

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #16 on: October 16, 2012, 05:39:26 PM »
Tak poza wszystkim, zauważyłem, że niektóre osoby eksplorują królem. Co was do tego skłoniło ??? :)
Po pierwsze król jest bardzo szybki, a po drugie i tak aktualnie nie używam ekonomii, więc obniżenie kosztów utrzymania mi niepotrzebne :) Bankructwo było całkiem fajną opcją na początek rozbudowy imperium, bo mogłem się skoncentrować na produkcji "ważnych" rzeczy - wzrost ekspansywny, że tak to ujmę. Aktualnie buduję miasto do wydobycia soli i w przeciągu paru dni powinienem wracać do normalnego modelu imperium ;)

Liosan

Offline mike

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #17 on: October 16, 2012, 06:03:01 PM »
Tak mnie ciekawi co się dzieje, gdy w skarbcu brakuje złota... Jakie są konsekwencje takiej sytuacji?

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #18 on: October 16, 2012, 06:10:31 PM »
Zadowolenie spada do 0, w związku z tym produkcja spada o 25%. Natomiast pozostałe istotne parametry (tempo rekrutacji oraz czas budowania ulepszeń) pozostają bez zmian, nie ma też żadnych rewolt czy rozruchów. Jak dla mnie ujdzie. Najgorzej jest z rolnikami, bo przy nich najbardziej czuć spadek wydajności, ale za to mogę spamować osadnikami i miastami.

To chyba nie jest design który troll zakładał, ale działa ;)

Liosan

Offline mike

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #19 on: October 16, 2012, 06:32:37 PM »
To ile tych miast już naspamowałeś? Ja na na razie mam 7 miast, ale coś cieżko idzie mi ich rozbudowywanie.

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #20 on: October 16, 2012, 06:35:39 PM »
Tak poza wszystkim, zauważyłem, że niektóre osoby eksplorują królem. Co was do tego skłoniło ??? :)
Dwie "dziwne" rzeczy którę robię:
1) Eksploruję królem - niski bonus w ew. stolicy + niska cena takiej eksploracji (nie muszę utrzymywać w mieście obżartusa co nic nie robi i spowalnia przyrost naturalny, na razie koszty związane z prowadzeniem królestwa są niskie) => król idealny eksplorator (do czasu gdy Imperium rozrośnie się)
2) Podatki na 0% - utrzymuję się ze sprzedawania na czarnym rynku soli i skór których mam pod dostakiem (i zarabiam na tym!) => wysokie zadowolenie nawet gdy dostarcza się tylko podstawowe produkty (jakieś >80% w stolicy, ~60% w reszty miast (ale spada :<))
:)

Też mnie to zdziwiło, przecież król daje niezłe bonusy finansowe jak jest w mieście...
6 monet to nie jest duży bonus :(

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #21 on: October 16, 2012, 06:38:59 PM »
To ile tych miast już naspamowałeś? Ja na na razie mam 7 miast, ale coś cieżko idzie mi ich rozbudowywanie.
6, ale nie miałem tak zielono jak Ty ;) Na start miałem tylko 1 sensowne miejsce w okolicy do zbudowania miasta, resztę muszę dostosowywać.

Liosan

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #22 on: October 16, 2012, 07:57:38 PM »
Nie to, żebym chciał wam zabawę psuć, ale to chyba oznacza, że obecnie bankructwo jest za mało dotkliwę. W każdym razie fajnie, że znaleźliście taką strategie, bo rzeczywiście nie mieści się ona w moich desognerskich planach :).

Offline Khrone

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Szwecja (222)
    • View Profile
« Reply #23 on: October 16, 2012, 08:08:28 PM »
Nie to, żebym chciał wam zabawę psuć, ale to chyba oznacza, że obecnie bankructwo jest za mało dotkliwę. W każdym razie fajnie, że znaleźliście taką strategie, bo rzeczywiście nie mieści się ona w moich desognerskich planach :).
Albo pójść w drugą stronę i zwiększyć premię jaką daje król w stolicy dla państwa :) Bo na razie to odczuwalne w rozgrywce jest tylko ten "plus ujemny" gdy król sobie łazi - a nie te "plusy dodatnie" które król ma za zadanie generować w stolicy.

Bo co on teraz robi?
1) Dodatkowy dochód: 6 denarów/złota/monet => Ahaha, świetny żart. To ŻADNE pieniądze.
2) -25% utrzymania w stolicy => no cóż, kasztelan 4 poziom daje 20%... kolejny żart, a nie bonus.

Kapuję, że pewnie chcesz to załatwić przez talenty króla: ale raz że ich jeszcze nie ma (chyba?) (no dobra są), dwa, że czytając teraz talenty 2.0 +1 przychodu na poziom jest śmieszne :D (ale już -5% utrzymania to fajna sprawa).

Czyli król wyskillowany w finansach (5 poziom dajmy na to):
1) 6+5=11 denarów => Ciągle bardziej śmieszy niż jest użyteczne.
2) -25%+5*-5%=-50% koszty utrzymania w stolicy => ooooo, już fajne (kasztelan poziom 9 daje -50% w kosztach utrzymania).

Tyle że koszty utrzymania obecnie w stolicy są niskie. Czyli: król zżera jedzenie, nie daje nic ciekawego na początek => niech się chociaż w eksploracji przyda.
« Last Edit: October 16, 2012, 11:19:15 PM by Khrone »

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #24 on: October 16, 2012, 08:09:30 PM »
Nie to, żebym chciał wam zabawę psuć, ale to chyba oznacza, że obecnie bankructwo jest za mało dotkliwe.
Popieram. Tylko daj znać z dzień wcześniej zanim wprowadzisz poprawki, bo mnie lud na widłach poniesie ;)

Liosan

Offline julusmaximus

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #25 on: October 16, 2012, 10:36:00 PM »
Od kiedy król żrzera jedzenie?! O.o
Moja stolica ma: 2 rolników, 2 drwali, 2 cieśli, budowniczego i króla. Czyli 8 mieszkańców, ale jedzenia zjadane jest 14 sztuk na godzine.
214 India, 226 Chanat Kazański, 227 Królestwo Polskie

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #26 on: October 17, 2012, 02:23:17 PM »
Po pierwsze król jest bardzo szybki
Poprawka - król jest niesamowicie szybki - mimo 5tego poziomu kartografii mój pionier jest wolniejszy od króla: 40 minut vs 30 minut do przejścia z łąki na łąkę. Pewnie konny zwiadowca będzie miał lepsze tempo, ale król nie ma kar na poruszanie się po trudnym terenie, więc spokojnie może konkurować ze zwiadowcą :-)

Też mi się wydaje, że król nic nie je.

Liosan

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #27 on: October 17, 2012, 05:50:05 PM »
@Khrone - na początku te +6,7,8 monet na godzinę jednak się przydaje. Masz również rację, że nie ma różnicy jak król obniży koszty w stolicy gdy nie jest ona duża. Ale talent ekonomia jest właśnie dla graczy z dużą stolicą, jeżeli masz małą, to nie inwestuj w ekonomię.

Popieram. Tylko daj znać z dzień wcześniej zanim wprowadzisz poprawki, bo mnie lud na widłach poniesie ;)

zawszę informuje o takich zmianach wcześniej

Moja stolica ma: 2 rolników, 2 drwali, 2 cieśli, budowniczego i króla. Czyli 8 mieszkańców, ale jedzenia zjadane jest 14 sztuk na godzine.

Król nic nie je, przypuszczam, że masz za mało domków, to sprawia, że twoi mieszkańcy stają się bardziej żarłoczni :)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #28 on: October 17, 2012, 05:52:40 PM »
Poprawka - król jest niesamowicie szybki

Faktycznie, jest znacznie szybszy od konnego zwiadowcy i wielokrotnie szybszy w trudnym terenie. Moje niedopatrzenie, chyba go jednak trochę spowolnie.

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #29 on: October 18, 2012, 10:53:01 PM »
Spowolniłem króla 2 razy, jest trochę szybszy od pioniera jeżeli nie inwestujemy w kartografię.