Author Topic: Gra 205  (Read 18231 times)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
Gra 205
« on: March 24, 2014, 11:14:47 PM »
Cześć, jestem Galią w grze 205. Wysłałem swojego zwiadowcę na objazd świata. Przy okazji odkrywając obóz koczowników trafił mi się wojownik, którego puszczam w podróż w drugą stronę.
Odkrycie na swojej mapie innych miast pozwoli mi widzieć później ich oferty handlowe, jeśli takie się pojawią.

Co do Galii to wygląda na to, że z dóbr luksusowych mam dostępną sól.

A co tam ciekawego w waszych królestwach?

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
Re: Gra 205
« Reply #1 on: March 25, 2014, 07:50:04 AM »
Mi się strasznie poszczęściło w niespodziankach, dostałem wyszkolonego pikiniera i dużo kasy, więc teraz wysłałem armię i rozwalę pierwsze barbarzyńskie miasto, ha! :D

Znalazłem już Twoje miasto Lugdunum, a także Wieżę Jednorożca. Mam dostęp do kości słoniowej i drewna szlachetnego, ale za to kiepsko z bagnami, niedźwiedziami i żyzną ziemią, nawet ryb zbytnio nie ma :/ Pewnie rozciągnę moje miasta szeroko, zamiast zbijać je koło siebie, żeby ustawiać je tylko w najlepszych miejscach :)

A poza tym - wylosował mi się popyt na sól :) Szkoda że nie mogę drogi do Ciebie wybudować.

Liosan
« Last Edit: March 25, 2014, 07:53:59 AM by liosan »

Offline pjg

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: March 25, 2014, 02:36:11 PM »
Siema, tu Kataj  ;)

Zrobiliśmy z Kryzoo mały research moich okolic i wygląda na to że będę handlował kamieniami szlachetnymi, także zapraszam!

Z chatki wydobyłem za to hutnika na poziomie 6 także też się poszczęściło :)

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #3 on: March 25, 2014, 07:23:06 PM »
Witam.

Moje królestwo to   Misir  .

Jak postawię palisadę w 2 mieście to będę miał słonie, jeszcze mam żelazo, słoneczne stoki i 2 bagienka, ale brak czarnoziemów, rybek i zwierzaków w lasach.

Obóz koczowników dał mi odkrycie kawałka mapy, przed chwilą odwiedziłem pionierem najbliższą świątynię pogańską i o dziwo nie zabili go, tylko dostałem górnika kamieni szlach. poz. 7 :P W sumie nie wiem czy się przyda, mam nadzieję, że tak. Jednostkami nie da się handlować? Bo koledze wyżej by się przydał :)

Pozdrawiam i powodzenia :)

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #4 on: March 25, 2014, 10:39:50 PM »
Cześć

A ja gram Tatarlarem. Powoli się rozbudowuję. Niestety w niespodziankach miałem tylko odkrycie mapy jak na razie :(. Ale szukam kolejnych.

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #5 on: March 26, 2014, 09:43:44 AM »
Znalazłem już Twoje miasto Lugdunum, a także Wieżę Jednorożca. Mam dostęp do kości słoniowej i drewna szlachetnego, ale za to kiepsko z bagnami, niedźwiedziami i żyzną ziemią, nawet ryb zbytnio nie ma :/ Pewnie rozciągnę moje miasta szeroko, zamiast zbijać je koło siebie, żeby ustawiać je tylko w najlepszych miejscach :)
A poza tym - wylosował mi się popyt na sól :) Szkoda że nie mogę drogi do Ciebie wybudować.

Dlaczego nie możesz wybudować? Są góry po drodze? Właśnie przechodzę przez ośmiornicę i wygląda to ok.

Offline liosan

• Administrator
  • Hero Member
  • Kataj
    • View Profile
« Reply #6 on: March 26, 2014, 09:47:57 AM »
Dlaczego nie możesz wybudować? Są góry po drodze? Właśnie przechodzę przez ośmiornicę i wygląda to ok.
Duże miasto barbarzyńskie blokuje, chyba całkiem. Jedno małe miasto wykosiłem, ale to większe to trochę zbyt dużo na moją 4-osobową armię :)

A trochę na północy jest przejście przez mielizny - tamtędy mogę zbudować sporo dróg, ale nie tam gdzie jest woda :)

Liosan

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #7 on: March 26, 2014, 06:44:25 PM »
Obóz koczowników dał mi odkrycie kawałka mapy, przed chwilą odwiedziłem pionierem najbliższą świątynię pogańską i o dziwo nie zabili go, tylko dostałem górnika kamieni szlach. poz. 7 :P W sumie nie wiem czy się przyda, mam nadzieję, że tak. Jednostkami nie da się handlować? Bo

Jeszcze się nie da.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #8 on: March 27, 2014, 11:33:35 AM »
Fajne są te znajdźki, tylko trochę stresujące :D Już 5 przeszukałem: 3 razy odkrycie mapy, złoto i ten górnik. Pomogło mi to w eksploracji i już dotarłem do 3 innych graczy (Xirdus, Liosan i Kryzoo), ten pierwszy ma nieprzeszukane jeszcze niespodzianki, korci mnie by samemu się nimi zająć. No, ale to by było nieładne, zresztą Liosan mi zostawił, bo widziałem, jego zwiadowcę w moich okolicach :) Jego państwo już  wygląda bardzo porządnie, trudno uwierzyć, że gra tylko pół dnia więcej.

A u siebie kończę ulepszenia terenu przy stolicy i biorę się za porządki w środku ;)

Offline Kryzoo

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
« Reply #9 on: March 27, 2014, 08:21:06 PM »
O, witam  w Galii wędrowca z Misiru. Zapraszam do miasta Lugdunum. Nasz browar warzy wyborne piwa!

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #10 on: March 28, 2014, 10:02:51 AM »
Dziękuję. Ja niestety nie mogę odwdzięczyć ci tym samym choć twój woj spragniony mnie odwiedził :)

Co do gry to trochę kicha mi się zrobiła, bo zadowolenie mi spadło poniżej 30% w stolicy i wszystko stanęło. Będę próbował uruchomić produkcję garnków (same ubrania narazie wytwarzam), ale trochę mi zejdzie to ogarnąć.

3 kolejne znajdźki przeszukałem i poszczęściło się ogółem: 100 narzędzi, śmierć, kawalerzysta poz. 4.

Jak wasze postępy? Patrząc punkty to nieźle wam idzie :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #11 on: March 28, 2014, 03:17:58 PM »
W tej wersji jest duża zmiana  w obliczaniu zadowolenia. W porównaniu z 0.80 znacznie zwiększona jest rola religii. Jak zbudujesz kapliczkę powinno się szybko poprawić.

Co u mnie w Jakucji - mam trzecie miasto (to spowodowało przyrost punktów). Pozyskuję w nim ambrę. A w stolicy wylosował mi się popyt na kość słoniową.  Możemy handlować :-)

Odwiedził mnie widzę zwiadowca z Galii, a wczoraj przechodził pionier z Kataju.

Niedaleko od miasta Jugra są ruiny Wieży Wilkołaka. Na razie muszą poczekać, bo nie mam nadmiarowych zasobów.
« Last Edit: March 28, 2014, 03:23:55 PM by hydro »

Offline troll

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #12 on: March 28, 2014, 03:50:47 PM »
Jesteś w Jakucji Hydro? Wczoraj mój zwiadowca wkroczył na twój teren :)

Offline hydro

• developer
  • Administrator
  • Sr. Member
    • View Profile
« Reply #13 on: March 28, 2014, 04:00:04 PM »
A faktycznie, był też zwiadowca z Tatarlaru :-) Tyle gości, aż trudno spamiętać :-)

A mój pionier idzie w dół mapy (czyli na zachód, jakkolwiek to brzmi), szuka Sklavenów.

Offline wojtu

• Full Member
    • View Profile
« Reply #14 on: March 28, 2014, 04:22:18 PM »
Ciekawie wybudowałaś to 3 miasto. Fajnie ci, że masz rybki, u mnie są "za płotem" :P

W tej wersji jest duża zmiana  w obliczaniu zadowolenia. W porównaniu z 0.80 znacznie zwiększona jest rola religii. Jak zbudujesz kapliczkę powinno się szybko poprawić.
Przyznaję, że tym razem nie czytałem pomocy, tylko nowości przejrzałem :) Pomyślę o kapliczce, ale najlepsza (najszybsza) metoda to wyprowadzenie kilku mieszkańców, teraz czekam aż się podniesie.

Dalej jest tak, że czym więcej ma wzrosnąć tym szybciej rośnie?

I w ogóle to jakiś bug miałem w 2 mieście. Jak został 1 mieszkaniec to miałem zadowolenie 49% i że o 1%/24h wzrośnie, ale przez kilka dni to nie nastąpiło. Natomiast jak wprowadziłem 2 mieszkańca to spadło mi na 33% i wzrost 10% (jakoś tak) - to może być uzasadnione, że się pojawiło zapotrzebowanie.

A w stolicy wylosował mi się popyt na kość słoniową.  Możemy handlować :-)
Z chęcią, tylko troszkę daleko :)